Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród do odświeżenia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odświeżenia

AsiaK_Z 10:22, 20 lip 2017


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Julaaaa, jakie Ty masz hortensje obsypane kwieciem, boskie. Moje to jakieś takie... papu dostają, i udają że dopiero zaczynają jeżówki, róże mniam a trawnik jaki zieloniutki, aż bym na bosaka po nim pobiegała, razem z piesą
Ogród głogowski piękny
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
JulkAd 16:02, 20 lip 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Kindzia napisał(a)
Jak Ci się przepięknie Barkarole wybarwiła!!! Cudnie aksamitna róża. U mnie jakieś śmieszne w tym roku, mniejszy kwiat i taki łaciaty...ciemno bordowy z jaśniejszym, ale po całości...moje róże słabe w tym roku. Nawet Candlelight do niczego, pierwszy raz taka belejaka...

Hortki ogrodowe masz też dorodne, szkoda, że u mnie nie dają rady

Mizianko dla Kory, owsik jeden znowu z piłką

A dla Ciebie buziaczek

Moja Candlelight też mało ciekawa. Ale u mnie chyba to wina rosnącego obok potfooora, muszę go koniecznie przesadzić. Barkarole owszem śliczna ale chyba w wazonie dłużej stoi niż w ogrodzie. Chyba wina niezdcydowanej pogody , niby to słonko, a później nagłe burze.

Hortki są ok, ale nie wszystkie. Muszę w przyszłym roku odmłodzić jeden krzaczor. Moze bedą większe kwiatostany.

Kora pomiziana ....piłeczka musi być wiadomo...owsik owszem, ale raczej wtedy jak chłodniej na dworze
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
JulkAd 16:08, 20 lip 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
AsiaK_Z napisał(a)
Julaaaa, jakie Ty masz hortensje obsypane kwieciem, boskie. Moje to jakieś takie... papu dostają, i udają że dopiero zaczynają jeżówki, róże mniam a trawnik jaki zieloniutki, aż bym na bosaka po nim pobiegała, razem z piesą
Ogród głogowski piękny


Ja swoje raz nawiozłam wiosną takim w granulkach i raz podlałam rozpuszczalnym w wodzie jak zaczęły kwitnąć. Może i obsypane, ale wielkość kwiatostanu nie powala ...róże są ok jak kwitną, jak przekwitają to juz mniej ....jezowki niezmiennie mnie zachwycają... Te na pewno dokupię
Ogród raczej zarośnięty, do piękności daleko, ale dzięki Asiu
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
JulkAd 13:41, 21 lip 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Dzisiejsza fotka, chmurzy się ciut, może w końcu co podleje i nie będę musiała z wężem ogrodowym latać ...


Cieszy mnie to, że to taki nieduży kawałek, bo w tym upale ciężko obrobić nawet tyle.
Straciłam Hot Papaye...nie wzeszła i żółte jeżówki też nie wzeszły, o białych pomponiastych nie wspomnę ...zaczynają mnie wkurzać te odmianowe
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
AsiaK_Z 13:55, 21 lip 2017


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Prawda, odmianowe jakieś nie teges są, u mnie też. Złapały jakiegoś grzyba, a te zwykłe wygladają dobrze i bardzo dobrze. Białe mi wcięło
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
olga80 15:24, 21 lip 2017


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
JulkAd napisał(a)
Hortki




ale masz widoczki hortki masz imponujące
____________________
Teresa Moje małe królestwo
Kindzia 07:49, 22 lip 2017


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Julcia, u mnie też kilka odmianowych jeżówek zastarajkowało, u mnie pewnie zagniły, bo zima mokra i wiosna taka sama była. Na dodatek ta długo utrzymująca się zimnica...dokupowałam sporo. A teraz mi rozkwitły ostatnio przywożone przez Łukasza...miały być różowe...a zgadnij jaki kolor mają???
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
gierczusia 21:26, 01 sie 2017


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
No to mnie zaskoczyłaś tymi jeźówkami...i tak se myśle jak to u mnie było .. dwa lata padały mi jeżówki..najczęściej chyba przez slimory.. W końcu kupiłam całkiem spore te kolejne sadzonki...iiii...wzmocniłam ochronę antyślimkową ...ale..nawet w tym roku z tym debilnym śniegiem wiosną jeżówki mają sié dobrze... Jak to możliwe ,że u Ciebie, gdzie przecież cieplej jest nie wzeszło tyle jeżówek??? hhmmmmm..nie wiem ..
Ściskam mocno jak tam biegną wakacje ?? odpoczywasz w końcu ?? Czy te szafki Ciem już dobiły ??
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
JulkAd 17:04, 02 sie 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
AsiaK_Z napisał(a)
Prawda, odmianowe jakieś nie teges są, u mnie też. Złapały jakiegoś grzyba, a te zwykłe wygladają dobrze i bardzo dobrze. Białe mi wcięło


Moje zostały obżarte przez ślizgacze bezdomne, wykopałam szybko, przesadziłam w inne miejsce, rosnąć rosną, ale czy kwiat będzie?...nie wiem , te najzwyklejsze wręcz rewelacja, no prócz tych pożartych przez ślimaki ...grzyba ma u mnie przetacznik, i róże okrywowe, ale nie mam jak nawet oprysku zrobić, a to mnie nie ma a to kropi, albo deszcze...albo taki upał, że nawet wieczorem nie ma czym oddychać ...
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
JulkAd 17:07, 02 sie 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
olga80 napisał(a)


ale masz widoczki hortki masz imponujące


Hortensja najładniejsza, ta najdalej od tarasu , największy kwiat i super kolor, te bliżej domu już tak wypasione nie są...może więcej słońca mają ?...bo papu tyle samo mają. Ale nie narzekam na widok, brakuje niebieskiego, ale pomyślę o tym w przyszłym sezonie. Dzięki Tereniu
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies