Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielono mi - czyli zielone płuca czarnego Śląska

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielono mi - czyli zielone płuca czarnego Śląska

kasik778 19:41, 14 sie 2012


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 2376
Enya73 napisał(a)
A jak jestem przy temacie agapantów, to byłam dziś po pracy u Żurka. No nie mogłam się opanować. Widziałam, że mają agapanty, bryła połowę mniejsza, niż te prezentowane na zdjęciu poniżej za 70 zł.



Pojechałam sprawdzić czy mają coś ciekawego i trochę się rozczarowałam. Takich zawilców, jakie widziałam na rabacie w Kopenhadze, to nie było, same jakieś małe sadzonki bez kwiatów, pąki zamknięte i kolor nie taki, jaki by mi pasował.
Ale kupiłam ciekawą odmianę Jeżówki - 'Summer Coctail". Jutro ją posadzę, to zrobię fotkę. Na razie szukam dla niej miejsca. A miałam już nie robić spontanicznych zakupów, ale cóż... taka mała słabość


do tej pory nie znałam w ogóle agapantów, ale na zdjęciach prezentują się imponująco
spontaniczne zakupy są bardzo fajne, tylko potem siedzę i myślę, kupiłam fajną roślinkę i co z nią zrobić?
____________________
Evchen 20:47, 14 sie 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Anitko, spontaniczne zakupy są chyba wpisane w naturę takich ogrodowych zapaleńców
Śliczne te apaganty.. z ogrodowiskiem zaczęło mi się podobać niebieskie i fioletowe...)
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Enya73 20:53, 14 sie 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Evchen. Ja to się nie mogę zdecydować czy wolę roślinki rożowo biało fioletowo, czy też żółto, pomarańczowo, czerwone. Dlatego wiosną i wczesnym latem kwitną u mnie te pierwsze, a w drugiej połowie lata i jesienią drugie Jak tylko jutro będzie w miarę pogoda, to pstryknę jakieś foty.
Dziś trochę poplewiłam, bo mi chwaściory wylazły spod kory przez te 2 tygodnie.
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
JulkAd 21:06, 14 sie 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
No chwasty jak zwykle rosną najszybciej
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Enya73 21:08, 14 sie 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Julita, lecę zajrzeć co u Ciebie nowego
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Evchen 21:19, 14 sie 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Enya73 napisał(a)
Evchen. Ja to się nie mogę zdecydować czy wolę roślinki rożowo biało fioletowo, czy też żółto, pomarańczowo, czerwone. Dlatego wiosną i wczesnym latem kwitną u mnie te pierwsze, a w drugiej połowie lata i jesienią drugie Jak tylko jutro będzie w miarę pogoda, to pstryknę jakieś foty.
Dziś trochę poplewiłam, bo mi chwaściory wylazły spod kory przez te 2 tygodnie.

No... ale jakiś przepis na sukces masz Na to nie wpadłam A masz jakiś przepis na to, żeby wiosną rabatki były kanciate, a latem o obłych kształtach...? Bo ja się nadal zdecydować nie mogę
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Enya73 21:28, 14 sie 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Uśmiałam się Evchen. No nad takim problemem pochylić się, to dopiero wyzwanie Można zrobić 2 w jednym, ale nie wiem, jak to wyglądałoby w rzeczywistości. Chociaż przyszedł mi do głowy pewien odważny pomysł. Zewnętrzna rabata - kanciki, linia prosta, a wewnętrzna, np. cofnięta o 1 m z łagodnym falowaniem. Ta pofalowana- wewnętrzna rabata w naturalistycznym stylu, nieformalnym ( morze bylin, które się wzajemnie przenikają, jak na obrazach impresjonistów), a ta rabata zewnętrzna tworząca niższe piętro z regularnych nasadzeń i czymś co zamknie formalną rabatę w jedną klamrę . Ale to wszystko zależy od proporcji, możliwości danej działki itd. Może byłoby ciekawie?
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Evchen 22:09, 14 sie 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Enya73 napisał(a)
Uśmiałam się Evchen. No nad takim problemem pochylić się, to dopiero wyzwanie Można zrobić 2 w jednym, ale nie wiem, jak to wyglądałoby w rzeczywistości. Chociaż przyszedł mi do głowy pewien odważny pomysł. Zewnętrzna rabata - kanciki, linia prosta, a wewnętrzna, np. cofnięta o 1 m z łagodnym falowaniem. Ta pofalowana- wewnętrzna rabata w naturalistycznym stylu, nieformalnym ( morze bylin, które się wzajemnie przenikają, jak na obrazach impresjonistów), a ta rabata zewnętrzna tworząca niższe piętro z regularnych nasadzeń i czymś co zamknie formalną rabatę w jedną klamrę . Ale to wszystko zależy od proporcji, możliwości danej działki itd. Może byłoby ciekawie?

No Anitko, arcyciekawie!... Pomysł godzien najbardziej wyrafinowanych gustów ... impresjonizm mnie zaintrygował, w morzu bylin chętnie bym utonęła.. dopóki by mnie nie przeniknęły... tylko brakuje mi pięter w galimatiasie..
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Enya73 22:14, 14 sie 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Zawsze możesz pójść w pionie. To teraz strasznie na czasie Ja szukam takiego rozwiązania na warzywnik. Na normalny nie mam miejsca.Może gdzieś spotkałaś się z takim warzywnikiem?
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Enya73 22:15, 14 sie 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Mówię już dziś dobranoc wszystkim ogrodowiskowym nocnym markom Jutro nowy dzień, mam nadzieję, że w końcu na dłużej pójdę do ogrodu.
Buziaki dla wszystkich odwiedzających
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies