Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

hanka_andrus 22:46, 24 cze 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Borówce nawet okresowe zalanie nie szkodzi, raczej myślę, że to jest zbyt gorąca gleba. Widzę wkoło piach, który się nagrzewa powyżej 50stopni nawet, Sugeruj że są to poparzenia.
Może na gorącą roślinę lałeś zimną wodę?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
hanka_andrus 22:46, 24 cze 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
No i ważne w jakiej ziemi borówka rośnie. Powinna być ziemia z dużą dawką torfu kwaśnego, PH 4,5 do 5,powiedziałabym nawet w przewadze torfu.Formą wyjściową są borówki bagienne i czarna jagoda. Wobec czego takie warunki musimy im stworzyć.
System korzeniowy nie jest głęboki, korzenie włosowate, rozpostarte dość szeroko,ale płytko. Wobec czego tej właściwej gleby dla rośliny musi być co najmniej podwójnej wielkości koło.
Ale to są tylko sugestie, sam musisz ocenić,jakie błędy popełniłeś.
Moje borówki w tym roku bardzo ładnie owocują i pięknie przyrastają w młode gałązki, na których w sierpniu zawiążą pąki inicjujące wiosenne kwitnienie.
Borówka posadzona w zwykłą ziemię ogrodową po dwóch, trzech sezonach marnieje.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Agnieszka_B 18:23, 25 cze 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 1637
czy moge prosic o odpowiedz w sprawie mojego swierka , pytalam o niego 23.06.13 ?

nie wiem co z biedakiem począć

____________________
zapach-ziemi
Gardenarium 19:06, 25 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Agnieszka cokolwiek by to było, bo z tych zdjęć przekręcownych to ja nie widzę, potrzebna jest lupa i dokładne przyjrzenie się i porównanie ze zdjęciami przędziorka.

Przędziorek wygląda tak jak tutaj

Przypatrz się, a nawet jak to jest inny szkodnik opryskaj i podlej ProAgro, może Talstar, ale podobno zamiast niego teraz na przędziorka pryska się Magus 200 SC lub Karate.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agnieszka_B 20:27, 25 cze 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 1637
Gardenarium napisał(a)
Agnieszka cokolwiek by to było, bo z tych zdjęć przekręcownych to ja nie widzę, potrzebna jest lupa i dokładne przyjrzenie się i porównanie ze zdjęciami przędziorka.

Przędziorek wygląda tak jak tutaj

Przypatrz się, a nawet jak to jest inny szkodnik opryskaj i podlej ProAgro, może Talstar, ale podobno zamiast niego teraz na przędziorka pryska się Magus 200 SC lub Karate.


Bardzo dziękuję
____________________
zapach-ziemi
Hogata 12:26, 27 cze 2013


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
Mam problem z katalpa, coś jej jest. Liście ma takie jak by pourywane i z dziurami.










____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
monteverde 12:34, 27 cze 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Katalpa to roślina bagienna potrzebuje dużo wody i podłoża gliniastego zacznij ja porządnie podlewać i gnojówki jej daj
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gardenarium 19:20, 27 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podlewanie czy jego brak, nie ma tu wpływu, bo to są uszkodzenia mechaniczne. Te objawy są spowodowane ulewnymi deszczami które dziurawią i zniekształcają liście, no i możliwe choroby grzybowe przy tym.

To raczej nawet nie jest plamistość liści, bo inne plamy by były

http://www.szkolkarstwo.pl/article.php?id=425
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Hogata 21:16, 27 cze 2013


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
Dziękuję za informację, opryskałam dzisiaj na przędziorka, prysnę jeszcze na grzyba.
____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
monika_szmygin 20:39, 28 cze 2013


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 11
Witam. Bardzo proszę o pomoc w zidentyfikowaniu przyczyn tak marnie wyglądających roślin
Wszystkie rośliny to młode sadzonki wkopane w tym roku wczesną wiosną w glebie kwaśnej. Zakupione wszystkie w sprawdzonej szkółce.

Najgorzej wyglądający to dereń jadalny. Nie mam już pomysłu co mu dolega był oprysk na grzyby GWARANT, pędraki DECIS ,mszyce i mącznika DURSBAN 480 EC oraz nawożony YARA VILLA i nic.........błagam o pomoc!
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/40/403005/thumb_original.jpg

Druga roślina rokitnik żeński i liście wyglądające jakby spaliło je słońce, ale ta roślina uwielbia słońce! Dodam, że męski jest idealny a rośnie obok. Także były stosowane opryski i nawozy jak przy derenie.
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/40/403013/thumb_original.jpg

Trzecia roślina pigwowiec. Rósł ślicznie i nawet zakwitł, a jakiś miesiąc temu buumm masakra.
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/40/403016/thumb_original.jpg

No i czas na hortensje tydzień temu zauważyłam żółknięcie liści
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/40/403020/thumb_original.jpg

Z góry bardzooo dziękuję za pomoc!!!!
____________________
Pozdrawiam Monia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies