Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

Alicja169 22:01, 17 paź 2019


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Mazanie - stokrotne dzięki, po raz kolejny dzięki Tobie być może uratuję kolejne iglaki
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Wrzos 11:57, 23 paź 2019


Dołączył: 31 maj 2012
Posty: 128
Mazanie, myślałam, że już nie pomagasz w tym dziale. Czy byłbyś tak dobry i popatrzył na kilka postów wcześniej, na stronie 300? Tam zamieściłam zdjęcia swojego świerka serbskiego, który umiera. Czy jest dla niego ratunek. Jeśli potrzebujesz więcej informacji lub zdjęć to chętnie zamieszczę.
Będę bardzo wdzięczna.
Renata
Mazan 12:39, 23 paź 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Wrzos

Jeśli możesz zrób zbliżenie na podstawę pnia i jedną z gałęzi, które mają zmieniony kolor.
Teraz można tylko powiedzieć że to brak wilgoci w powietrzu, ale lepiej będzie gdy zobaczę inne zmiany jeżeli takie są.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
mmeg 14:09, 27 paź 2019

Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 89
Kochani, pomożcie! Na moim klonie crimson sentry wszystkie liście, ktore jeszcze nie opadły obsypały się takimi białymi kropkami. Czy to jakiś grzyb? Czy jest sens jeszcze teraz czymś pryskać? Czy czekać do wiosny? Czym ewentualnie yo potraktować? Z gory dziękuję za odpowiedź


Wrzos 22:12, 27 paź 2019


Dołączył: 31 maj 2012
Posty: 128
Wybacz Mazanie, że dopiero teraz. Musiałam poczekać na kogoś, kto pomógłby mi zrobić te zdjęcia.
Mam poważne obawy, że i tak za późno na ratunek.

Pień u nasady z wszystkich stron. Na zdjęciu 3, 4 i 5 coś chyba jest


Gałązka


Widok na czubek świerka, który jest najzdrowszy.


Pewnie nie walczyłabym tak o tego świerka, ale dostałam go i 2 pozostałe, które sa śliczne i zdrowe od Dajany - dobrego duszka tego forum. Mają dla mnie wartość dodaną, bo sentymentalną.

Proszę Cię Mazanie wypowiedz się co mogę jeszcze zrobić.
Mazan 12:21, 28 paź 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Mmeg

To mączniak prawdziwy. Było ciepło i się rozwijał. Teraz możesz go przytłumić roztworem sody kilkukrotnym opryskiem co 2 - 3 dni. Właściwą ochronę rozpocznij wiosną.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Mazan 12:26, 28 paź 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Wrzos

Świerk jest cały w grzybie. To choroba odglebowa, zabezpiecz pozostałe. Jeżeli nie obawiasz się o inne świerki czy iglaki możesz podlać 2x magnicurem energy a wiosną powtórka.Podobnie z innymi.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Wrzos 22:27, 29 paź 2019


Dołączył: 31 maj 2012
Posty: 128
Mazanie, serdeczne dzięki za diagnozę i poradę! Jak dobrze, że tu jesteś
Ale mam smutek... niestety!
mmeg 11:16, 30 paź 2019

Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 89
Mazan napisał(a)
Mmeg

To mączniak prawdziwy. Było ciepło i się rozwijał. Teraz możesz go przytłumić roztworem sody kilkukrotnym opryskiem co 2 - 3 dni. Właściwą ochronę rozpocznij wiosną.


Pozdrawiam



Mazanie, dziękuję serdecznie... Jak zwykle jestes niezastąpiony
magdaw 15:02, 03 lis 2019

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
witam. mam problem że swierkiem srbskim. Mam szpaler 12 sztuk z czego 2 sztuki są już 2 razy wymienione ciągle padają. i tylko te dwa.pozostale są piękne. teraz świerk wygląda tak jak świerk Wrzos.

Mazanie czy mam podlac magnicurem energy tylko tego chorego czy wszystkie 12 A może tylko najbliższego sąsiada? i jakie stężenie 15 ml na 10 l wody? Bo w ulotce są bardzo różne. Jak rozumiem teraz 2 razy posłać A na wiosnę posłać i oprysk?
dziękuję Magda
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies