Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielono mi - czyli zielone płuca czarnego Śląska

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielono mi - czyli zielone płuca czarnego Śląska

agata_chrosc... 22:45, 13 sie 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Dorodny przychówek! ALe na takich bardzo znudzonych nie wyglądają
____________________
ogród w Holandi
Enya73 22:51, 13 sie 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
agata_chroscicka napisał(a)
Dorodny przychówek! ALe na takich bardzo znudzonych nie wyglądają


Ha, ha, ha .No bo synuś miał obiecane zakupy w sklepie Lego w parku, a córcia na Stroget w Kopenhadze, to starali się w miarę trzymać fason
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Madzenka 06:53, 14 sie 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
tengel27 napisał(a)

I cała ja w kwiatach. Czy ktoś mi powie co to jest za kwiat, ten różowo-fioletowy i gdzie go można kupić u nas ?



To chyba anemon japoński?? W 100% pewny nie jestem...


Na 100% zawilec japoński. Ten różowy rośnie czesto rozsiany za płotami... Można go wykopać.....
Ja się zakochałam w bialych pełnych.... A zaletą jest to, źe kwitną od sieprnia do października do silnych przymrozków? Zanim zakwitnie ozdobą są piękne wielki liście.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 06:57, 14 sie 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Enya73 napisał(a)
Moja mała ogrodniczka się upomina, że przecież też była na tych wakacjach i cierpliwie włóczyła się za nami po tych ogrodach i kwiatki też wąchała, to ją wklejam, żeby nie było, że się młodej wstydzę, że to niby wcale taka stara nie jestem


A żeby młodemu się nie wydawało, że go gorzej potraktowałam ( u mnie ciągle walka o równe prawa- broń Boże o obowiązki). No to niech ma, że go nie pominęłam. Na zdjęciu miniaturowe buki, lipy i klony japońskie:



A tu obydwoje razem, naradzają się, jak tu skrócić męki tego nudnego dla nich zwiedzania ogrodów :







Unikatowe i piękne okazy dzieci oczywiście
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Enya73 09:20, 14 sie 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Zaobserwowałam w Danii ciekawą rzecz. Wbrew temu, że to kraj leżący na północy Europy, to chyba klimat mają łagodniejszy, niż w Polsce, bo rosły tam bezpośrednio w gruncie rośliny, które u nas na zimę trzeba przenosić do pomieszczeń.
Temperatury może nie są jak na południu Europy, ale chyba bardziej stabilniejsze. A u nas albo tropiki albo jesień, jak teraz za oknem. Brr. Dobrze, że dziś mam dzień biurowy i nie muszę nigdzie wychodzić.


____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
kasik778 09:23, 14 sie 2012


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 2376
Enya73 napisał(a)
Zaobserwowałam w Danii ciekawą rzecz. Wbrew temu, że to kraj leżący na północy Europy, to chyba klimat mają łagodniejszy, niż w Polsce, bo rosły tam bezpośrednio w gruncie rośliny, które u nas na zimę trzeba przenosić do pomieszczeń.
Temperatury może nie są jak na południu Europy, ale chyba bardziej stabilniejsze. A u nas albo tropiki albo jesień, jak teraz za oknem. Brr. Dobrze, że dziś mam dzień biurowy i nie muszę nigdzie wychodzić.




u nas to rzeczywiście dziwaczny klimat, najgorsze są chyba koszmarne zimy, tak jak ta ostatnia, najpierw ciepło, potem ostre mrozy bez śniegu i tak w kółko...
____________________
Kindzia 13:45, 14 sie 2012


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Przyleciałam się przywitać. Ciężką walkę mieliście z tym terenem. Ale jaki efekt!!!
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
eliza3 16:18, 14 sie 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Enya73 napisał(a)

Witaj po urlopie, piękne zdjęcia, piękne widoki...


Witaj Eliza! Cieszę się, że się odezwałaś. A będziesz na spotkaniu u Kapiasów we wrześniu? Liczę na poznanie


Mam nadzieję być Szkoda by przepuścić taką okazję, takie spotkania to szansa na bliższe poznanie się, więc do zobaczenia
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
Enya73 19:20, 14 sie 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Jeszcze kilka fotografii z moich wakacji w temacie ogrodowym.

Liatra kłosowa w pełni rozkwitu.


Romantyczny zakątek ogrodu pałacowego w Fredensborgu, z krwawnikiem w roli głównej



oraz budleje


oraz chyba najbliższy ogrodowiskowemu ogród renesansowy z pięknie formowanymi cisami, bukszpanami i agapantami w donicach przy kolejnym pałacu Frederiksborg.







____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Enya73 19:32, 14 sie 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
A jak jestem przy temacie agapantów, to byłam dziś po pracy u Żurka. No nie mogłam się opanować. Widziałam, że mają agapanty, bryła połowę mniejsza, niż te prezentowane na zdjęciu poniżej za 70 zł.



Pojechałam sprawdzić czy mają coś ciekawego i trochę się rozczarowałam. Takich zawilców, jakie widziałam na rabacie w Kopenhadze, to nie było, same jakieś małe sadzonki bez kwiatów, pąki zamknięte i kolor nie taki, jaki by mi pasował.
Ale kupiłam ciekawą odmianę Jeżówki - 'Summer Coctail". Jutro ją posadzę, to zrobię fotkę. Na razie szukam dla niej miejsca. A miałam już nie robić spontanicznych zakupów, ale cóż... taka mała słabość
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies