Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 22:59, 08 cze 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
ewsyg napisał(a)
Ja też w tym roku zdecydowałam się na kilka pomidorków. Widzę, że mają już pączki kwiatowe. Edenka ślicznie kwitnie.


Wychodowane z własnych nasion. Wysiałam 60 i tyle wzeszło ciekawecczy będą owocować.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Adela 23:59, 08 cze 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Oby Tylko cholerne przędziorki grasują.

Kwiat edenki podobny do mojej Giardiny. Bardzo mi się podobają. Może się jeszcze i na nie skuszę?

Ula, czy Twój clematis kwitnie? Ja nie mogę doczekać się, choć pączków mają niektóre sporo.
____________________
Ela - Moja ostoja
Urszulla 07:34, 09 cze 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Adela napisał(a)
Oby Tylko cholerne przędziorki grasują.

Kwiat edenki podobny do mojej Giardiny. Bardzo mi się podobają. Może się jeszcze i na nie skuszę?

Ula, czy Twój clematis kwitnie? Ja nie mogę doczekać się, choć pączków mają niektóre sporo.


Przędziorki lubią sucho i ciepło. Ale płyn do naczyń, woda i denaturat. Można wieczorami pryskać.

Clematis ma na szczycie jeden pąk. Ale wczoraj tam robiłam i widzę jaką miał ciężką ziemię, nie wiem jak będzie kwitł ale rośnie. Przydałby się piasek dla rozluźnienia mu podłoża.

Miłego niedzielnego odpoczynku na tarasie

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
paniprzyroda 09:04, 09 cze 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
O paskudztwie doczytałam, podziwiam Cię za to samozaparcie w ręcznym zbieraniu, kręgosłup dostał za swoje, ja wymiękłabym na pewno.
Ślicznie kwitną Edenki, ten rok chyba im służy, no i masy już nabrały.
Uwielbiam takie nieoczywiste stoliki na tarasie i w każdym innym miejscu, gdzie można przysiąść i kawkę wypić albo chociażby podumać
Miłej niedzieli i zasłużonego odpoczynku
____________________
Dwa ogrody
Bogdzia 11:50, 09 cze 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Ja mam dwie doniczki pomidorów , dostałam wiec muszą rosnac , wielkie krzaczyska , postawiłam pod dachem przy wejsciu do domu.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Renii 21:49, 09 cze 2019


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Ulcia czytam o nieszczęsnej ćmie bukszpanowej i nie mogę uwierzyć, że dotarła do Ciebie. Widziałam już u innych dziewczyn na ogrodowisko, u Naszej Toszki też, szok ;(
Dzielna jesteś
A edenka wymiata, może kiedyś ją sobie kupię
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Urszulla 20:54, 10 cze 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
paniprzyroda napisał(a)
O paskudztwie doczytałam, podziwiam Cię za to samozaparcie w ręcznym zbieraniu, kręgosłup dostał za swoje, ja wymiękłabym na pewno.
Ślicznie kwitną Edenki, ten rok chyba im służy, no i masy już nabrały.
Uwielbiam takie nieoczywiste stoliki na tarasie i w każdym innym miejscu, gdzie można przysiąść i kawkę wypić albo chociażby podumać
Miłej niedzieli i zasłużonego odpoczynku


Edenki dla Ciebie. W zeszłym roku oglądałam Twoje i zastanawiałam się nad swoimi. Teraz muszę wrócić do fotek z ich cięcia
Obawiam się że przy tej pogodzie szybko przekwitną.

To pierwsza przycięta i teraz najmocniejsza i najbardziej obsypana




A to dwie następne

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 20:57, 10 cze 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Bogdzia napisał(a)
Ja mam dwie doniczki pomidorów , dostałam wiec muszą rosnac , wielkie krzaczyska , postawiłam pod dachem przy wejsciu do domu.


To coś masz nie od pierwsej osoby słyszę o uprawie pomidorów w donicach. Bo jeśli nie ma folii to w gruncie się nie udają albo różnie bywa.

Sałatę mam nawet przy tarasie bo w gruncie były małe szanse. Teraz dopiero się wzięły za siebie w warzywniku



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 21:00, 10 cze 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Renii napisał(a)
Ulcia czytam o nieszczęsnej ćmie bukszpanowej i nie mogę uwierzyć, że dotarła do Ciebie. Widziałam już u innych dziewczyn na ogrodowisko, u Naszej Toszki też, szok ;(
Dzielna jesteś
A edenka wymiata, może kiedyś ją sobie kupię


Kup sobie bo ma piękne kwiaty

A mam jeszcze inne róże

NN

Chopin powalajacy zacwielkość kwiatu

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
MalgosiaW 09:09, 11 cze 2019


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Urszulla napisał(a)


Różne są sposoby walki w zależności od skali problemu. Ja wybrałam zbieractwo bo moim zdaniem jest skuteczne i ograniczy skalę inwazji. Potem będę patrzyła co dalej. Fazę załamania mam za sobą.

Witam w moim wątku i od razu sprostuję że tu na forum są piękne ogrody. Mój do nich się jeszcze nie zalicza. Ale serdecznie zapraszam do podglądania moich zmagań.




Ja tak zbieram ogrodnicę niszczylistkę, już drugi rok. W tym dużo mniej tego dziadostwa. Chemia nie pomaga, tzn. na krótką metę, a szkoda pożytecznych owadów. Wiem, że na forum są piękne, zrobione ogrody, jak z obrazka. Ja tam wolę oglądać nowości, zmiany i zmagania I zaglądać do ogrodów tworzonych z pasją pozdrawiam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies