Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Opuchlaki

Pokaż wątki Pokaż posty

Opuchlaki

Gardenarium 15:57, 01 gru 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Z tego co tutaj wypisujemy, to chyba każdy go ma. Ja też.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kasiek 16:30, 01 gru 2013


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Tesiu to sa na 100 % zdjecia jaja opuchlaka wykonane w warunkach laboratoryjnych, ta ,,przedza´´ to nic innego jak struktura liscia rh ( poszukam nazwy tej wlochatej odmiany) w bardzo duzym powiekszeniu. I tu wiadomosc ktora i mnie zaskoczyla, chrzaszcze skladaja jaja rowniez na wewnetrznych stronach lisci roslin. Zalezy to od warunkow klimatu tz wilgotnosci gleby. Z panem Thomasem Lohrer, labolarorium, urzedem do ochrony roslin, jestem w telefonicznym kontakcie i naprawde moge Cie zapewnic ze sa to jaja opuchlaka.
W linku ktory pokazalas dziwi mnie to, ze pokazuja tylko 3 stadia rowoju, a sa 4, tu pomineli poczwarke. Przeszukujac wiele stron internetowych zauwazylam, ze na wielu z nich sa niekompletne wiadomosci, dlatego postanowilam opierac sie na informacjach i wykladach z pewnego zrodla.
Skorupka tworzy sie na kazdym jaju,( kurzym, indyczym, slimaczym itp) w ten sposob chroni swoje,, dziecko´´ i jajo opuchlaka ,, swieci ´´ sie do wylegu larwy. Jajo zmieniajac barwe, chroni rowniez swoja delikatna larwe przed swiatlem.
Tess podoba mi sie wspolne dazenie do rozpracowywania tego tematu
____________________
Bawarka
Kasiek 16:35, 01 gru 2013


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Marzenko masz racje, bez dobrego sprzetu nie zobaczymy jajek w ogrodzie. I tu przyznaje sie do bledu, bo Twoje jaja slimaka tez podciagnelam pod opuchlaka. Wysylajac kilka fotek z Ogrodowiska do pana Thomasa dostalam potwierdzenie, ze ,,nasze´´ ogrodowiskowe kulki to nie sa jaja opuchlaka Chociaz tyle, nie bedziemy kazdego okraglego nawozu wyrzucac ze strachem w oczach
____________________
Bawarka
Kasiek 16:46, 01 gru 2013


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Oficjalnie moge przekazac dobra wiadomosc :

Znalazlam pulapki na chrzaszcze opuchlaka
Chcac Wam przekazac tylko rzetelne wiadomosci, razem z Danusia, sprawdzamy jeszcze kilka zagadnien, ale juz na wstepie moge Wam napisac, ze takie istnieja i sa polecane przez profesjonalistow. Narazie nie moge potwierdzic, czy sa do zakupienia w Polsce, trzeba to sprawdzic.Takze zapraszam do wspolpracy

Marzenko, Zbyszku bedzie kalendarium, krok po kroku, przed nami zima, takze mam troche czasu aby rzetelnie przekazac Wam to, co proponuja specjalisci. Walka z opuchlakami jest dluga, tak jak juz pisalam, moze trwac nawet do 3 lat, ale sumienne podejscie do problemu, pomoze nam chronic nasze ogrody.

____________________
Bawarka
Kasiek 17:48, 01 gru 2013


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Gardenarium napisał(a)
Z tego co tutaj wypisujemy, to chyba każdy go ma. Ja też.

Tak Danusiu, ten rok byl dla nich wyjatkowo laskawy, ,,ciepla´´ zima, pod sniegiem jak pod pierzynka, malo niskich temperatur i susza letnia.
____________________
Bawarka
Madzenka 19:22, 01 gru 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Kasiu zatem czekam ciepliwie w zimowe ogrody
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Mala_Mi 20:02, 01 gru 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Ja też postuluję za taka ściągawka terminowa.. na rożne metody walki... wdzięczność moja będzie ogromna Na ile może być tylko wielka od ćwierci komandosa
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
agam 17:47, 08 lut 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Budzę wątek ze snu zimowego. Kiedy i czym rozpoczynacie walkę z opuchlakami?
Larvanem będzie chyba dobry na pierwszy rzut, tyle że temp. musi być wyższa. Macie jakieś inne pomysły?
____________________
Aga i Ogródek Agam
Sonka 10:55, 09 lut 2014


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
Zaznaczam, też mam opuchlaki.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Pola 12:00, 09 lut 2014


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Kochane dziś po obchodzie zobaczyłam że 4 żurawki coś podgryzło pewnie opuchlaki, podajecie kiedy zastosować nicienie .....!!!!!!
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies