Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Miłorząb dwuklapowy - Ginkgo biloba

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłorząb dwuklapowy - Ginkgo biloba

Toszka 08:17, 13 cze 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Torfu absolutnie nie używaj - w chorobach różaneczników pisałam niejednokrotnie o specyficznych właściwościach hydroskopijnych torfu i o jego grabieżczym (dla środowiska) wydobyciu.
Drzewku na start wystarcza ogrodowa ziemia zmieszana z kompostem, obornikiem i korą. Podlewanie umiarkowane.
W obecnej sytuacji zaszkodziłaś mu nawozem. Zwłaszcza, ze to świeżo sadzone drzewko, a ty i dałaś florovit i azofoskę. Niestety roslina odchoruje to.
Nie ma potrzeby nawozić miłorzębu, To wytrzymała roślina. Nawozić można starsze okazy, kilkudziesięcioletnie. A jeśli nawozić to wystarczy wyściółkować wiosną mieszanką kompostu i przekompostowanego obornika.

Ważne także, aby przez pierwsze lata po posadzeniu dokładnie wysciółkować system korzeniowy. Robimy to późną jesienią, jak temperatury utrzymają się na min.-5.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Roszponka 13:42, 01 lip 2017

Dołączył: 23 cze 2015
Posty: 155
Czy miłorząb koniecznie musi rosnąć na słońcu??
Kupiłam i już miałam sądzić ale mam stanowisko zacienione. Chyba trzeba go dać gdzie indziej.
____________________
Pozdrawiam Renata - Ogród Renaty
Sebek 09:56, 14 lip 2017


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Nie musi, u Danusi chociażby rosły w cieniu i radziły sobie świetnie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
anczaj 21:44, 06 sty 2018

Dołączył: 11 kwi 2014
Posty: 84

Kiedy można ciąć miłorzęby. Mam szczepione na pniu wysokości 0,5m.
W 2017 to u mnie pierwszy rok. Teraz idzie drugi, rosną w donicach zadołowanych, niestety bo miejsce docelowe jeszcze nie gotowe.
Latem wypuściły piękne 0,4-0,5m przyrosty i nie wiem czy mogę je popodcinać i kiedy? Zrobiły się krzaczki, nie kulki.
Pozdrawiam.
____________________
Anczaj
Gardenarium 10:20, 07 sty 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja tnę zanim zacznie puszczać pędy i listki. Czyli w marcu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
wojtas2101 18:24, 07 mar 2018


Dołączył: 24 wrz 2012
Posty: 1762
Czy mogę przesadzić miłorzęba ok 2m wysokości o tej porze, ziemia chyba już odmarzła.
____________________
Ogród przydomowy - Hosty Wizytówka-Ogród przydomowy-Hosty
Gardenarium 08:15, 08 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Najpierw wykop dołek na nowym miejscu, sprawdź zanim wykopiesz miłorzęba.
Ja bym poczekała z tydzień, niech się ziemia ociepli.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 09:59, 08 mar 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
wojtas2101 napisał(a)
Czy mogę przesadzić miłorzęba ok 2m wysokości o tej porze, ziemia chyba już odmarzła.


Tylko kop wąsko a głęboko. Ma korzeń jakby palowy i szkoda go uszkodzić. Możesz jeszcze poczekać, miłorzęby budzą się później.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
wojtas2101 20:37, 08 mar 2018


Dołączył: 24 wrz 2012
Posty: 1762
Pszczelarnia napisał(a)


Tylko kop wąsko a głęboko. Ma korzeń jakby palowy i szkoda go uszkodzić. Możesz jeszcze poczekać, miłorzęby budzą się później.


Kopać szeroko i tag nie mogę ogranicza mnie murek i inne rośliny.
____________________
Ogród przydomowy - Hosty Wizytówka-Ogród przydomowy-Hosty
wojtas2101 20:44, 08 mar 2018


Dołączył: 24 wrz 2012
Posty: 1762
Gardenarium napisał(a)
Najpierw wykop dołek na nowym miejscu, sprawdź zanim wykopiesz miłorzęba.
Ja bym poczekała z tydzień, niech się ziemia ociepli.

Dobrze, rośnie w dużym zagęszczaniu, myślałem aby kupić coś nowego ale po co kupować jak można przesadzić.
____________________
Ogród przydomowy - Hosty Wizytówka-Ogród przydomowy-Hosty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies