Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

rafax 10:45, 04 lip 2013

Dołączył: 04 lip 2013
Posty: 2
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!
Jestem nowy tutaj i mam nadzieję, że piszę w odpowiednim dziale
Mój problem to dziurawa mięta, nie mogę dojść co to może być. Dzieje się tak tylko jak rośnie w ziemi, czy to jakieś szkodniki, czy może grzyb? Już poddaje się.
Dołączam zdjęcia roślin (jakość może nie najlepsza, robione telefonem):


Gardenarium 19:27, 04 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie wiem co to za szkodnik, ale równie dobrze mogło to byc co innego.

Miętę w zasadzie się używa w kuchni i powinna być ekologiczna, nie pryskana. Radzę ściąć ją do zera i odrośnie ładna i zdrowa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mazan 12:26, 05 lip 2013

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Witam

Fotografia przedstawia larwę tarczyka zielonego /stonkowate/ oraz rdzę mięty. Jako że mięta jest ziołem leczniczym nie powinna być traktowana chemią lecz wykoszona, a całość spalona ze względu na chorobę i szkodnika.


Pozdrawiam,

Mazan - Walerek
____________________
Mazan - Walerek
martika 22:56, 07 lip 2013


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Wiatm, niedawno posadziłam Sliwę Nigrę...i ma pełno dziurek w liściach , nawet młodych. Niektóre takie wygryzione. Co robic?
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Gardenarium 08:09, 11 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nic, obejrzeć czy jakieś chrząszcze albo gąsienice nie siedzą, jak nie ma to nic nie robić, bo tego już nie zmienisz. Wpadły, podryzły i wyniosły się.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
karolina_kop... 18:15, 11 lip 2013

Dołączył: 11 lip 2013
Posty: 1
Witam, zasadziłam na początku maja truskawki wiszące na balkonie. Każdą sadzonkę obcięłam i czekałam, aż wyrosną nowe liście i w końcu owoce. Widzę, że coś dolega moim roślinom i nie mogę nigdzie znaleźć co to za szkodniki/choroba. Podejrzewam, że poza owadami, które są nieduże, czarne, mało ruchliwe, jakby wczepione w roślinę i jest ich całkiem sporo, coś jeszcze zaatakowało moje rośliny. Bardzo proszę o pomoc Link do zdjęć różnych (owadów i zmian na liściach i kwiatach): http://imageshack.us/g/46/jm3f.jpg/
martika 21:36, 11 lip 2013


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Dzieki Danusiu..ogladałam, nikogo tam nie ma( już)........będę ja oglądac.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
sawczenko 16:32, 12 lip 2013

Dołączył: 12 lip 2013
Posty: 5
mój pierwszy post więc się witam

W ciągu ostatnich kilku dni coś zaatakowało mi trawy ozdobne i szczerze mówiąc nie bardzo wiem jak sobie z tym radzić. Zaatakowane są końce liści na długosci do 10cm. Nie są to najmłodsze liście i na pewno nie było tego tydzień temu. Na razie takie zmiany są na kilku listkach.




co dziwniejsze tylko dwukolorowe są zaatakowane, proso rosnące pomiędzy jest czyste
sawczenko 18:32, 12 lip 2013

Dołączył: 12 lip 2013
Posty: 5
po rozcięciu jednego z lisków znalazłam tylko puste otoczki larw
pytanie tylko, czy już sobie to poszło całkiem, czy jeszcze w innych lisciach się rozwinie i mi je zje, no i co składa te jaja w liściach?

sawczenko 18:39, 12 lip 2013

Dołączył: 12 lip 2013
Posty: 5
rafax, mi mietę wcinaja takie oto gąsieniczki
ciężko je wypatrzyć, bo są małe, ale potrafią szybko podziurawić całą uprawę
za bazylię też się chwyciły i za paprocie........na razie na innych roślinach w ogródku ich nie znalazłam

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies