Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa terapia-ogród z periodycznym przesadzaniem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa terapia-ogród z periodycznym przesadzaniem

Sonka 14:37, 28 maj 2019


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2230
Mirko dziękuję, u mnie już drugi miesiąc kwitnienia.
Za lilią martagon rośnie Eskimo i to jego kolor, ten biało-czerwony to Belami.Wszystkich rh łącznie z azaliami mam powyżej 70 sztuk, muszę policzyć.
A dżdżownice tak sobie żyją od 30 lat, mają się dobrze, a w miejsce gdzie jest ziemia dżdżownicowa sadzę cukinię i inne, co samo wyrośnie.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Bogdzia 15:47, 28 maj 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Myślę ze ten 40 letni rh to Roseum Elegans a śliczna azalia pewnie Rosebud.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
mirkaka 05:16, 07 cze 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
Krysiu, piszesz u mnie czy znowu przesadzać rh żeby zgrały się kwitnieniem, u mnie to też jest różnie, pisałam u mnie że dwie azalie kwitną najszybciej, reszta w miarę razem.
Szczerze mówiąc wolałabym mieć wszystkie wcześniejsze bo wtedy jest chłodniej i dłużej kwiaty są świeże. Teraz azalie już mają przypalone kwiaty, nie lubię tego okresu, więc zaczynam je obrywać. Szkoda bo przez te upały krotko się nimi cieszę.
U mnie japońskie są najpóźniejsze bo rosną prawie w cieniu. Ja już nic nie przesadzam ale twoje są jeszcze małe więc jeśli Cię to denerwuje... A z drugiej strony chyba lepiej jak są pomieszane zawsze dłużej rabata jest kwitnąca Sama nie wiem co lepsze Ja sadząc starałam się grupować kolorystycznie, ciepłe i zimniejsze kolory, ale to też mi nie wyszło całkiem
Jak się rozrosną to i tak będzie cudnie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Adela 23:21, 08 cze 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Krysiu, dzięki za odwiedziny. Pytałaś o moje rodki. Wszystkie liliowe, które mam, to Catawbiense Grandiflorum. Kupowane z różnych źródeł, więc nieznacznie różnią się.

Jestem zauroczona Twoim ogrodem. Wielka ilość różaneczników w towarzystwie dorodnych iglaków tworzy niesamowity klimat. Lubię zaglądać do Bogdzi, Twój ogród też będę podglądać

Masz przecudną azalię w różowym kolorze o wydłużonych, kielichowatych kwiatach, niczym róże. Znasz odmianę? Dla takiego cuda znalazłabym jeszcze miejsce w ogrodzie. No i Belami...mmmm - kolejna miss.
Znowu temat do przemyśleń
Serdecznie pozdrawiam
____________________
Ela - Moja ostoja
kamil_360 15:35, 16 sie 2019


Dołączył: 27 sie 2015
Posty: 103
Piękne te rhododendrony u Ciebie. Belami - bomba!
Ja teraz przygarniam każdego, który jest w pracy przeznaczony do wyrzucenia
Nie miałem pojęcia, że tak pięknie i szybko potrafią się odwdzięczyć za darowane im życie )
____________________
Kamil Cel: podrasować własny ogród
Sonka 11:46, 18 sie 2019


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2230
Kochani Adelu i Kamilu mój ogród jest taki sobie i daleko, daleko mu do tych ogrodowiskowych, dziękuję za wizyty i pochwały, rodki mam fajne i zdrowo rosną co mnie niezmiernie cieszy. Aktualnie w ogrodzie trochę zastoju, bo przepiękne lilie, których mam sporo już przekwitły. Zaczyna werbena kleome, cynie, floksy.Cynie zasiadłam po raz pierwszy, ale to piękne kwiaty są.W donicach stoi następne 6 sztuk różaneczników do posadzenia, gdzie ja je posadzę? Ta choroba jest uciążliwa.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Sonka 12:02, 18 sie 2019


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2230
Tak Kamil rośliny jak ludzie odwdzięczają się za pomoc.
[img size=252x480]https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/191/1919103/original.jpg[/img]
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
daszum 21:41, 18 sie 2019


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Krysiu, piękne zdjęcia wstawiłaś
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Sonka 10:14, 23 sie 2019


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2230
Danusiu, zawsze coś da się wybrać.
Trochę kolorów,
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Sonka 10:17, 23 sie 2019


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2230
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies