Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

ElzbietaFranka 09:43, 25 mar 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13896
Dzięki Mazanie
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 11:25, 25 mar 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Mazan, pewnie nie zauważyłeś. Stronę czy 2 wcześniej wstawiłam zdjęcia Wejmutki i opisałam co robię. Czy mogę prosić o twoją opinię?
____________________
Kasia
Annak 13:34, 25 mar 2019


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Mazan napisał(a)
Annak

To mogą być glony lub porosty /niewyraźne/. Jeśli w powietrzu jest wilgoć będzie trudno się tego pozbyć. Teraz proponuję pomalować mydłem ogrodniczym lub zwykłym szarym mydłem.



Pozdrawiam




Dziękuję, jeśli nie pomoże to znowu będę Cię męczyć
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Mazan 14:39, 25 mar 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Pestka56

Zauważyłem, zauważyłem. Nie komentowałem gdyż zrobiłaś dobrze. Osypujące się igliwie jest świadectwem braku przewodzenia, a fotka pnia potwierdza ten stan - silne przewężenie nie rokuje dobrze.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Mazan 14:41, 25 mar 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Annak

O tym, że jeszcze będziesz pisać wiem od początku. Pierwotek tak łatwo nie polegnie i będzie zmuszał Cię do dalszych wysiłków.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
pestka56 21:00, 25 mar 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Mazan napisał(a)
Pestka56

Zauważyłem, zauważyłem. Nie komentowałem gdyż zrobiłaś dobrze. Osypujące się igliwie jest świadectwem braku przewodzenia, a fotka pnia potwierdza ten stan - silne przewężenie nie rokuje dobrze.
Pozdrawiam


Dzięki Mazan. Mimo wszystko będę walczyć.
Z tym przewężeniem to może być błąd zdjęcia wynikający z fatalnych warunków do fotografowania. Pień w dolnej części idzie ukosem. To zasługa wiatrów wiejących u nas. Wypionował się dopiero od jakichś 150 cm w górę. Jutro dokładnie obejrzę i zmierzę w kilku miejscach.

Jak często mam maziać tym skoncentrowanym roztworem Topsinu? I czy robić taki roztwór tylko z Topsinu, czy też wymiennie z Gvarantem?
Bo jeśli chodzi o opryski, wiem.
____________________
Kasia
Tuja74 14:19, 31 mar 2019

Dołączył: 20 sie 2015
Posty: 44
Witam serdecznie, zauważyłam dzisiaj na moich sosnach bośniackich niepokojące objawy na szczytach pędów. Przypomina to lukier. Co to może być i czym to zwalczać?

____________________
Alicja169 21:59, 01 kwi 2019


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Mazanie - wracam do tematu świerków serbskich (zdiagnozowałeś fytofterozę).
Zgodnie z Twoim zaleceniem trzykrotnie w odstępach tygodniowych podlewałam te wysokie drzewa preparatem Magnicur Energy i Saprol (naprzemiennie).
Efektów oczywiście nie widać.
Stąd pytanie:
Czy nadal w odstępach kilkudniowych spryskiwać igły drzew, serby są wysokie ponad
4 m więc zabieg jest dość kłopotliwy, ale jeśli ma je uratować to oczywiście będę działać.
Proszę napisz jakie są szanse, i kiedy będzie jakiś widoczny efekt, że zabiegi są skuteczne.
I jeszcze jedno, jak profilaktycznie chronić inne rośliny, np rododendrony, które rosną przed świerkami, czy one też są zainfekowane, bo wydaje mi się, że nienajlepiej wyglądają.
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
mirkaka 07:58, 02 kwi 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9601
Powiedzcie mi proszę czy to są larwy/poczwarki opuchlaka czy czegoś innego?





____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Anda 08:01, 02 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33507
Tak wygląda opuchlak

https://www.arbofux.de/img/rhododendron-otiorhynchus-sulcatus7-g.jpg
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies