Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa terapia-ogród z periodycznym przesadzaniem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa terapia-ogród z periodycznym przesadzaniem

mirkaka 15:21, 02 maj 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
Protestuję, za mało zdjęć. Masz taki ogrom rodków a tak mało zdjęć. Krysiu, nie daj się prosić, porób przynajmniej po dwa zdjęcia każdemu, i pokaż je nam
Ile ich masz?
U mnie odwrotnie, najpierw kwitną azalie a potem Rh. Widocznie Twoje w większości z tych wcześniejszych, u mnie tylko Graf lennard wczesny.
Pięknie wyglądają z tym tłem wielkich świerków.
Widzę że większość masz białych?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
daszum 22:21, 02 maj 2019


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Krysia, teraz na zdjęcia patrzę inaczej. Od razu przypominam sobie, jak to wygląda w rzeczywistości. A zdjęć rzeczywiście mało
Dziękuję za zaproszenie i cieszę się, że wkrótce zobaczę ponownie Twój ogród w realu.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
marba 21:34, 03 maj 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Sonka napisał(a)

Krysiu, ależ pięknie u Ciebie. Zazdroszczę Ci takich wielkich, dorodnych iglaków. Robią piękne tło dla rododendronów.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Bogdzia 21:48, 03 maj 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Zaglądam ale bez logowania wiec nie piszę ale widoki rododendronowe sliczne, u mnie mniej kwitnie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Sonka 11:08, 04 maj 2019


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2230
Bengal

simona w tym roku nie ma tylu kwiatów
uwielbiam Garten Direktor Rieger
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Sonka 11:12, 04 maj 2019


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2230
Moje zdjęcia są kiepskie,
i Red Jack
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
mirkaka 13:57, 04 maj 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
Cudne, i już tyle ich kwitnie
Simona dla mnie najpiękniejsza ale Garten Direktor Rieger też prześliczny
Ten niebieski w głębi już przekwita czy dopiero zaczyna? To jakiś miniaturowy Rh ?
Tak blisko rosną tych wielkich świerków, nie wyciągają im zbyt dużo wody? Pewnie musisz często podlewać. U mnie przy świerkach wszystko bardzo słabo rośnie, nawet funkie ledwo dają radę
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Sonka 08:06, 06 maj 2019


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2230
Mirko ten niebieski teraz jest w pełni kwitnienia, nie wiem co to za odmiana , bo miniaturowy nie jest, jeśli chodzi o wielkość krzewu, natomiast ma małe listki i małe kwiatki. One nie rosną blisko świerków, jakieś 1,5 czy dwa metry. Podlewam, świerki i jodły też, wody mi nie brakuje.
Ja osobiście uwielbiam GDR zakwita jako pierwszy, ma ogromny kwiat i taki elegancki, siadam wtedy na pieńku i podziwiam i podziwiam. W tym roku , najlepiej po kwitnieniu, muszę go stamtąd wyjąc i posadzę gdzieś bliżej domu. Oprócz niego mam jeszcze dwa do wyjęcia z gąszczu, Van Verden Poelman i America.
Aktualnie wszystkie oprócz fioletowych zaczynają kwitnienie a miały kwitnąc w czerwcu.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
mirkaka 14:56, 07 maj 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
Krysiu, ja jak wysadzałam swoje z gąszczu to one jednak to przechorowały trochę, dolne gałazki musiałam wyciąć, były marne. Teraz to jeden wygląda jak by był prowadzony na pniu
Ja bym po kwitnieniu nie przesadzała ich, dopiero jak zawiążą pąki kwiatowe, i na jesień przesadziła.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Sonka 15:53, 07 maj 2019


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2230
Pomyślę nad tym, im później tym trudniej, bo robią się olbrzymy.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies