Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielono mi - czyli zielone płuca czarnego Śląska

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielono mi - czyli zielone płuca czarnego Śląska

Enya73 19:44, 13 sie 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
I cała ja w kwiatach. Czy ktoś mi powie co to jest za kwiat, ten różowo-fioletowy i gdzie go można kupić u nas ?

____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
tengel27 19:49, 13 sie 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 821
Enya73 napisał(a)
I cała ja w kwiatach. Czy ktoś mi powie co to jest za kwiat, ten różowo-fioletowy i gdzie go można kupić u nas ?



To chyba anemon japoński?? W 100% pewny nie jestem...
____________________
Mój zielony chaos oraz Moje kaktusy
agata_chrosc... 20:04, 13 sie 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Tak to zawilec czyli anemon ale czy to jest japoński czy mieszańcowy to trudno stwierdzić. Spokojnie można je kupić w szkółkach.
No i mam nadzieję, że całkiem niedługo wpadniecie do Holandii porowerować Tu anemony do wyboru do koloru można kupić Z góry zapraszam!
____________________
ogród w Holandi
GabiK 20:09, 13 sie 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Cześć Anitko, fajnie, że już jesteś i że zadowolona.
A Ty niby wyglądasz na swoje lata? My tu wszystkie ogrodniczki wiecznie młode.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Enya73 20:13, 13 sie 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Może to niezbyt dobre miejsce, bo będzie tym razem o faunie. Nie mogłam jednak oprzeć się pokusie, aby Wam pokazać te 4 zdjęcia. Na wyspie Lolland znajduje się niesamowity, ogromny Safari Park Knuthenborg, w którym jeżdżąc własnym samochodem można podziwiać egzotyczne zwierzęta: tygrysy, żyrafy, hipopotamy, wielbłądy, małpy, białe wilki, bizony, bawoły, gazele, strusie, kangury etc., niektóre żyjące niemalże swobodnie. Nie wszędzie jednak można opuszczać samochód.
Trudno było wybrać tyle ich mam, wybrałam więc te, które wywołują nieustanny uśmiech na mojej twarzy
Te skomentuję tak: mój M w swoim aucie ma za mało koni pod maską



A jak za mało koni, to może żyrafa albo zebry, tak zebry trochę też do konia podobne?




____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Enya73 20:20, 13 sie 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
agata_chroscicka napisał(a)
Tak to zawilec czyli anemon ale czy to jest japoński czy mieszańcowy to trudno stwierdzić. Spokojnie można je kupić w szkółkach.
No i mam nadzieję, że całkiem niedługo wpadniecie do Holandii porowerować Tu anemony do wyboru do koloru można kupić Z góry zapraszam!


Dawid, Agatko dzięki wielkie. Byłam nawet w 2 szkółkach na Falster i Lolland, ale akurat nie mieli.

Agatko, do Holandii prawdopodobnie wybierzemy się w przyszłym roku do Keukenhof w kwietniu lub na początku maja. Może weekend majowy byłby lepszy. Byłam już kiedyś na wakacjach w Egmond aan Zee.
Dzięki za zaproszenie No masz bankowo (a że bankowcem jestem z wykształcenia, to słowa dotrzymam) - jak będę w Holandii, to spotykamy się gdzieś na kawkę . No i może pokażesz nam coś, czego nie ma przewodnikach. Ok? Uwielbiam poznawać kraje od tej prawdziwej strony, a nie tylko od tej, co wychwalają w przewodnikach.
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Enya73 20:21, 13 sie 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
GabiK napisał(a)
Cześć Anitko, fajnie, że już jesteś i że zadowolona.
A Ty niby wyglądasz na swoje lata? My tu wszystkie ogrodniczki wiecznie młode.



Witaj moja droga! Stęskniłam się już za Wami strasznie! Muszę koniecznie zajrzeć do Twojego ogródka.
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Enya73 20:33, 13 sie 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Pranie się pierze, no to lecimy dalej. Kilka inspiracji ogrodowych. Z góry przepraszam za jakość zdjęć

Marzę o takim zakątku Jak pewnie zauważyliście, bardziej kocham takie poczochrane ogrody

Tutaj fragment ogrodu naturalistycznego w Safari Park Knuthenborg:



oraz przepiękny zakątek z daliami w parku w Odense na Fionii:


Zachwyciły mnie też piękne dekoracje kwiaciarni w Nykobing F.





oraz dekoracje doniczkowe w moich ulubionych kolorach:







____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Enya73 20:37, 13 sie 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
JulkAd napisał(a)
No, no piękne widoki, a i wakacje pewno udane (uśmiechy mówią swoje).
Anitko, nie nadrobisz dwóch tygodni, ja dwóch dni nie potrafię nadrobić...wszyscy tak mają.


Julka, parę nocek i jakoś przebrnę przez te setki stron
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
agata_chrosc... 20:42, 13 sie 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Piękne kompozycje. Jak nie przepadam za daliami, tak ta kompozycja z Odense bardzo mi się podoba! Znowu okazuje się, że wszystko zależy od kontekstu
No to super, że wybieracie się w przyszłym roku do Holandii. Od razu , jeśli można, doradzę - jeśli będzie ciepła wiosna, to długi weekend majowy może być juz zbyt późnym terminem na Keukenhof. Większość kwiatów juz przekwitnie. Tutaj jednak wiosna zazwyczaj przychodzi miesiąc wcześniej niż w Polsce. W tym roku było wyjątkowo i chyba w Polsce szybciej ciepło się zrobiło niz tu. Ale wyjątki, jak sama nazwa wskazuje, zdarzają się wyjątkowo
____________________
ogród w Holandi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies