Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 14:50, 17 cze 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Adela napisał(a)
Co z tą pietruszką?! U mnie też beznadziejna.


Posiałam i codziennie zraszam albo z góry niebo. Mam nadzieję że urośnie choćby na jesienny zbiór do zamrażarki. A nawiasem mówiąc koperek też posiałam trzeci raz.

W międzyczasie pokażę sadzonki hortensji Silver Dollar dla znajomej a w środku siedzi sessleria

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 14:54, 17 cze 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Anusia napisał(a)
Ja na pietruszkę nie narzeka. Jest ok, w zeszłym sezonie była marna. No ale coś w tym jest bo cena pietruszki za kg. kosmiczna.


Ceny kosmiczne za wszystko mamy. Takie czasy

Dla przełamania strat, niedostatków, braku plonów wolę cieszyć się tym co się udaje u mnie posyłam zapach wiciokrzewu choć malutki jest i do kolan nie sięga ale postarał się zakwitnąć


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Bogdzia 22:44, 17 cze 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Poprzedni rok był zły dla pietruszki wiec była droga ale w tym juz młodą kupowałam wiec chyba jest lepiej, koperek taka ma urodę ze rośnie kiedy chce i gdzie chce, najlepiej jak sie sam wysieje . Makówke chętnie przyjmę jesli bedziesz miała na zbyciu.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Kindzia 23:43, 17 cze 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Fajnie, że Ci się udała hortka z patyczka Ciekawe która to.
Red Baron też Ci się ładnie wybarwia, ten u mnie nie chciał czerwienieć jak trzeba. I dziwne, na tym miejscu posadziłam kłącza wzięte z cycka i ten czerwienieje...
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Urszulla 05:49, 18 cze 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Bogdzia napisał(a)
Poprzedni rok był zły dla pietruszki wiec była droga ale w tym juz młodą kupowałam wiec chyba jest lepiej, koperek taka ma urodę ze rośnie kiedy chce i gdzie chce, najlepiej jak sie sam wysieje . Makówke chętnie przyjmę jesli bedziesz miała na zbyciu.


Zapisałam

Dziś podlewając rano warzywnik zobaczyłam że koperek wschodzi. Nareszcie!

Na początek dobrego dnia róża Goethe, coś do sąsiada się obraca w planie mam wysokie prowadzenie zdjęcie przekłamuje kolor.



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 05:54, 18 cze 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Kindzia napisał(a)
Fajnie, że Ci się udała hortka z patyczka Ciekawe która to.
Red Baron też Ci się ładnie wybarwia, ten u mnie nie chciał czerwienieć jak trzeba. I dziwne, na tym miejscu posadziłam kłącza wzięte z cycka i ten czerwienieje...


To dziwne z tym Baronem. U mnie szaleje aż zanadto na nowym miejscu

Hortensja to dwie odmiany obok siebie. Będzie ciekawe porównanie Phantoma i Polar Bear.

A widziałaś buka który nie chciał rosnąć?
A jeszcze Ci pokażę jak po obcięciu tui rozrosła się w ciągu 3 tyg moja magnolia Yellow River co tak płakałam że słabo rośnie. Cień miała za duży.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 06:09, 18 cze 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
A teraz popłaczę nad moimi szałwiami
Zobaczcie sami na moje wkurzające okazy.

Mam 4 "szałowe egzemplarze", każdy w innym miejscu


Trzecia-niższa różowa a ostatnia czwarta- najniższa granatowa zjedzona wiosną przez ślimaki ruszyła "z kopyta"


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 06:10, 18 cze 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Piąta sxałwia jest z drugiej strony domu, tam jest bardziej piaszczysto i chyba najlepiej będzie rosła bo widać po rozecie liści. Szału kwitnienia nie ma.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 06:14, 18 cze 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Za to ucieszyła mnie dziewanna z nasion siana 2 lata temu.



Okrywając miejsce zachwaszczone zostawiłam taką kępę trawy. Ciekawe co to jest?

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gosialuk 07:02, 18 cze 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Urszulla napisał(a)
Za to ucieszyła mnie naparstnica, oczywiście rozmiar mikrusa ma ale może się wysieje dalej



Okrywając miejsce zachwaszczone zostawiłam taką kępę trawy. Ciekawe co to jest?


Ula ta naparstnica to jakaś odmia owa dziewanna.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies