Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój jesienny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój jesienny ogród

rozajerycha 02:38, 08 lis 2015

Dołączył: 01 cze 2013
Posty: 1489
Robercie bardzo się cieszę ,że sie odezwałeś i znowu pokazujesz wspaniałe foty.Stopa niech idzie w niepamięć,niewyobrażalny ból jak ktoś nie przeszedł.Dobrze,że pomyślałeś o mocnych butach.
Tej przyrody Ci zazdroszczę bo ja od dziecka z otwartymi ustami oglądłam kazdy możliwy film przyrodniczy.Ty masz tą bajkę w realu.
Powtórzę się,ale dzięki ,że się tym dzielisz.
____________________
Kolorowe Rabaty Martek
Klamber 04:18, 09 lis 2015


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Witajcie, dziś bardzo krótko, gdyż muszę wstać 4, jadę na północ na 3 dni a wróciłem o 7:30 z wycieczki. Pojechałem po ostatni klocek do mojej wieży sony a przy okazji po buszowałem po okolicy. Chłopak mieszkał nad samym jeziorem a że była przepiękna pogoda to zabrałem aparat. To już pewnie jedne z ostatnich jesiennych fotek w tym roku. Z nad jeziora udałem się do ogrodu który oczywiście o tej porze roku bez kwiatów ale jeszcze ładnie było. Ogród położony w wąwozie, ciekawie położony a z niego przechodziło się do parku, który położony był w głębokim wąwozie porośnięty drzewami a od głównego odchodziły małe wąwozy w których spływały małe strumyki, bardzo pięknie tam było. Zapomniałem stopki do statywu i musiałem improwizować, ale foty nie najgorzej wyszły, są surowe prosto z aparatu. W robocie się narobiłem przy liściach ale już ogarnąłem dość dokładnie, jeszcze liści na pewno na leci, ale już nie tyle co było, o tym jednak później. Do zobaczenia wkrótce, myślę że w tygodniu się odezwę. Ba-ay



Haniu, z tą mocą to jest już coraz gorzej, powiem że z roku na rok czuje się słabszy. Jeszce 6 lat w tył roboty się nie bałem ale teraz zaczyna mnie przerażać. Ja komputer złożyłem sam, na częściach z roboty, zmieniłem tylko kartę graficzną nie dawno, chciałem mieć HDMI i teraz mam podłączone 2 monitory i telewizor. Przyniosłem sobie jeszcze laptopa. Internet pociągnąłem sobie od sąsiada i jakoś pomalutku sobie radę daje.



Bogdziu, Naprawdę kraj cudowny. Przesyłam dwa linki do filmu o kanadzie
https://www.youtube.com/watch?v=bTcTjgaAlIU
https://www.youtube.com/watch?v=7bSiHwGxRpk
Jeszcze pokażę dużo zdjęć z ciekawych miejsc, z miasta i z okolic. Ale teraz będę maglował jesień która robi tu na mnie, ogromne wrażenie.




Marto, dziękuję że napisałaś do mnie, już prawie skończyłem ale zabrakło mi czasu, wyślę gdy wrócę.
Pozdrawiam i życzę dużo siły.


____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
hanka_andrus 09:09, 09 lis 2015


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Dziękuję za cudowne zdjęcia. Wąwozy są ;piękne. Wiem coś o tym, bo mam namiastkę u siebie. Szczególnie buki ,graby i dęby pięknie się przebarwiają. Wczoraj mieliśmy sztormowa pogodę, wywiało więc większość liści z gałęzi. A dziś już deszcz.

Tobie suchej pogody życzę.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Klamber 03:53, 16 lis 2015


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Witam, Dziś udany dzionek. Rano pojechałem do centrum, kupiłem nareszcie nowy statyw i z nowym nabytkiem przeleciałem 3 przecznice i czekam na paradę mikołajową. Pogoda wspaniała 16 °C i ani jednej chmurki. Nie to co w tamtym roku. Przed paradą policja szalała na motorach, w tym roku szła przez Downtown i gdy jechali na kogutach z włączonymi syrenami, to aż jeżył mi się każdy włos, gdy się to odbijało echem od wieżowców, niesamowity efekt. Potem jechała policja na koniach a za nimi stare policyjne samochody na sygnałach, za nimi strażacy a po nich wielka orkiestra

szkocka, po prostu coś wspaniałego, tak grali że aż gardło się ściskało. A potem przez 2,5 godziny ciągnęła kolorowa karawana. Ludzi tyle że nie mogłem robić zdjęć,






naprawdę fana zabawa. Wróciłem o 7;30 i cały dzień o śniadaniu. W metrze mnie już skręcało. Tak że, choć krótko i na temat, bo znów kiedy znajdę chwile nie wiem, Jutro jadę do pracy rowerem a potem do downtown na fotki nocne, ma myć 18°C więc trza wykorzystać na maxa czas i pogodę.







Haniu, u mnie też wiało w piątek i przywiało piękną pogodę z ciepełkiem. Niestety dziś za przyrodą nie ganiałem ale w centrum jeszcze liście były na drzewach. Pozdrawiam przed Świątecznie z cieplutkiego Toronto.



____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
Bogdzia 08:00, 16 lis 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Piękne zdjecia. Tobie to dobrze zyjesz tam jak w bajce.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
hanka_andrus 08:32, 16 lis 2015


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do tej bajki trudno było się przecisnąć.

Zdjęcia bajkowe, nie dziw, że tyle ludzi wyległo na ulice oglądać.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
mira 08:47, 16 lis 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Robert z radością poogladałam i jesień i paradę. Jednak w ludziach jest sporo z dziecięcych marzeń i to jest fajne. U nas w sklepach już akcenty świąteczne choć dla nas to wcześnie ale ostatnie wiatry zakończyły jesień więc trzeba się Mikołajem nacieszyć.
Pozdrawiam i udanych nocnych fotek życzę.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Borbetka 18:30, 16 lis 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Szkoda, że u nas nie można czegoś tak wspaniałego zobaczyć. Może kiedyś doczekamy się takich parad. Świetny widok. Pokazałam moim dzieciom.
____________________
borówcowy wizytowka
Klamber 02:02, 29 lis 2015


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Witajcie, w poniedziałek po paradzie byłem w nocy w Downtown, ciachnąłem troszku zdjęć. Pogoda była piękna ale już tak ciepło nie było. Wróciłem późno i dziś też późno robiłem u szefa w ogrodzie jesienne porządki. Dziś trochę napiszę a jutro postaram się wysłać. Widzę że podobała się parada to jeszcze wspomnę o niej. Na początku parady szły skrzynki pocztowe o zbierały listy od dzieci a za nimi szli listonosze i odbierali te listy. Ciekawe jest to że na każdy ten list Mikołaj odpowiada. Za listonoszami jechała policja konna, a konie miały tak wypucowane kopyta, że aż światło się od nich odbijało. Parada podobała mi się bardzo i na pewno za rok pójdę znów. Już sezon praktycznie zamknąłem ale gdy pogoda będzie ładna, to jeszcze pójdę do parku na ptaki. W tym roku nie udało mi się zrobić żadnego koliberka, choć kilka razy cię czaiłem w dobrych miejscach w ogrodach i nic nie było nie wiem dlaczego. Ale za to gęsi na trzaskałem co niemiara, naprawdę świetne są, mówię wam. Dziś znów wróciłem późno, nie jest duży ten ogród ale czasu się schodzi. Przyjemnie się pracuje, gdyż mam wszystkie sprzęty a pogoda dziś boska 17 °C i 90 % wilgotności. Teraz wilgoci się nie czuje ale latem to może się uprzykrzyć. Ciekawe czy dostanę jakąś pochwałę bo wypicowałem ogród, że hej, największy problem miałem ze skrzydlakami klonowymi, które po właziły między deski i kostkę, ni dmuchawą, ni odkurzaczem nie mogłem zrobić. Tylko ręcznie dało się powyjmować. Najważniejsze że udało się ogarnąć wszystko, u siebie też jeszcze mam roboty. Powiem wam że kompost zrobił mi się pierwsza klasa, w domu nigdy takiego nie miałem, masełko. Muszę jedną kupę rozsypać , bo mam już dwie następne. I tak zleciało dwa tygodnie i nie było czasu napisać. Pochwały nie dostałem a swoje pole obrobiłem po części dokładnie a gdzie indziej mniej. W tym tygodniu było super ciepło czwartek i piątek po 16, pracowałem bez kurtki w samej koszuli a w piątek rano o 6 było 15 °C więc pojechałem do pracy rowerem a na pierwszych światłach zdjąłem kurtkę bo było i za ciepło. Powiem wam że tu nawet pod koniec listopada słońce grzeje. Dziś niestety już zimno 4 °C, choć pięknie, do 12 byłem na polu i nie zmarzłem, jak by jeszcze taki był następny tydzień, to był bym szczęśliwy. Parada wam się podobała więc wstawiłem na swój dysk googlowy filmiki. Mogę wstawić link, ale nie wiem czy ta tak pójdzie, tym co powysyłałem poczta, to chodzą. Jeśli ktoś wie jak mogę udostępnić fotki, filmików nie będę udostępniał, z moim internetem bym się chyba załamał, już mnie załamka brała przy wysyłaniu parady. Komputer chodził prawie 21 godzin. Sąsiad mi nie chce dać kabla a wii fii działa koszmarnie, wymieniłem router i nic nie dało. Ten tydzień miałem ciężki, s powodu ciepła, chciałem skończyć swoją robotę a w sobotę przyszedł sąsiad i powiedział że jeszcze w niedzielę można na święta wysłać paczkę, więc całą noc montowałem synowi komputer i drugą paczkę skończyłem o 4. Ja w dzień spać nie umiem, więc cały tydzień byłem ledwo ciepły, widzicie że z czasem u mnie cieniutko jest, ale może w końcu dziś mi się uda. Poczytałem w necie i się chyba nauczyłem. Tu link do części fotek, które zrobiłem wracając piechotą z pracy, zrobiłem ich 850 https://drive.google.com/folderview?id=0By8dgX3MnWRXaExGbWllQzM3UWc&usp=sharing
a to link do filmików z parady, filmiki krótkie, miałem kłopoty z kartą i mi się blokował telefon ale trochę udało mi się nakręcić. https://drive.google.com/drive/folders/0By8dgX3MnWRXaEdBQXdxUFNfS0k
Pozdrówka dla wszystkich i przyjemnego oglądania
Nie wiem co się dzieje, ale nie mogę wysłać fotek.










____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
hanka_andrus 06:27, 29 lis 2015


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Zdjęcia cudownej jesieni! Dziękuję! Żółć i czerwień "daje po oczach". Miałam uczucie, że tam jestem w środku tych kolorów.
I te ogromne stada gęsi! Po prostu wspaniałe widoki!

U nas już gdzie nie gdzie śnieg. Do mnie jeszcze nie dotarł, ale na Podkarpaciu już biało. Na jak długo nie wiadomo, ale ogrody czas zamykać.
Temperatura w okolicach zera.
Szaleństwa świąteczne w sklepach się zaczynają.
Tobie zdrowia życzę, żebyś zimę przetrwał bez szwanku.
Jeszcze raz podziękowanie za włożony trud.

Trzymaj się ciepło.

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies