Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

Anda 12:52, 12 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33474
Neem znam. Nie ten konkretny środek, ale sama używam Neem do podlewania i potwierdzam działanie. Na ćmę raczej niekoniecznie zadziała, zwłaszcza jesli jest tylko do pryskania, ale na mszycę działa.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
eVka 13:34, 12 kwi 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Anda napisał(a)
Neem znam. Nie ten konkretny środek, ale sama używam Neem do podlewania i potwierdzam działanie. Na ćmę raczej niekoniecznie zadziała, zwłaszcza jesli jest tylko do pryskania, ale na mszycę działa.

Super, dzięki. Lepinox mam na ćmę a ten Neem będę miała na mszycę
____________________
MartaKozak 15:52, 22 kwi 2019


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Czy cos złego dzieje się z moimi cisami ? Zauważyłam że środek gałązek jest czarny. Na dodatek sypie sie z nich jakby bialy proszek. Mam je od jesieni i nie mam doświadczenia w opiece nad nimi.
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Mazan 20:02, 22 kwi 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
MartaKozak

Marta, od jesieni mogły dostać co najwyżej mączniaka, o którym piszesz, ale dużo groźniejsza jest fytoftoroza widoczna jak na dłoni - przerośnięte grzybnią wiązki przewodzące /brązowe/ na granicy kory i drewna. Podlewaj co 10 dni previcurem lub aliette i opryskuj.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
MartaKozak 20:45, 22 kwi 2019


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
To zla wiadomosc, ale dziekuje za szybka diagnoze.
Pozdrawiam
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Mary 08:17, 23 kwi 2019


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3509
Mazan

Czy to także fytoftoroza?
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
MartaKozak 08:33, 23 kwi 2019


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Ja jeszcze chciałam sie spytać czy cisy mają naturalnie taka ciemną 'kropkę' w przekroju gałązki? Wczoraj oglądałam cięcie cisa na YT i tam też były takie gałązki w przekroju.
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
dzika_roza 21:01, 23 kwi 2019


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
Help, jedna z trzech sosenek Winter Gold wygląda tak:

Zamiast tak:

Co to moze byc?
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
samsabat 10:59, 25 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2018
Posty: 33
Witajcie, problem z azalią japońska, w tamtym roku mocno chorowała, prawie uschła.
Wymieniłem podłoże, zasiliłem suchym obornikiem na jesieni, na wiosnę dostała dawkę siarczanu amonu, jest lepiej ale widać że osłabiona i w tym roku pewnie nie zakwitnie. stanowisko słoneczne przez większość dnia. w czym jeszcze mogę jej pomóc, widzę że listki lekko się skręcają. Wgląda na grzybka. Miedzianem spryskać? może coś innego.
Podlewam co drugi dzień bo sucho,wokół usunięta "szmata i kamienie"


____________________
historia ogrodu w zdjęciach https://photos.app.goo.gl/ISQN5pvjkJSL50ss2
ajka 12:19, 25 kwi 2019


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Dzień dobry wszytkim
Czy ktoś umie powiedzieć mi co jest mojej magnolii i czym ją leczyć? Czy to może szara pleśń? ma sporo porażonych w ten sposób listków







____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies