Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Witajcie w Wyżełkowie

Pokaż wątki Pokaż posty

Witajcie w Wyżełkowie

Urszulla 19:46, 14 kwi 2013


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Dziś pozdrawiam taką fotą

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Jabeska 20:22, 14 kwi 2013


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 663
Witajcie Bardzo mnie cieszą Wasze odwiedziny w moim wirtualnym ogrodzie, dziękuję za wszystkie miłe słowa i zdjęcia
Dziś przedstawię Wam nowych lokatorów Wyżełkowa. To zgraja kłębiących się obrzydliwych robali czyli zakładam hodowlę dżdżownic kalifornijaskich




Nie było łatwo jak rozpakowałam przesyłkę, ale Mężuś był nieubłagany i nie chciał pomóc tym razem. Mówi jak to kupiłaś to teraz się tym zaopiekuj sama.



Co było począć... musiała je polubić Zrobiłam im domek, bezpieczny - zadek kret ani mysz się do nich nie dobierze. Domek ma kranik, który mi ułatwi zbieranie biohumusu. Zrobiłą na dnie drenaż z kamieni, potem gesta siatka, na to warstwa gotowego komostu i wreszcie odpadki kuchenne.



Teraz co jakiś czas jak mamcoś dobrego to idę nakarmić moje pupilki
____________________
Witajcie w Wyżełkowie proszę o pomoc w planowaniu Planowanie w Wyżełkowie pozdrawiam Joanna
Jabeska 20:30, 14 kwi 2013


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 663
W naszych budkach też już zamieszkały ptaszki.



pojawił się gośc w kociej budce w drewutni, trochę płochliwy nie chciał pozować do zdjęcia, ale jedzonko mu smakuje





No i na trawniku zapewne też ktoś mieszka



____________________
Witajcie w Wyżełkowie proszę o pomoc w planowaniu Planowanie w Wyżełkowie pozdrawiam Joanna
Jabeska 20:36, 14 kwi 2013


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 663
I pod bramą też mamy dzikiego lokatora. Zastanawiamy się czy go przygrnąć. Pomóżcie prosze w identyfikacji. Co to za roślina? Czy jej korzenie w przyszłości nie zaszkodzą bramie? Co z tego wyrośnie? Wygląda trochę jak dzika róża, ale może to jakieś okropne chwaścisko?







____________________
Witajcie w Wyżełkowie proszę o pomoc w planowaniu Planowanie w Wyżełkowie pozdrawiam Joanna
Maria667 21:56, 14 kwi 2013


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2387
Asia!
Czy ten domek dla dżdżownic to jakiś mini kompostownik? One to przeżyją? Podobno przerabiają kompost, ale zawsze myślałam, że "pracują" w takim kompostowniku w ogrodzie, a Ty masz jakiś taki nowoczesny, z kranikiem (!?)...
____________________
Marysia Ogrodowe zacisze ***
ka1sia 22:00, 14 kwi 2013


Dołączył: 11 lip 2012
Posty: 3194
Ilu nowych lokatorów w Wyżełkowie Pozdrowionka zostawiam
____________________
Wszystko o czym...Marzysz
Jabeska 22:06, 14 kwi 2013


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 663
Na razie ich nie wpuściłam do kompostownika, niech sie romnożą. A i krety u mnie bardzo żarłoczne bestie. Nie będę zakładać pokrywy na to wiaderko, żeby miały dostęp powietrza. Jak wszystko przerobią to przesieję ten kompost wtedy pewnie maluszki dżdżownicowe przelecą przez oczka sitka i zamieszkają w kompoście. Do tego czasu zdażę go przygotować, dam na dno siatkę przeciw kretom. A hodowla będzie nadal wykorzystywana do produkcjii płynnego humusu. Tak sobie to wymyśliłam, a co z tego wyjdzie to czas pokaże.
____________________
Witajcie w Wyżełkowie proszę o pomoc w planowaniu Planowanie w Wyżełkowie pozdrawiam Joanna
gierczusia 07:38, 15 kwi 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Kibicuję hodowli dzdzownic.. Super koncepcja ... Ile kosztuje takowe pudełeczko z wkładem ?... Można je przez net kupić ?
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 07:40, 15 kwi 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Aaa).. Wystawa kwiatów w Katowicach , a tak naprawdę to w Chorzowie...10-14 maja.. .. Wybierasz się Asiu ??
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
anna_g 09:40, 15 kwi 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Asiu Pozdrawiam w poniedziałek Fajnie u Ciebie - niezłą hodowlę rozpoczynasz... W zeszłym roku kupiłam dżdżownice kalifornijskie do kompostownika - ale mój młodszy syn zażyczył sobie żebym zostawiła mu trzy do hodowli domowej No to zostawiłam - osobiście nie mam problemów z tego typu stworzonkami - hodował je w pokoju w pojemniczku - nawet się rozmnożyly, małe to takie fajne cieniutkie niteczki... ale w końcu powędrowały do kompostu
Też mnie ciekawi ten domek dla nich zrobiłas to sama czy kupiłaś taki pojemnik? I gdzie to będziesz trzymać? no bo chyba nie w kuchni żartowałam - mój młody trzymał w swoim pokoju - spoko bo to tylko trzy dżdżownice - w porywach do 7 ale nosa do tego włożyć nie szło
Wszystkiego dobrego, miłego tygodnie i... pokaż kancik
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies