Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Opuchlaki

Pokaż wątki Pokaż posty

Opuchlaki

ana_art 08:59, 06 cze 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
noemi napisał(a)
Nocne patrole są wskazane … wczoraj ponad 30 sztuk zabiłam z dwóch limek . Dzisiaj powtórzę akcję .
z hortensji limelight????
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
stychaz 17:31, 06 cze 2014


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Potwierdzam, ja tez miałam w limkach a brązowe carexy zeżarły. Nie mam ani jednej żurawki a mam opuchlaki.
Zurawki miałam ale nie miałam pod nimi ani jednego opuchlaka.
____________________
Justyna - Wersja mini mini
Toszka 22:19, 06 cze 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Równie dobrze mogły od któregoś z sąsiadów przywędrować...a sąsiad nawet może nie wiedzieć, że ma problem.
Żurawki mam czyste (wszystkie sprawdziłam), a w sedum...
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
noemi 00:37, 08 cze 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
ana_art napisał(a)
z hortensji limelight????


Ana zeżarły mi limkę , młodą , dwuletnią , udało mi się ukorzenić … taka byłam z niej dumna … i dzisiaj poszła do śmieci …. bez korzeni wyciągnęłam też hakone … mam masakrę w donicy tarasowej … dorosłe osobniki , larwy małe - krewetki i takie duże krewety … trzeci dzień patrolu i codziennie zbieram dużo dorosłych , nawet są w dwóch kolorach czarne są starsze i takie jasno brązowe, to pewne tyle co się wykluły
____________________
ogród magdalenka
agam 09:58, 08 cze 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Wczoraj robiłam polowanie na dorosłe, zero sztuk opuchlaków, za to 4 ślimaki ściągnęłam z liści rh. One też wyżerają liście.
____________________
Aga i Ogródek Agam
Donia72 00:19, 17 cze 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
I u mnie padły żurawki Żadnych robali nie widziałam, tylko te żółte kuleczki, które strzelają po naciśnięciu. Liście też nie są wyżarte, a jednak korzeni prawie nie ma. Chciałam wyskubać ususzone listki i zaczęło wszystko wychodzić. Rośliny pomalutku zamierały. A wyczytałam jeszcze, że rozchodnikiem też nie pogardzą. Mój rozchodnik dostał dziwne liście. Były pozwijane, a mszycy nie było. Korzeni nie sprawdzałam. Teraz troszkę jest lepiej. No, ale żurawki - nędza





I zdania są podzielone odnośnie tych kuleczek Jedni uważają, ze to nawóz, a inni, że jajeczka. To aż tyle nawozu dają w szkółkach do doniczek?
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Madzenka 06:59, 17 cze 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Odwieczna dyskusja nt kuleczek.... Twoje żurawki mają korzenie, takie wyżarte przez opuchlaki to niemal wyłącznie liście bez korzeni, max 2-3 cm
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
ana_art 09:04, 17 cze 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Marzena2007 napisał(a)
Odwieczna dyskusja nt kuleczek.... Twoje żurawki mają korzenie, takie wyżarte przez opuchlaki to niemal wyłącznie liście bez korzeni, max 2-3 cm
nie koniecznie... moje niektóre berry miały wyżarte korzenie, a niektóre miały podobne korzenie, a w środku przy szyjce były larwy
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Donia72 10:21, 17 cze 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Dziś następna żurawka idzie pod szpadel i chyba założę okulary, może dojrzę te robale
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
agam 10:44, 17 cze 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Wczoraj potarmosiłam niektóre z moich żurawek. Niby wszystkie trzymały się ziemi, ale boczne liście tak jakby wisiały w powietrzu. Wydarłam jedną, miała korzenie tak jak na twoim zdjęciu Donia72, ale w ziemi znalazłam trzy maleńkie larwy i jedną głęboko w korzeniu.
Myślę że za jakiś czas wyjęłabym ją bez korzeni.
____________________
Aga i Ogródek Agam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies