Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Agnieszkowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Agnieszkowy ogródek

zbigniew_gazda 22:13, 18 sty 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11180
Agnieszka napisał(a)
A swoją drogą Danusiu mam do Ciebie pytanie: jeśli chcę posadzić trzmielinę, np. Emerald'n Gold to jak liczy się ilość sztuk na m2? Chodzi mi na przykład o niedużą rabatę, coś jak u mnie pod wykuszem, gdzie rośnie sobie berberys i karagana. Nie jest to duża rabatka, a widziałam na forum u Joli jak bardzo się ta trzmielina rozrasta: porosła u niej całe kratki przeznaczone dla clematisa. Ale przecież z całą pewnością nie posadzę w tej rabatce 1 czy 2 szt. trzmieliny. Jak o nie dbać, aby wyglądały estetycznie?


Agnieszko mam u siebie na skalniaku trzmielinę .Rozrasta się ogromnie.Co roku albo rozdaję albo wyrzucam .Włazi na kamienie i sąsiednie rośliny.Przynajmniej u mnie jest bardzo ekspansywna.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Gardenarium 22:13, 18 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak wg przepisu to trzmielinę co 30 cm to jakieś 9 szt na m2. Ja czasem sadzę gęściej, jedną przy drugiej jak chcę pokryć gęsto i szczelnie, a potem tnę. To u mnie kwadraty.
Te kwadraty już nie powiększą swojej powierzchni dzięki cięciu. Będą bardzo gęste i dobrze. Lubię takie bryły.
U mojej mamy weszła po rynnie jak bluszcz aż do dachu.



Polubiłam Golden Harlequin



albo Harlequin



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:18, 18 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Można by także posadzić w zawijasku wrzośce. Te wiosną robią się bordowe, a zimą są zielone (zdjęcie z marca).
Kopię dołki, podsypuję kwaśnej ziemi i sadzę wrzośce, a reszta rośnie w obojętnej.

U mnie tak rośnie.




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agnieszka 22:18, 18 sty 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Śliczna ta Golden Harlequin. Wygląda na delikatniejszą i nieco mniejszą niż Emerald'n Gold. No tylko że u mnie trzmielina ma być w dwóch miejscach: pod wykuszem (będzie zadarniać rabatkę) oraz na pniu w formie strażników przy bramie garażowej. Myślę, że powinna to być ta sama odmiana w tych dwóch miejscach. Ale czy znajdę Golden Harlequin szczepioną na pniu 70-80 cm? Czy widziałaś ją w ogóle szczepioną? Wszędzie widziałam raczej te popularne odmiany, nie takie rarytaski.
____________________
Agnieszkowy ogródek
goniak 22:19, 18 sty 2011


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Danusiu, czy Harlequin nie podmarza zimą ??
____________________
Małgosia mój zielony świat
Agnieszka 22:21, 18 sty 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
zbigniew_gazda napisał(a)

Agnieszko mam u siebie na skalniaku trzmielinę .Rozrasta się ogromnie.Co roku albo rozdaję albo wyrzucam .Włazi na kamienie i sąsiednie rośliny.Przynajmniej u mnie jest bardzo ekspansywna.


Zbyszku, a mówisz o tej konkretnej odmianie, którą wspomniałam, czy ogólnie o trzmielinach? Jaką masz u siebie?
____________________
Agnieszkowy ogródek
Gardenarium 22:24, 18 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Gosiu, zobaczysz, jak przyjedziesz do mnie, nie przemarza narazie. Mam też żółtą Choisyę, żyje narazie nawet.

Na pniu jeszcze widziałam coś w rodzaju "Blondy". A tak to pozostaje "Emerald'n Gold".
Chyba, że posadzisz pienne Picea pungens "Glauca Globosa" - niebieskie kule na kiju, a pod spodem żółte trzmieliny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agnieszka 22:26, 18 sty 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
To chyba jednak wolę tę Emerald'n Gold podsadzone czerwonymi berberysami. Będzie jedność z tą rabatą pod wykuszem (też trzmielina z berberysem). Podoba mi się ten zestaw żółtego z bordo.
____________________
Agnieszkowy ogródek
Gardenarium 22:28, 18 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ten świerk wygląda tak, jak tutaj tylko byłby na kiju. Ale obok jest jeszcze Chamaecyparis pisifera - cyprysik groszkowy z prawej. Są też takie żółte, nawet ładniejsze i wolę, ale wtedy były tylko zielone, jak robiłam ten ogród.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:29, 18 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Oczywiście, ale daję Ci nowe pomysły do myślenia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies