Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 07:56, 04 cze 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
Toszka napisał(a)


Tak, w świecie zwierząt to samce uganiają się za samicami. Wyjątek stanowi człowiek



To nie jest chwyt reklamowy. To po prostu brak zrozumienia celowości i działania pułapek. One nie tylko pomagają monitorować i unaoczniają problem, ale także dość znacząco zmniejszają populacje samców. Mniej samców = mniejsza ilość zapłodnionych samic.

Urszullo, tak przejęłam się słowem "reklamuje", bo mam już doświadczenie na forum, że jedno nieporozumienie może nieść całą falę nieporozumień. Uznałam, że lepiej to od razu sprostować
Z takich zabawnych forumowych ploteczek dowiedziałam się np.że moja progenitura wzbogaciła się... i to o całkiem dorosłe dziecko I najzabawniejsze w tym wszystkim było to, że musiałam się mocno tłumaczyć, że to nieprawda. Aż się eMa pytałam, czy ja o czymś nie wiem


Biorąc pod uwagę ilość gąsienic pewnie u mnie też tyle by się złapało
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Toszka 11:27, 04 cze 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Te pułapki lejkowe mozna wykorzystywać do wyłapywania szkodników np. drzew owocowych. Kwestia dokupienia odpowiednich feromonów.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Urszulla 11:42, 04 cze 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
Toszka napisał(a)
Te pułapki lejkowe mozna wykorzystywać do wyłapywania szkodników np. drzew owocowych. Kwestia dokupienia odpowiednich feromonów.


Nie stać mnie na takie rzeczy więc walczę prostymi sposobami. Na dzień dzisiejszy mam 3 słoiki. Doszłam do wniosku że jestem producentem przypadkowym ćmy na okolicę. Ale już znacznie ograniczyłam populację w rozcieńczonym płynie do prania

Do zbierania świetnie się sprawdziły rękawiczki ze stacji benzynowej.



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Nowa12 12:39, 04 cze 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Podziwiam Twoją wytrwałość. Ja bym wymiękła. Ale ja mam tylko 3 bukszpany więc jak mi to cholerstwo je zeżre jakoś przeżyję.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Toszka 12:50, 04 cze 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Płyn do zmywania naczyń też je morduje. Słabo rozcieńczony, z dużą zawartością SLS.
Jak na początku zbierałam to przetestowałam.

tu mają miłą cenę. Koszt zapasowego feromonu to 10zł (na 2 miesiące starcza). Pułapka na kilkanaście lat.

Te same pułapki widziałam w PNOSIE, w pięknych opakowaniach i cena wynosiła prawie 70zł....
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Urszulla 19:55, 04 cze 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
Nowa12 napisał(a)
Podziwiam Twoją wytrwałość. Ja bym wymiękła. Ale ja mam tylko 3 bukszpany więc jak mi to cholerstwo je zeżre jakoś przeżyję.


Mam 5 dużych kul, 5 malutkich, 2 szpalery i 2 małe szpalerki. Trochę mi się nazbierało.
Praca przy bukszpanach taka jak chodzenie koło róż. Trzeba przeglądać krzaczki. Można się przyzwyczaić wymaga tylko trochę czasu. Ale tu na forum wszyscy poświęcają czas roślinom to nic wielkiego.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 19:57, 04 cze 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
Toszka napisał(a)
Płyn do zmywania naczyń też je morduje. Słabo rozcieńczony, z dużą zawartością SLS.
Jak na początku zbierałam to przetestowałam.

tu mają miłą cenę. Koszt zapasowego feromonu to 10zł (na 2 miesiące starcza). Pułapka na kilkanaście lat.

Te same pułapki widziałam w PNOSIE, w pięknych opakowaniach i cena wynosiła prawie 70zł....


Rzeczywiście koszt dostępny
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Toszka 21:45, 04 cze 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Jedna moja uwaga, jesli się na te pułapki zdecydujesz. Przy opróżnianiu trzeba bardzo uważać, bo pojedyncze ćmy potrafią wyfrunąć.
Rozwiązałam problem poprzez dolanie przed otwarciem płynu do zmywania. I potrząśnięcie.
Mozna też odrobinkę dolać do wieszanego pojemnika, ale ostrożnie, by zapach nie stłumił feromonu.
Przepraszam, że tak "nagabnęłam" cię z tymi ćmami. Ale wiem jak to jest desperacko walczyć o buksy i wpadać w co raz większą rozpacz i bezsilność
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Urszulla 22:58, 04 cze 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
Toszka napisał(a)
Jedna moja uwaga, jesli się na te pułapki zdecydujesz. Przy opróżnianiu trzeba bardzo uważać, bo pojedyncze ćmy potrafią wyfrunąć.
Rozwiązałam problem poprzez dolanie przed otwarciem płynu do zmywania. I potrząśnięcie.
Mozna też odrobinkę dolać do wieszanego pojemnika, ale ostrożnie, by zapach nie stłumił feromonu.
Przepraszam, że tak "nagabnęłam" cię z tymi ćmami. Ale wiem jak to jest desperacko walczyć o buksy i wpadać w co raz większą rozpacz i bezsilność


Spoko. Dzięki za informacje
Myślę że wszystko jest do przejścia. Walka straszna też

Mam przez to zaległości z koszeniem, sadzeniem pomidorów i sianiem.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Mala_Mi 00:51, 05 cze 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Ula, SpinTor jest tańszy i równie skuteczny. I też ekologiczny.
Niestety trzeba pilnować bukszanow.. nie wyrzucaj, dobrze je wyczyść, i poczekaj, z prawie beznadziejnych potrafią odbić.

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies