Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Witajcie w Wyżełkowie

Pokaż wątki Pokaż posty

Witajcie w Wyżełkowie

Urszulla 18:34, 15 kwi 2013


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21786
Podziwiam
Naukowe podejście do sprawy, wszystko jasne,
tylko ktoś tym się musi zająć,
widzę że M. zrezygnował.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
danuta_szwajcer 18:56, 15 kwi 2013


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Tez mam takie wiaderko z taka zawartoscia poki co nic z nim nie zrobiłam ale chce to dac na kompostownik, ta roslinka tez mi wyglada na róże a wiesz moze kto mieszka w tych dziurach? u mnie zauwazyłam wiele takich na ogrodzie i sie zastanawiam?
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Jabeska 21:39, 15 kwi 2013


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 663
gierczusia napisał(a)
Kibicuję hodowli dzdzownic.. Super koncepcja ... Ile kosztuje takowe pudełeczko z wkładem ?... Można je przez net kupić ?



Można kupić na allegro, nazywa sie pojemnik fermentacyjny, kosztuje około 30PLN+przesyłka, trzeba tylko zwrócić uwagę żeby było z kranikiem. Ja wykorzystuję drugie takie wiaderko do robienia gnojówki z pokrzywy. Nie ma smrodu, bo jest zamknięte, łatwo wylać bo ma kranik i dziurka w porywie doprowadza powietrze. Fajny patent z tymi wiaderkami. A jesli chodzi o dżdżownice to też na allegro można kupić, cena w zalezności od ilości. Ja zapłaciłam 25zł za 500szt, ale nie wiem jak oni je liczą ja w każdym razie nie sprawdziłam ilości.
____________________
Witajcie w Wyżełkowie proszę o pomoc w planowaniu Planowanie w Wyżełkowie pozdrawiam Joanna
Jabeska 21:42, 15 kwi 2013


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 663
anna_g napisał(a)
Asiu Pozdrawiam w poniedziałek Fajnie u Ciebie - niezłą hodowlę rozpoczynasz... W zeszłym roku kupiłam dżdżownice kalifornijskie do kompostownika - ale mój młodszy syn zażyczył sobie żebym zostawiła mu trzy do hodowli domowej No to zostawiłam - osobiście nie mam problemów z tego typu stworzonkami - hodował je w pokoju w pojemniczku - nawet się rozmnożyly, małe to takie fajne cieniutkie niteczki... ale w końcu powędrowały do kompostu
Też mnie ciekawi ten domek dla nich zrobiłas to sama czy kupiłaś taki pojemnik? I gdzie to będziesz trzymać? no bo chyba nie w kuchni żartowałam - mój młody trzymał w swoim pokoju - spoko bo to tylko trzy dżdżownice - w porywach do 7 ale nosa do tego włożyć nie szło
Wszystkiego dobrego, miłego tygodnie i... pokaż kancik




Trudno mu było zrobic ładne zdjęcie, ale coś tam widać. A w zasadzie widać całą prawdę o jego niedoskonałości. Według rad Danusi zaczęłam w najmniej widocznym miejscu w ogrodzie

____________________
Witajcie w Wyżełkowie proszę o pomoc w planowaniu Planowanie w Wyżełkowie pozdrawiam Joanna
anna_g 12:33, 16 kwi 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Asiu - dzięki za info o tych pojemnikach fermentacyjnych sprawdziłam na allegro - wprawdzie piszą że to do piwa ale ja się skłaniam ku gnojówce Może sobie takie zakupię - ładne jest i jak mówisz łatwo się wylewa z niego.
Moje dżdżownice przeżyły w kompostowniku wczoraj je złapałam (niektóre) na ucieczce nic z tego - poszły "nazad" w dodatku wybierałam wczoraj trochę kompostu i dużo ich tam było, żywych i zdrowych - starałam się wyłapać i do kompostownika znowu wrzucić
Kancik fajny - taki fajny jak mój fajny Mało widać bo wszystko jeszcze szarobure ciut.
Pozdrawiam
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Maria667 21:18, 16 kwi 2013


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2387
A więc to hodowla dżdżownic
Chyba wolałabym je puścić wolno do kompostownika
____________________
Marysia Ogrodowe zacisze ***
eliza3 22:32, 16 kwi 2013


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Kancik udany, a jak nabierzesz wprawy, to będzie idealny.
Pozdrawiam ciepło i życzę udanej hodowli dżdżownic, ja nie próbowałam.
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
Jabeska 21:58, 17 kwi 2013


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 663
Moje hortensje juz zakwitły i dumnie stoją przed wejściem.





pomidorki juz w szklarni, dzis zauwazyłam, że jeden zaczyna już

kwitnąć

szklarnia pełna po brzegi

____________________
Witajcie w Wyżełkowie proszę o pomoc w planowaniu Planowanie w Wyżełkowie pozdrawiam Joanna
anna_g 22:05, 17 kwi 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Asiu, pięknie ci zakwitły hortensje i wejście do domu bardzo ładnie zdobią - te donice też cudne, ale to być moze już mówiłam
Oj kiedy moje pomidorki takie będą Fajne są. Asia a czy ja powinnam teraz te swoje pomidorki już wystawiać na pole dzień? kurcze nie wiem... w sumie to wczoraj wystawiłam, dzisiaj nie bo nie zdążyłam przed wieczorem... no nie wiem, jak to jest ?
A w tej szklarence to masz sadzonki buksików czy to coś innego - ślepa się robię i nie widzę całkiem dokładnie
Pozdrawiam
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Jabeska 22:10, 17 kwi 2013


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 663
witaj Aniu pomidorki najpierw trzeba zachartować, najpierw otwierac okno a potem wystawiać do ogrodu na kilka godzin i powoli przyzwyczajać do słoneczka i warunków termicznych. W szklarni mam też bukszpany, sadzonki robiłam w zeszłym roku i zimę spędziły w garażu.
____________________
Witajcie w Wyżełkowie proszę o pomoc w planowaniu Planowanie w Wyżełkowie pozdrawiam Joanna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies