Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa terapia-ogród z periodycznym przesadzaniem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa terapia-ogród z periodycznym przesadzaniem

AlKa 22:13, 03 gru 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
Witam, dzięki za odwiedziny i zapraszam z pomysłami
Piękne hortensje zapamiętuje od ciebie jak nawozic i już sie wiosny nie moge doczekac bo w hortensjach się zakochałam
____________________
pora na zmiany
malkul 11:04, 05 gru 2013


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Alez masz piekne hortensje!!!
czy jest szansa na inrediballa z odkładów dla kokoszki?przyjnje gałązkę dla mnei proszę
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Sonka 12:00, 05 gru 2013


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2264
malkul napisał(a)
Alez masz piekne hortensje!!!
czy jest szansa na inrediballa z odkładów dla kokoszki?przyjnje gałązkę dla mnei proszę

Jasne, na wiosnę przygnę, syn mieszka na Śląsku, to zabierze do siebie, przypomnij na wszelki wypadek. Moje jakieś dość sztywne są, jedynie sznurkiem je przewiązuję.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Pszczelarnia 12:25, 05 gru 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Taczka dobrej ziemi pod hortensję - i są efekty. Piękne.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Sonka 13:18, 05 gru 2013


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2264
Dziekuję dziewczyny, ja uwielbiam hortensje, długo kwitną, zimą zdobią falujące, rude kwiatostany, do tego, jest to zdrowa mocna roślina. Kiedyś walczyłam, by mieć ogrodowe, ale ciągle była jakaś przyczyna, że nie zakwitały, tzn zmarzły, albo zimą albo częściej wiosną, powiedziałam dość i teraz sadzę bukietowe, które niezawodnie cieszą swą urodą.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Sonka 20:24, 06 gru 2013


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2264
limonka napisał(a)
Róże cudne, dla mnie kolor the fairy idealny, planuję między kule bukszpanowe tylko nie wiem czy nie będzie za wysoką...
Twój ogród jest taki dojrzały i różnorodny, przyjemnie ciebie odwiedzać kiedy tak szaro dookoła.
Przypomnij co planujesz na nowej rabacie?

Lubię swój ogród, ale kiedy otwieram komputer i przeglądam Wasze ogrodowiskowe to czar mego ogrodu pryska. Kiedyś kupowałam jak większość z nas, to, co mi się podobało.Wiele roślin, ich wymagań nie znałam, nie potrafiłam się należycie z nimi obchodzić toteż wiele wypadło. Przez kilka lat bywało tak, że jednocześnie stało na placu po kilkadziesiąt doniczek, jedne wsadzałam, następne dokupywałam. Teraz jestem o wiele bardziej ostrożna w doborze, choć bywa że nadal się skuszę, ale już wiem co chcę a nie tylko to co mi w oko wpadnie. Nową rabatę muszę uporządkować, do końca jeszcze nie wiem co zostawić co dosadzić, rabata początkowo została potraktowana jako przymierzalnik, które roślinki przeżyją w ostrym słońcu, W zagłębieniu iglaków po prawej zostaną hortensje Annabel Incrediball ( 5 sztuk), przed nimi któreś z trawek, rośnie tam hosta Ice and fire, ale nie daje rady, za dużo słońca, może posadzę je carex morrowi Variegata? Mam sporo czasu do przemyśleń, całą zimę. U mnie jest tak, że część ogrodu to spore wieloletnie rośliny a część to zupełnie maluszki i powiem, że trudniej jest tworzyć ogród w uzupełnianiu.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
limonka 00:16, 12 gru 2013


Dołączył: 17 wrz 2013
Posty: 89
Krysiu widać po twoim ogrodzie że kochasz rośliny, one odwzajemniają się pięknym i bujnym wzrostem
____________________
Monika Limonkowy gaj w fazie projektu
dajana 12:07, 23 gru 2013


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Jak tam winko Krysiu udało się? rzadko bywasz na forum ale ja to rozumiem bo równiez jestem bardzo póki co zajętym człowiekiem Mnie sie podoba wszystko w twoim ogrodzie ale jak kazdy swój ogród widzi własnymi oczyma i wciaz go poprawia Nie ma w tym nic złego bo dzieki temu ogrody co jakis czas sie zmieniają .Zblizają sie Święta więc składam ci serdecznego zyczenia z tej okazji Spokojnych i szczesliwych Krysiu
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
yolka 22:04, 23 gru 2013


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
W Dajany wątku przeczytałam, że straciłaś mamę, rozumiem Cię jak mało kto, 7 lat temu 19 grudnia umarła moja mama, 23 pochowalismy ją. Pamiętne święta na zawsze, ale po pewnym czasie ból mija, choć pamięć pozostaje, zawsze przy dzieleniu się opłatkiem ..... Mimo bólu i łez niech te święta miną Tobie w spokoju z najbliższymi. Pozdrawiam Jola
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
dajana 23:56, 23 gru 2013


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Tak mi przykro Krysiu, mój teść zmarł tego samego dnia .Porozmawiamy kiedy będziesz gotowa ,takie chwile każdy przeżywa w samotności bo matka jest tylko jedna i żadne słowa nie ukoją bólu ,jedynie czas go złagodzi ..Pomodlę się za spokój jej duszy Krysiu .Ściskam serdecznie .
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies