Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Opuchlaki

Pokaż wątki Pokaż posty

Opuchlaki

agam 12:44, 09 lut 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Larvanem

Kiedy najlepiej stosować?

-I zabieg należy wykonać na przełomie kwietnia i maja, gdy gleba osiągnie temperaturę 14°C
-II zabieg należy wykonać jesienią (wrzesień)
-W szklarni ogrzewanej w zależności od potrzeb – cały rok

Cenne uwagi:

-Larvanem zwalcza larwy nie dorosłe opuchlaki
-Unikać aplikacji w pełnym słońcu
-Środek aplikować na wilgotną glebę i utrzymywać wilgotność przez minimum 2 tygodnie. Ważne jest aby nicienie jak najszybciej znalazły się w glebie, gdyż mogą się poruszać tylko w wilgotnym podłożu. Nie dokładnie wpłukane giną na słońcu lub wysychają
-Ważność produktu 2-3 tygodnie od dostawy zaleca się jednak krótkotrwałe przechowywanie 3-4 dni (środek zamawiać na bieżące użycie)
-Pamiętaj, że produkt ten można stosować gdy dobowa amplituda temperatury gleby nie jest niższa niż 14°C
____________________
Aga i Ogródek Agam
agam 12:45, 09 lut 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
"Godnym polecenia jest Nemasys L i H, który zawiera pożyteczne nicienie Steinernema kraussei. Tolerują one niskie temperatury do 5° C, umożliwiając tym samym walkę ze szkodnikami również w chłodniejszych miesiącach. Stosując Nemasys L i H, ważne jest przestrzeganie zaleceń producenta.

I tak Nemasys L stosujemy od marca do maja i od sierpnia do października, a Nemasys H stosujemy od czerwca do sierpnia. W roku następnym zalecana jest profilaktyka".
____________________
Aga i Ogródek Agam
Kasiek 14:04, 23 lut 2014


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762

Ze wzgledu na ladne, dodatnie temperatury w niektorych regionach, warto byloby juz pomyslec o zbizajacej sie walce z zastosowaniem nicieni zimnych lub....jak kto woli, chemii.

Dzisiaj zaczelam ,,walke´´ z tymi nicponiami tz, przekopalam miejsca najbardziej podejrzane ( opuchlaki gina na powierzchni w takich temperaturach, resztke zalatwia ptaszki ) wylalam wrotycz w calym ogrodzie, oczywiscie dobrze przekopujac ziemie. Przy dodatnich temperaturach nicponie wychodza na glebokosc okolo 20 cm, wiec troche im pomieszalam szyki moja lopatka
Tak sobie kombinuje ze w 2 tygodniu marca ( w zaleznosci od temperatur) chyba potraktuje je zimnymi nicieniami....

Ciag dalszy nastapi
____________________
Bawarka
Bea 16:47, 23 lut 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 3580
Kasia,

bardzo proszę z wyprzedzeniem pisz co robić bo ten osobnik złapany już w tym roku.

Proszę
____________________
Beata W miniformacie
Kasiek 19:52, 23 lut 2014


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Osz kurcze Beatko to juz musisz dzialac Postaram sie byc na biezaco, mam nadzieje ze kilka osob dolaczy sie do nas
____________________
Bawarka
Kasiek 19:55, 23 lut 2014


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Podaje linki ze znalezionymi pulapkami na chrzaszcza opuchlaka, niestety w j. niemieckim, ale proste i klarowne, mam nadzieje ze te pulapki sa rozniez i w Polsce.

http://www.nuetzlinge-shop.de/oxid.php/sid/x/shp/oxbaseshop/cl/details/anid/38d4d75ed54516712.41533101/Kaeferfalle-fuer-Dickmaulruessler---Nematop-Kaeferstopp/
____________________
Bawarka
Kasiek 20:00, 23 lut 2014


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Nastepne:

http://www.schneckenprofi.de/dickmaulruesslerfalle-nematop.html

Jestem przekonana do tej metody, i napewno ja wykorzystam.
____________________
Bawarka
Kasiek 20:01, 23 lut 2014


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Beatko, jezeli mozesz to juz pryskaj srodkiem Apacz.
____________________
Bawarka
Bea 21:32, 23 lut 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 3580
Kasia czy te pułapki są u Was dostępne w sklepach?

Zaraz wyślę eM .

I lecę na zakupy, gdzieś widziałam jakieś pułapki tylko nie pamiętam gdzie
____________________
Beata W miniformacie
Madzenka 21:44, 23 lut 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Jak to mozliwe, że już są dorosłe postacie? Czyli za łagodna zima? Zeżre nas w tym roku robactwo...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies