Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa terapia-ogród z periodycznym przesadzaniem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa terapia-ogród z periodycznym przesadzaniem

Aneczka 21:07, 26 wrz 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
No fakt, moje anabelki w zaszłym roku też były malusie, a w tym roku już takie duże i tak pięknie kwitły Piękne są te Vanilki, to muszę je mieć. Napisałaś że trochę się położyły, bo nie miał kto o nie dbać jak ciebie nie było, czyli co przy nich robisz, żeby się nie położyły Krysiu?
____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
Tosia 21:29, 26 wrz 2013


Dołączył: 28 sie 2013
Posty: 258
Sonka napisał(a)
pieseczki dalej szukają domku,


Ktos mnie pytał o hortensje do cienia i nie tylko, pogubiłam się w którym to wątku, więc odpowiadam,
przed domem mam Vanilki rosna wpełnym słońcu , bo od południa i bez cienia, tyle co słońce się schowa za domem, aktualnie to one
, troche sie połozyły bo nie miał kto o nie zadbać jak mnie nie było,
Anabelki Inc. też w słoncu, ale cyprysik zasłania po południu,

i przypalenia na nich, od słońca

do cienia? one wszystkie chyba słońca potrzebują, ale może limonka ? jest obok anabelki i ma cień
a to Grandifrola, u mnie najbardziej się pokłada, rosnie od zachodu,


Aaaa!!Piekne! Mam coraz wieksze obawy czy bede kwitly tak obficie w moim dosc cienistym ogrodzie:/
Pozdrawiam
____________________
Tosia - Weekendowa ogrodniczka
Gardenarium 23:23, 26 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mogą wcale nie kwitnąć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sonka 07:50, 27 wrz 2013


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
Tosiu, to różaneczniki,
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Sonka 10:27, 01 paź 2013


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
Lubię trawy
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Mala_Mi 12:15, 16 paź 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Też lubię trawy... dużo traw
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Tosia 13:09, 16 paź 2013


Dołączył: 28 sie 2013
Posty: 258
Sonka napisał(a)
Tosiu, to różaneczniki,


No tak. Tyle, że one kwitną krócej..
Ja już teraz też lubię trawy

Pozdrawiam i macham
____________________
Tosia - Weekendowa ogrodniczka
Pszczelarnia 13:23, 16 paź 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
A to ciekawe, bo moja hortensja 'Grandiflora' całkiem się położyła. Ona lubi więcej światła?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
dajana 21:31, 20 paź 2013


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Upiekłam szarlotkę z waszych renet i czekam na was od soboty a ty piszesz ze już jesteś w domu .To był ekspresowy wyjazd ,stanowczo za krótki Krysiu Ciesze się ze mogłam ciebie i Celinkę poznać, za roślinki podobno się nie dziękuje ale jak nie dziękowacć za tyle darów ?.Jeszcze tylko bzu nie posadziłam bo szukam miejsca docelowego aby z nim nie biegać Cały dzień działałam przy kompostowniku Zbiłam z desek ramy i osłoniłam porządnie boki styropianem oraz deskami .Pograbiłam też masę liści ,zrobiłam w środku dziurę i wpuściłam dżownicę kalifornijskie od ciebie.Oczywiście nie w liście je wpuściłam .Ładne, takie rózowiutkie he,he Mają co robić do wiosny, będzie im cieplutko .Wiosną mam nadzieję przyjedziesz na dłużej ,może u mnie już będzie troszkę ładniej .Sprawiłaś mi wiele przyjemności swą wizytą a z roślinek ciesze się jak dziecko .Trawki rozdzieliłam ,tylko miskanta i rozplenicy nie ruszałam .Przypomnij mi proszę jak się zwie roślina którą przechować mam w garażu bo nie pamiętam ..Werbena przy kominku wyschła a nasion jest tak dużo ze chyba cała działkę nimi obsieję Kiedy przyjedziesz wiosną muszę coś specjalnego dla ciebie wyszukać aby cos ode mnie tez rosło w twym ogrodzie Mam czas na poszukiwania i podglądanie o czym marzysz.Zawsze jest cos czym chcemy wzbogacić nasz ogród . Raz jeszcze dziękuję Krysiu i zyczę miłego wieczoru
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Sonka 20:52, 22 paź 2013


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
Dopiero teraz mam chwilę by poczytać i napisać. Cieszę się, że mogłyśmy się poznać, ciasto, serniczek był pyszny, jesteś fajną sympatyczną i otwartą babką, jeśli sprawiłam Ci trochę przyjemności to i ja się z tego bardzo cieszę. Roślinami zawsze się dzielę i nie tylko ja, koleżanki i kobiety ze wsi przynoszą mi różne roślinki a ja co mogę też rozdzielam. Musze przyznać, że na moim terenie ogrody są bardziej zadbane, Ty pokazujesz jak ma wyglądać ogród u nas ogrody są zakładane rozmyślnie, gębę rozdziawiam, jak widzę, że kobieta sporo starsza, a ogród? ... a jakie rośliny ? Przyjemnie jest oglądać ładne ogrody, kilka lat temu dowiedziałam się, że byłam inspiracją 30 lat temu dla niektórych naszych mieszkańców, podglądali mnie i tworzyli własne ogrody według upodobań i dzisiaj mają cudnie. Bez posadź może gdzieś bardziej z tyłu, to nie jest roślina na eksponowane miejsce, ale jest ładny i nie rośnie jak wielkie krzaczysko, mój ma 20 lat i może 2 m wysokości, do garażu miałaś schować dalię lub georginię, jak wolisz.A z R. to chciałabym kamień, taki jakie są u Was, przypominają mi dzieciństwo i młodość, rozmawiałam już z rodzinką na ten temat.Juto myślę znajdę trochę czasu, by popracować w ogrodzie, pogoda przepiękna. Przywiozłam 2 skrzynki winogron czerwonych i wczoraj cały dzień obierałam na wino, nastawiłam moszcz i modlę się, by zaczął fermentować. A na razie to mam jeszcze grzyby do zrobienia, nawet w ogrodzie mi rosną opieńki, a w tym roku roku grzybnie z innych grzybów zakopywałam w korze i próchnicy z lasu, zobaczę czy inne też będą rosły. No to pa, dziękuję za wszystko i życzę wszystkiego dobrego, dobrej nocy, lecę do moich piesków.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies