Gdzie jesteś » Forum » Powitania » Powitania - poznajemy się i przedstawiamy

Pokaż wątki Pokaż posty

Powitania - poznajemy się i przedstawiamy

JolaPyl 11:57, 19 maj 2017


Dołączył: 18 maj 2017
Posty: 2
Witam wszystkich forumowiczów, jestem pasjonatem roślin i rycia w ziemi, już od dziecka moje kieszenie zawsze były wypełnione pozbieranymi tu i ówdzie kwiatami (wychodziło w praniu
Lubię improwizację, coś z niczego, nietuzinkowe, pomysłowe rozwiązania w ogrodzie, niezniszczalne, pospolite rośliny - w nowej odsłonie.
Jestem amatorem plecionkarstwa z żywej wikliny.
Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich serdecznie i proszę o podpowiedź czy jest na forum wątek na temat Waszych kompozycji roślin jednorocznych w donicach, szukam inspiracji i porady.

Jola
AleksandraF 18:21, 22 maj 2017


Dołączył: 22 maj 2017
Posty: 2
Dzień dobry, mam na imię Aleksandra i trafiłam dzisiaj do Państwa poszukując informacji o uprawie róż. Bardzo cenię i podziwiam te kwiaty jednak moja leśna działka stanowi chyba dla nich niezbyt przyjazne środowisko gdyż wymieniałam już róże pnące kilka razy. Ostatnio zamówiłam mocne odmiany róż kanadyjskich, zobaczymy jak będzie. Interesuję się biochemią, farmakologią i medycyną naturalną a w szczególności chińską i ziołolecznictwem, z wykształcenia jestem farmaceutką. Pracę w ogrodzie traktuję jako terapię, która doskonale zastępuję antydepresanty Pozdrawiam wszystkich ciepło
agata_dg 12:21, 24 maj 2017

Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 2
Cześć wszystkim, jestem Agata. Mieszkam na w woj. śląskim pod Siewierzem. Trafiłam do Was, gdyż dopiero od 10 miesięcy jestem szczęśliwą posiadaczką wymarzonego domu na wsi. Miesiąc temu założyliśmy trawnik i chce mi się płakać. Będę szukać u Was pomocy, rad a w niedługim czasie zajmę się też innymi roślinami w moim przyszłym ogrodzie
Edmar 12:34, 24 maj 2017

Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 3
Witam!
Zawsze mieszkałem w domu ale jako dziecko nigdy mnie temat ogrodnictwa nie interesował, minęły lata i sam stałem się posiadaczem domu.
Nastał czas, że i ja staje się ogrodnikiem. Dążę do tego by stworzyć ogród będący miejscem wypoczynku mojej rodziny. Również i przydomowy warzywniak uważam za konieczny.

Pozdrawiam wszystkich
koniczynka 10:21, 25 maj 2017

Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 40
Witajcie, po 6 latach zaglądania, oglądania i zachwytów postanowiłam wziąć się w końcu do roboty
Mam nadzieję, że znajdę tutaj pomoc i wsparcie a mój ogród zacznie zachwycać.
Serdecznie pozdrawiam wszystkich miłośników ogrodowiska oraz Panią Danusię spod Wrocławia.

p.s. ciekawe czy udało mi się zrobić podpis?
____________________
Zapraszam serdecznie :) zielony azyl pod Wrocławiem
ELLA 00:26, 27 maj 2017


Dołączył: 01 kwi 2015
Posty: 18
Witam Wszystkich, którzy każdą wolną chwilę spędzają kopiąc, przekopując, sadząc i oczywiście przesadzając (to moje ulubione zajęcie)swoje wymarzone rośliny.
Ogród mój nie jest projektem moim, ale też z pierwotnego pozostało niewiele roślin (niestety nie upodobały sobie wyznaczonych im miejsc). Tak zaczęła się moja przygoda z ogrodem, który trzeba było ratować, a ja nie miałam w tej dziedzinie żadnego doświadczenia, zresztą teraz też jeszcze raczkuję. Od dwóch lat korzystam z Waszych rad i doświadczeń za co bardzo dziękuję i Wszystkich pozdrawiam.
michal1993 01:06, 01 cze 2017

Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 2
Witam serdecznie,
mam 24 lata i od dwóch lat staram się rozwijać swoją szkółkę roślin przy okazji ogarniając kilka okolicznych działek. Cały czas się uczę i po wielu tygodniach czytania ów forum postanowiłem dołączyć. Pozdrawiam serdecznie.
ankla 11:03, 01 cze 2017

Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 1
Witam wszystkich Forumowiczów,
Od roku jesteśmy z żoną posiadaczami działki wraz z domem w cichej i spokojnej wsi położonej niedaleko Gostynina.
Teren od kilku lat był nieużytkowany więc praktycznie w sprawach ogrodniczych wszystko trzeba zaczynać od nowa.
Zakładając pierwszy kawałek trawnika szukałem informacji na ten temat i tak trafiłem do Was. Dzięki Waszym doświadczeniom wiele się już dowiedziałem i mam nadzieję na więcej. Czeka mnie jeszcze wiele pracy. Może kiedyś i ja będę w stanie podzielić się doświadczeniem.
Pozdrawiam, Andrzej.
tadana 11:03, 01 cze 2017


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 1
Dzień dobry,
witam wszystkich Forumowiczów. Swoją przygodę z ogrodem dopiero zaczynam, bo najpierw trzeba wykończyć dom Ale w miejscu, gdzie było to możliwe, założyłam już sobie maleńki ogródek, coś w rodzaju rozsadnika. No i szybko pojawiły się pierwsze problemy, troski, szkodniki.
Jestem początkującą "ogrodniczką", mam w tym temacie dużo pokory, ale też chęci i pasji.
Liczę, że pomożecie mi przebrnąć przez trudy zakładania mojego ogrodu
Pozdrawiam
emilialilia 08:30, 04 cze 2017

Dołączył: 04 cze 2017
Posty: 4
Witajcie
Chęć zazielenienia przestrzeni nabyłam wraz z zakupem działki budowlanej, przygotowuję się do stworzenia ogrodu nowoczesnego, pełnego kwitnących roślin np. peonii, hortensji, krzewuszek, irysów otoczonego kilkuletnimi brzozami.
Ogród ma być spójny i podzielony na strefy. Jak mi pójdzie? Zobaczymy
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów,
Emilia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies