Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

rafax 21:06, 12 lip 2013

Dołączył: 04 lip 2013
Posty: 2
sawczenko, wyrwałem chwasty niepotrzebne i ściąłem do zera mięte, zobaczymy co z tego wyrośnie. Mięte mam również posadzoną w innym miejscu gdzie sadząc zdarłem darń i pilnuję aby żadne nowe chwasty nie rosły i jest wszystko w jak najlepszym porządku. Jednak przyczyną jest "zarośnięcie" rośliny w tym przypadku mięty. Zobacz powinno pomóc co do mięty. Pozdrawiam!
Mazan 22:07, 12 lip 2013

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Witam

Sawczenko, to wręcz pokazowy przykład "zjedzonych" miniarek przez naturalnych wrogów. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów zwalczania tych muchówek /szkodników/ w roślinach z rodz. traw.
Sposób chemiczny to Karate, Fastac, Sumi-Alfa i in.

Pozdrawiam,

Mazan - Walerek
____________________
Mazan - Walerek
sawczenko 22:20, 12 lip 2013

Dołączył: 12 lip 2013
Posty: 5
te gąsieniczki na mięcie czy bazylii, to Błyszczka jarzynówka (Autographa gamma)
ja na razie walczę przeglądając i tłukąc, bazylię wywaliłam, ale na mięcie tylko jedna paskuda urzęduje
sawczenko 22:32, 12 lip 2013

Dołączył: 12 lip 2013
Posty: 5
Mazan, już mi się udało rozszyfrowac chyba wszystkie szkodniki, ale dzięki za odpowiedź - dokładnie, to miniarka szalała mi w bazylii, do tego błyszczka i przędziorki na doczepkę - już więcej chyba nie mogło się jej czepić.
Ale jakoś nie połaczyłam tego z tymi trawami.

ps. odwiedziłam forum entomologiczne, tam wszelkie paskudy są dobrze opisane i obcykane
Welka 13:03, 13 lip 2013


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Kto podpowie co dopadło moją leszczynę contortę. Z dwa tygodnie temu był u mnie mocny grad i trochę jej się oberwało, ale zaczynała wyglądać coraz gorzej i dziś się jej przyjrzałam dokładniej. Listki się pozwijały do środka, także podejrzewałam jakieś robaczki i są, tylko na spodniej części liścia, małe prawie przezroczyste kropeczki i kilka większych jasnych ruszających się powolutku







Inne drzewka posprawdzałam, nigdzie nie ma tylko na leszczynie, co z tym robić?
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
Elfik 16:25, 13 lip 2013


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
sawczenko napisał(a)
rafax, mi mietę wcinaja takie oto gąsieniczki
ciężko je wypatrzyć, bo są małe, ale potrafią szybko podziurawić całą uprawę
za bazylię też się chwyciły
Ja wczoraj właśnie wywaliłam dużą kępę bazylii, ale takiej parapetowej, z marketu. Od paru dni codziennie rano znajdowałam wokół doniczki jakby rozsypany mak, i to sporo. No i listków dziurawych przybywało. A to te gąsienniczki sobie urzędowały, żarły - i ten-tego..., żarły, i ten-tego Chwilowo nie robię pesto
____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
monteverde 16:39, 13 lip 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Welka napisał(a)
Kto podpowie co dopadło moją leszczynę contortę. Z dwa tygodnie temu był u mnie mocny grad i trochę jej się oberwało, ale zaczynała wyglądać coraz gorzej i dziś się jej przyjrzałam dokładniej. Listki się pozwijały do środka, także podejrzewałam jakieś robaczki i są, tylko na spodniej części liścia, małe prawie przezroczyste kropeczki i kilka większych jasnych ruszających się powolutku







Inne drzewka posprawdzałam, nigdzie nie ma tylko na leszczynie, co z tym robić?

mnie to wygląda na skoczka różanego
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gardenarium 16:41, 13 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli dotykasz od spodu, to skaczą?
No to skoczek, takie jakby muszki białe, ale nie mączlik szklarniowy.

Mospilanem go potraktuj. Od spodu pryskaj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Wrzos 20:33, 14 lip 2013


Dołączył: 31 maj 2012
Posty: 128
Moje świerki Iseli Fastigiate zaczęły różowieć miejscami. Na małych fragmentach gałązek są suche igły i opadają. Co im jest? Czy to grzyby, albo przenawoziłam? Proszę o pomoc



Milena_M 11:48, 15 lip 2013

Dołączył: 01 wrz 2011
Posty: 4
Witam serdecznie i mam pytanie. Czy wiedzą Państwo z jakiego powodu może usychac Robinia pseudoaccacia 'Umbraculifera'? jest zielona i ładna, a w kilka zwija listki. Listki nie żólkną, nie brązowieja. zascyhają zielone. Najpeirw umarła mi jedna robinia a teraz umiera następna. Czy można ją jakoś uratować? Bardzo proszę o odpowedź
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies