Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

monika_szmygin 20:46, 28 cze 2013


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 11
Witam. Bardzo proszę o pomoc w zidentyfikowaniu przyczyn tak marnie wyglądających roślin
Wszystkie rośliny to młode sadzonki wkopane w tym roku wczesną wiosną w glebie kwaśnej. Zakupione wszystkie w sprawdzonej szkółce.

Najgorzej wyglądający to dereń jadalny. Nie mam już pomysłu co mu dolega był oprysk na grzyby GWARANT, pędraki DECIS ,mszyce i mącznika DURSBAN 480 EC oraz nawożony YARA VILLA i nic.........błagam o pomoc!



Druga roślina rokitnik żeński i liście wyglądające jakby spaliło je słońce, ale ta roślina uwielbia słońce! Dodam, że męski jest idealny a rośnie obok. Także były stosowane opryski i nawozy jak przy derenie.


Trzecia roślina pigwowiec. Rósł ślicznie i nawet zakwitł, a jakiś miesiąc temu buumm masakra.


No i czas na hortensje tydzień temu zauważyłam żółknięcie liści


Z góry bardzooo dziękuję za pomoc!!!!
____________________
Pozdrawiam Monia
monteverde 01:50, 29 cze 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Masz najwyraźniej grzyba, ale zdjęcia za malutkie nic nie można dojrzeć
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monika_szmygin 10:26, 29 cze 2013


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 11
Już postaram się wstawić wieksze zdjecia

Dereń jadalny


Rokitnik


Pigwowiec


Hortensja
____________________
Pozdrawiam Monia
Gardenarium 17:09, 30 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czy czasem do roślin nie dociera nadmierna ilość nawozów z trawnika? Rosną w trawniku, powinny mieć chociaż kółka wykrojone. żeby nawozy nie spływały.

Może przenawożenie ?

Jakoś to wszystko dziwnie wygląda.

Jeśli jest jakiś grzyb to spowodowała go jakaś przyczyna "ludzka" - tak myślę.

Dereń nie choruje ot tak, ani pigwowiec, ani rokitnik, hortensja gubi liście w środku a w sumie nie powinna teraz gubić, bo zbiera się do kwitnienia.

Napisz jak sytuacja wodna, susza byłą czy zalewało?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monika_szmygin 20:54, 30 cze 2013


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 11
Jak było b.ciepło wszystkie rośliny były podlewane wiec susza odpada. Z kolei w trakcie b.obfitych dni gleba nadmiar wchłania (mamy troszke gliny). Faktycznie rośliny rosną prawie w trawie,gdyż jestesmy w trakcie robienia rabat (młody ogród). Czy to mogło spowodowac takie problemy z roslinami??? Trawnik był raz nowozony nawozem YARA VILLA raz Saletra. Jeśli to faktycznie przenawozenie to co mam zrobić, aby rośliny odżyły?!
____________________
Pozdrawiam Monia
Gardenarium 21:19, 30 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To chyba nie przenawożenie, jeśli tylko raz.

Obciąć brązowe listki, pędy. Obserwować, można Topsinem opryskać.

Wyciąć kwadraty lub kółka i wyściółkować korą.


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monika_szmygin 21:29, 30 cze 2013


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 11
Jeśli tylko pogoda jutro dopisze zabieram się za wybranie trawy wokół roślin! Tapsin jeszcze mi pozostał ,wiec także zrobię oprysk.

Ile czasu roślina potrzebuje na regeneracje? Jeśli to nic nie pomoże to rośliny są do usunięcia?
____________________
Pozdrawiam Monia
Mazan 10:04, 01 lip 2013

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Witam

Rozumiem "chorobę" rokitnika. Szczególnie po saletrowaniu - to roślina motylkowata, azot mógł jej tylko zaszkodzić, Yara Mila również. O pozostałych trudno coś jeszcze dopisać. Są młode, mają jeszcze płytki system korzeniowy, a rywalizacja o składniki dość duża. Nie ośmielam się stawiać diagnozy na odległość przy takiej mieszance rożnych wymagań glebowych.

Pozdrawiam

Mazan - Walerek
____________________
Mazan - Walerek
monika_szmygin 11:43, 01 lip 2013


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 11
No mam nadzieję, że to wszystko przez trawe i te nawożenie. Liczę na to, że po wybraniu trawy rośliny zaczną lepiej wyglądać
____________________
Pozdrawiam Monia
Mazan 06:49, 02 lip 2013

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Witam

Muszę wnieść autopoprawkę - rokitnik nie jest rośliną motylkowatą lecz zachowuje się jak motylkowate. Za błąd w zapisie - przepraszam.

Pozdrawiam,

Mazan - Walerek
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies