Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

dzika_roza 15:14, 20 maj 2019


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
Dziekuje. Poki co jedna. To moze ja ją wykopie zeby innych nie zarazic lepiej?
Czy inne profilaktycznie psikac?
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
Mazan 16:31, 20 maj 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Dzika_roza

Dlaczego tak drastycznie? Profilaktycznie trzeba, gdyż to, co miało zostać zainfekowane już zostało, ale nie każdy zarodnik powoduje zagrożenie. Często też wiatr i deszcz przenoszą zagrożenie na odległości, które mogą szokować nawet długodystansowców. Należy tylko pilnować terminów zabiegów. Następna taka 'możliwość' będzie pod koniec lata w sierpniu do prawdziwej zimy.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
dzika_roza 17:02, 20 maj 2019


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
A moglby byc Amistar 250 SC?
bo tego Gwaranta nigdzie nie mogę znaleźć
póki co psiknęliśmy Topsinem.
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
Channach 20:04, 20 maj 2019

Dołączył: 18 cze 2014
Posty: 61
Mazan napisał(a)
Channach

Możliwa jest fytoftoroza, gdyż tak wynika z Twojego opisu.
Stosuj standardowe leczenie tej choroby: odkażanie podlewaniem i opryski tymi środkami - Aliette, Propamokarb i odpowiednikiem Mildexu lub Previcuru.


Pozdrawiam

Dzieki postaram się jutro ogarnąć temat u siebie i siostry. Oby to było to. Pozdrawiam Aśka
____________________
Aśka - Świat Channach
KarolinaS 20:44, 21 maj 2019

Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 5
agal452 napisał(a)
Czy wiecie co zjada liatrę kłosową - czarne małe robaki. Czy coś z tym robić w tym momencie wszystkie zdjęłam ale nie wiem czy znów nie będzie nowych.

Mam to samo, zjadają wszystkie młode byliny. Wyczytałam, że to larwy chrząszczy biegających i że można je zwalczać Mospilanem. U mnie w ogrodzie pełno ich, nawet zjadają trawnik ☹
AgaCzek 21:47, 21 maj 2019


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Dopiero zauważyłam, ze zdjęcia się nie wkleiły, Pomóżcie z tym ostrokrzewem - to rosli na na której najbardziej zależy mi w całym ogrodzie. Liście żółkną i opadają, znajdują się na nich brązowe plamy.


____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
Kokesz 22:12, 21 maj 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6614
Walerku, spójrz proszę na to i doradź, to u mojej koleżanki hortensja na balkonie i pierwszy raz ma takie liście, dziękuję

https://www.ogrodowisko.pl/watek/1149-hortensje-choroby-i-szkodniki?page=43#post_2
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Toszka 22:32, 21 maj 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
AgaCzek
jak dla mnie to jest laurowiśnia, a nie ostrokrzew. Roślina zainfekowana jest grzybem Clasterosporium carpophillum. Ochrona chemiczna polega wykonaniu dwóch trzech opryskiwań w odstępie 10-14 dni zaraz po ruszeniu wegetacji z wykorzystaniem preparatów z grupy benzimidazoli, strobiluryn i ditiokarbaminianów. W tym okresie można również stosować środki miedziowe. Zastosowanie miedzi jest o tyle pewniejsze, że objawy może również powodować bakteria Pseudomonas syringae pv. syringae, której także sprzyjają chłodne i wilgotne warunki panujące wczesną wiosną.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
agal452 14:41, 22 maj 2019

Dołączył: 29 maj 2018
Posty: 25

KarolinaS usunięcie ręczne u mnie nie pomogło na drugi dzień znów przybyło a liscie zjedzone. Zastosowałam oprysk ale na pędraki (taki mi polecono w sklepie) nie wiem czy pomoże...
Gosiek33 15:14, 22 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Co z tym można zrobić? To kilkudziesięcioletni świerk. W ubiegłym roku żywicą płakały mu szyszki. W tym roku wypatrzyłam tylko jedną szyszkę na całym drzewie, na dodatek płaczącą




teraz pień płacze z miejsc po gałęziach






mrówki chodzą po pniu ale nie w takich ilościach jak po sosnie, która przed laty złamała sie jak zapałka w czasie wichury, a przedtem miała ze dwa lata silny wyciek żywicy

____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies