Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

ewecyw 14:16, 26 sie 2019

Dołączył: 26 sie 2019
Posty: 2
Na naszej sadzonce klonu palmowego codziennie pojawiają się takie jajeczka. Nie mamy pojęcia czym to potraktować - nasza przygoda z przydomowym ogródkiem dopiero się zaczyna. Będę wdzięczna za podpowiedzi
ewecyw 14:16, 26 sie 2019

Dołączył: 26 sie 2019
Posty: 2
derspree 20:07, 26 sie 2019

Dołączył: 26 sie 2019
Posty: 1
Witajcie,
w miejskiej dżungli zazieleniłam swój południowy balkon (nasadzenia w donicach). Niestety moje roślinki marnieją w oczach - pomóżcie proszę zdiagnozować. Błędy pielęgnacyjne również możliwe - jestem bardzo początkująca.

Wygryzienia w trzmielinie - podejrzewam opuchlaka zastosowałam już dwukrotnie Topsin m500sc.


Trzmielinana pniu - opryskana Topsin Moscilan 20 bo podejrzewałam przędziorki. Na liściach widoczne plamki. Czy to jakaś choroba grzybowa?

Na nowych przyrostach są takie jakby narośle? Nie wiem czy to jakiś powód do niepokoju.


Hortensja Four Seasons - pojawiają się przebarwienia na liściach, usychają. Kwiatostany brązowieją. Czy to niewłaściwa wilgotność podłoża czy może coś grzybowego?


Kiścień Wawrzynowy i Pieris Japoński brązowieją liście


Ipomea - młode przyrosty są jakby zdeformowane, brązowieją i usychają


Doradźcie proszę bo nie wiem jak im pomóc.
ren133 17:07, 03 wrz 2019


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Mazan,
Proszę cię bardzo o pomoc w kwestii moich świdośliw. W tym roku chcąc uniknąć przedwczesnego żółknięcia i opadania liści zrobiłam 3 opryski preparatem domark. Długo były ładne. Już myślałam, że poradziłam sobie z problemem ale niestety kilka dni temu zauważyłam że ich stan znowu się pogarsza. Nie wiem co robić. Pomóż proszę

____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 17:07, 03 wrz 2019


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Mazan,
Proszę cię bardzo o pomoc w kwestii moich świdośliw. W tym roku chcąc uniknąć przedwczesnego żółknięcia i opadania liści zrobiłam 3 opryski preparatem domark. Długo były ładne. Już myślałam, że poradziłam sobie z problemem ale niestety kilka dni temu zauważyłam że ich stan znowu się pogarsza. Nie wiem co robić. Pomóż proszę

____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Mazan 20:30, 03 wrz 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Ren133

Bardzo przypomina zarazę ogniową drzew pestkowych. Próbuj oprysku RJ/IF lub środkami miedziowymi co najmniej 3x. Jest też Plantiwax do oprysku. Opryskuj także w cieplejszych okresach zimowych oraz wiosną.
Jeśli to zaraza ogniowa to spowodowała ją bakteria beztlenowa Erwinia amylovora atakująca drzewa i krzewy z rodziny różowatych, a przetrwała Twoje zabiegi w postaci anabiozy - krótkiej przerwy w nieodpowiednich warunkach i tak przetrwa zimę.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
ren133 15:48, 04 wrz 2019


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Mazan, bardzo Ci dziękuję za pomoc Mam w tej chwili miedzian więc zastosuję dzisiaj. A te opryski RJ/IF to na czym polegają?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Anda 18:18, 04 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Zaraza ogniowa jest chorobą, którą tu w Niemczech trzeba zgłaszać, a porażone nią rośliny natychmiastowo likwidować. Jeśli to ta choroba u Ciebie Ren, to nie ma na nią raczej lekarstwa.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
KasiaBawaria 07:46, 06 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Czy to rak Pomoze wyciecie? To dorodne, 15 letnie krzaki borowki, piekne owocouja, choc od dwoch lata maja mniejsze owoce.






____________________
Zapraszam na kawe
mirela 08:33, 06 wrz 2019


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Oto bez czarny Black Beauty. W zeszłym roku o tej porze wyglądał podobnie. Czy to jakiś grzyb czy taki jego urok ?



____________________
Walczę z ogrodem...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies