Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

Gardenarium 23:35, 12 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Masz napisane pod tym linkiem co podałam, na końcu - zwalczanie. Najlepiej usunąć gruszę i nie sadzić, jest podatna.

Możesz tylko zapobiegać, a jak juz masz tę zarazę to koniec.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Borbetka 09:01, 13 cze 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Moja grusza choruje co roku na różne choroby, w większości miała kędzierzawość, w tym roku rdzę gruszy i to jest dla niej koniec. Muszę ją wyrzucić. Nie wiedziałam, że nie wolno gruszy sadzić obok jałowców. Osoby, które sprzedają drzewa powinny wiedzieć o takich zasadach i podpowiadać. Dobrze, że są takie programy jak Maja w ogrodzie, bo z niego się dowiedziałam, że trzeba wybrać albo grusza albo jałowiec.
____________________
borówcowy wizytowka
MoniqueLaPetite 08:44, 14 cze 2013


Dołączył: 23 lis 2012
Posty: 19
A ja mam problem z jakims paskudztwem żółtym na ziemi....
Nie było mnie w domu przez weekend i po przyjezdzie zastałam kilka żółtych placków w donicy.
Zebrałam to żółte paskudztwo, ale ono pojawiło się znowu...
Pomidory podlewam odstana woda z dodatkiem biohumusu z dzdzownic
Pomidorki to odmiana balkoni red.
Co to jest i co z tym zrobić?
To żółte rośnie dosyc szybko bo wczoraj zdjęcia były robione a dzisiaj już trochę wiecej tego jest.

____________________
Sebek 00:34, 17 cze 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Taki nalot bardzo często pojawia się na ziemi - to jest po prostu grzyb. U mnie w przypadku roślin domowych podziałał Topsin
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
monteverde 01:17, 17 cze 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
A czy ta ziemia odpowiednia pod pomidory wydaje się , że za kwaśna, torf widzę, może nie odkwaszony?
wstawiam swojego klona , coś się z nim dzieje? coraz więcej listków jest porażonych
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Mazan 09:11, 17 cze 2013

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Witam

Monteverde, nie chcialbym być złym prorokiem, ale wygląda to na werticyliozę bardzo popularną chorobę klonów palmowych. Objawy podobne do przemarznięcia lub zbyt suchego powietrza, a nawet poparzenia, lecz to skutek zatkanych naczyń przewodzących. Nikt jeszcze nie opracował skutecznej metody zwalczania tej choroby. Umnie zresztą też tak było - musiałem wyrzucić.

Pozdrawiam,

Mazan - Walerek
____________________
Mazan - Walerek
MoniqueLaPetite 12:24, 18 cze 2013


Dołączył: 23 lis 2012
Posty: 19
monteverde ziemia to mieszanka z marketu do warzyw.... To nie wiem co mi pozostaje teraz zrobić?

Sebek ten Topsin to zapewne środek chemiczny a ja do warzyw nie chcę chemii....

____________________
goniak 22:38, 18 cze 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
monteverde napisał(a)
A czy ta ziemia odpowiednia pod pomidory wydaje się , że za kwaśna, torf widzę, może nie odkwaszony?
wstawiam swojego klona , coś się z nim dzieje? coraz więcej listków jest porażonych

Aniu, wytnij wszystkie te zwiędłe gałęzie, tnij bez żalu, bo jak się wyleczy to sobie odbuduje a jak nie to i tak do wyrzutki.
Podlej potem Previcurem Energy i powtórz za jakieś dwa tygodnie.
Z klonami jeszcze nie próbowałam ale perukowce jakoś udawało mi się wyciągać z werticiliozy.
____________________
Małgosia mój zielony świat
Mazan 14:17, 19 cze 2013

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Witam

MoniqueLaPetite, jeśli nie chcesz chemii to możesz spróbować wyciągiem z grejpfruta.

Pozdrawiam,

Mazan - Walerek
____________________
Mazan - Walerek
ArekJ 11:33, 22 cze 2013


Dołączył: 10 paź 2012
Posty: 33
Witajcie,
Warunki bliskie do tropikalnych jak widać pomagają, głównie jednak chorobom. Przejrzałem cały ten wątek i nie mogę znaleźć nic podobnego. To liście zebrane dziś spod platana. Z daleka wygląda prawie jak na jesień Co to może być? Mączniak, antraknoza? Co zrobić z liśćmi?



Podobny (lub inny?) problem mam z dębem czerwonym. Może to efekt "przelania", gleby albo grzyba?
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies