Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

goniak 22:11, 22 cze 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
To może być efekt zbyt dużej wilgotności podłoża, zwłaszcza jeśli grunt jest zwięzły, przez co mało przepuszczalny.
W takich warunkach oczywiście namnażają się różne grzyby, bo ciepło i wilgotno.
____________________
Małgosia mój zielony świat
Agnieszka_B 11:25, 23 cze 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 1637
Prosze o pomoc dla mojego świerka , nie mam pewności czy to przędziorek? Dodam ze stało się to zaledwie w dwa dni . Wcześniej byl okazem zdrowia

____________________
zapach-ziemi
kacper_blasz... 22:46, 24 cze 2013

Dołączył: 24 cze 2013
Posty: 3
Błagam o pomoc nie wiem co za cholerne choróbsko wdało się na moje borówki prosze o wskazówki jak sobie z tym dziadostwem poradzić!

http://imageshack.us/photo/my-images/32/i65y.jpg/



http://imageshack.us/photo/my-images/153/fugb.jpg/
agnieszka_ba... 22:46, 24 cze 2013


Dołączył: 13 paź 2010
Posty: 171
Kacprze jakieś zdjęcie choróbska pewnie by się przydało
____________________
Obym w końcu mogła zająć się ogrodem .... Zmiany zmiany zmian
kacper_blasz... 22:46, 24 cze 2013

Dołączył: 24 cze 2013
Posty: 3
i co sądzisz Agnieszko, czy to grzyb czy czegoś brak w składnikach odżywczych
barbara_kraj... 22:46, 24 cze 2013


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Pewnie ma za sucho. Borówki rzadko chorują a gleba musi mieć odpowiednio niską kwasowość.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
kacper_blasz... 22:46, 24 cze 2013

Dołączył: 24 cze 2013
Posty: 3
W dniu upalne 2x dziennie podlewana
agnieszka_ba... 22:46, 24 cze 2013


Dołączył: 13 paź 2010
Posty: 171
Kacprze mam w tym roku to samo choć na ... silnie zalanym judaszowcu i jednej róży. Na judaszowcu po prostu zaschły mi w części gałązki, ale odbija od dołu.
Sięgając do książki (A. Rejman, K. Pliszka "borówka wysoka" z 1991 r.) to przypomina:
a) szarą pleśń (tak miałam z różą dokładnie) - Danusia na różę sugerowała oprysk z Kaptanu, w tej książce piszą o Euparen
b) zasychanie pędów - spowodowane zbyt niską temperaturą siedliska lub też podmokłą glebą - borówki lubią ciepłe miejsca i glebę - zapobieganie trudne w tym roku - nic nie piszą o opryskach
c) zamieranie pędów - tak jak przy zasychaniu pędów

U mnie to na pewno był wynik zalania. Być może u Ciebie ze względu na pogodę również.
____________________
Obym w końcu mogła zająć się ogrodem .... Zmiany zmiany zmian
goniak 22:46, 24 cze 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
kacper_blaszczak napisał(a)
W dniu upalne 2x dziennie podlewana

Jaki jest rodzimy grunt, w którym rośnie ta borówka ?.
To ważne, bo przyczyny mogą być różne, a objawy bardzo podobne zarówno przy niedoborze jak i nadmiarze wody

____________________
Małgosia mój zielony świat
Gardenarium 22:46, 24 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może być dwa razy dziennie, ale jeśli dawka wody była za mała to nic nie dało, bryła musi być wilgotna cała. Wyściółkuj dodatkowo korą sosnową, żeby lepiej wilgoć trzymało, oczywiście jeśli przyczyna leży po stron ie zbyt małych dawek wody, bo jeśli jest odwrotnie - to osuszaj grunt.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies