Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa terapia-ogród z periodycznym przesadzaniem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa terapia-ogród z periodycznym przesadzaniem

Sonka 12:15, 03 mar 2019


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
Mirka, podczas takich gorących i suchych lat trudno zgromadzić odpowiednią ilość wody do podlewania.U nas trawa była trochę podlewana, ale na tych piaseczkach to trzeba lać non stop.
Dziękuję, obejrzałam, te rozplenice, które podałaś w linku, śliczna, ale czy to ta sama Moudry która jest wieloletnia?
W tym roku kupiłam cebulki begonii w markecie i posadziłam, już kiełkują, zobaczymy jakie będą, u mnie one dobrze rosną przed wejściem do domu.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
mirkaka 16:58, 07 mar 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9498
Krysiu, na pierwszych zdjęciach jest rozplenica Maudry, wieloletnia. Na dwóch ostatnich jest szpaler pod hortensjami z rozplenicy jednorocznej, o te mi chodziło.

Begonie mi się nie udają, nawet nie pamiętam dlaczego, chyba za mało je podlewam i nie nawożę Mnie bardzo trudno utrzymać rośliny w donicy, zapominam o podlewaniu.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Sonka 08:18, 16 mar 2019


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
Zapomniałam od razu odpisać, ale wszystko dokładnie obejrzałam, podoba mi się również ta jednoroczna rozplenica, mogłabym nawet siać ją w styczniu w domu, żeby szybciej zakwitła.
A teraz muszę się pochwalić, otrzymałam od dzieci na urodziny wiertło ziemne, przecież ciągle ogrodzie w przesadzam.Ciekawa jestem jak się będzie sprawować.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
mirkaka 18:40, 16 mar 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9498
Sonka napisał(a)
Zapomniałam od razu odpisać, ale wszystko dokładnie obejrzałam, podoba mi się również ta jednoroczna rozplenica, mogłabym nawet siać ją w styczniu w domu, żeby szybciej zakwitła.
A teraz muszę się pochwalić, otrzymałam od dzieci na urodziny wiertło ziemne, przecież ciągle ogrodzie w przesadzam.Ciekawa jestem jak się będzie sprawować.


Mam takie wiertło elektryczne, jest świetne ale ciężkie,i ma moc ale teraz z moimi bolesnymi rękoma już nie dam rady nim wiercić
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Bogdzia 19:57, 16 mar 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Czytam jak piszesz ze masz za duzo pracy w ogrodzie , ja tez przestaję sobie radzic , u mnie to sprawa wieku niestety.Pozdrówka zostawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Sonka 08:48, 17 mar 2019


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
mirkaka napisał(a)


Mam takie wiertło elektryczne, jest świetne ale ciężkie,i ma moc ale teraz z moimi bolesnymi rękoma już nie dam rady nim wiercić


Ja dostałam spalinowe, trochę mnie zmartwiłaś, sprawdzę i napiszę jak dział i jak daję sobie radę.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
daszum 15:31, 02 kwi 2019


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Dzisiaj, na zaproszenie Krysi odwiedziłam jej ogród. Jestem pod wielkim wrażeniem ogrodu i właścicielki ogrodu - Krysi.

W ogrodzie Krysi kilkudziesięcioletnie świerki, jodły, cyprysiki nutkajskie i bukszpany sąsiadują z młodszymi rododendronami i azaliami, których jest po prostu mnóstwo. Jeśli Bogdzia jest królową rododendronów to Krysię można śmiało nazwać rododendronową księżniczką. U Krysi jest również bardzo dużo innych roślin, podobała mi się bardzo różnorodność na rabatach i ich kształt.
Właściciela ogrodu zna wszystkie swoje roślinki po imieniu i cudownie o nich opowiada. Wie dokładnie kiedy dana roślina kwitnie oraz jaki kształt i zapach ma jej kwiat.

Krysia, jeszcze raz dziękuję za zaproszenie, teraz wiem czego mogę spodziewać się po moich roślinkach za kilkanaście lat
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Kociamama 17:31, 02 kwi 2019


Dołączył: 14 lut 2019
Posty: 879
daszum napisał(a)
Dzisiaj, na zaproszenie Krysi odwiedziłam jej ogród. Jestem pod wielkim wrażeniem ogrodu i właścicielki ogrodu - Krysi.

W ogrodzie Krysi kilkudziesięcioletnie świerki, jodły, cyprysiki nutkajskie i bukszpany sąsiadują z młodszymi rododendronami i azaliami, których jest po prostu mnóstwo. Jeśli Bogdzia jest królową rododendronów to Krysię można śmiało nazwać rododendronową księżniczką. U Krysi jest również bardzo dużo innych roślin, podobała mi się bardzo różnorodność na rabatach i ich kształt.
Właściciela ogrodu zna wszystkie swoje roślinki po imieniu i cudownie o nich opowiada. Wie dokładnie kiedy dana roślina kwitnie oraz jaki kształt i zapach ma jej kwiat.

Krysia, jeszcze raz dziękuję za zaproszenie, teraz wiem czego mogę spodziewać się po moich roślinkach za kilkanaście lat


Jak się czyta takie słowa to łezka się sama kręci.
____________________
Ania - Kocia mama Ogród tkany marzeniami
Sonka 14:32, 03 kwi 2019


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
Ojej, ojej, Danusiu , niezasłużone Twoje pochwały, mój ogród jest taki sobie, lubię go, bo jest mój, ciągle nad nim pracuję, by roślinki miały się dobrze i wyglądał ładnie. Oglądając ogrody na tym forum często łykam ślinkę z przejęcia i zachwytów, a mój ? daleko mu. Nie rozpaczam, ale motywuję się do dalszych i nieustannych zmian.
Danusiu było mi bardzo miło Cię poznać w realu i dziękuję za odwiedziny, zapraszam ponownie w maju na kwitnące rododendrony i azalie.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Sonka 14:32, 03 kwi 2019


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
Kociamama napisał(a)


Jak się czyta takie słowa to łezka się sama kręci.



Dziękuję, miło mi bardzo.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies