Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 16:58, 09 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
Od wczoraj robiłam kanty na rabatach od strony tarasu. Przy okazji dzieliłam i sadziłam pierwiosnki, bodziszki, ożankę i coś tam jeszcze. A z plewiemia 3 pełne taczki chwastów i trawy wyszły na kompost. Ręce mdleją, w nogach od kucania i klęczemia mam zakwasy. Więc lewo żyję i reszta ogrodu musi znów czekać.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Milka 09:08, 10 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Mnie też kolana i ręce bolą. Jeszcze dokończę ciąć jedną trzmielinę, a tu już berberys do cięcia. No a dziś big robota, z powodu psa, musimy budę przestawić, to trzeba tuję wyciąć, hortensje i tulipany przenieść.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 09:09, 10 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Urszulla napisał(a)


Dzięki Irenko za myśl, ale jakoś mi do lawendy nie pasują. Takie coś zwiewne chciałam.
Narazie na ten sezon posadziłam siewki stipy bo gdzie indziej być nie musi a plewiłam, ptaszki lubią stipę, urywają co suche. I taką fajną niską trawkę dałam żeby była widoczna wiosną. Cebule wsadzę jesienią.
Za miłorzębem rozsiał się też biały orlik.


A może jakiś nowy pomysł się urodzi w sezonie albo coś spotkam co mi wpadnie w oko. Marzą mi się przy ziołach takie tabliczki z napisami, coś trwałego...może ktoś wie gdzie można kupić?

No to stipa i białe orliki się sprawdzą. W necie szukaj, raz mi się udało
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Gosialuk 11:39, 10 maj 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5296
Jak często widzisz to miejsce wiosną, to sadź cebulowe. W moim rodzinnym domu mama tak ma. Często pogoda jeszcze bylejaka, a wiosenne kwiatuchy cieszą.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Urszulla 12:57, 10 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
Gosialuk napisał(a)
Jak często widzisz to miejsce wiosną, to sadź cebulowe. W moim rodzinnym domu mama tak ma. Często pogoda jeszcze bylejaka, a wiosenne kwiatuchy cieszą.


Tak myślę, dzięki za wpis w tym temacie.

Może to będzie dobre miejsce dla niewielkiej ilości tulipanów i może krokusów na obrzeżu.


Lubisz naturę to dla Ciebie stokrotki w trawniku, które objeżdżam przy koszeniu





____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 13:07, 10 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
Milka napisał(a)
Mnie też kolana i ręce bolą. Jeszcze dokończę ciąć jedną trzmielinę, a tu już berberys do cięcia. No a dziś big robota, z powodu psa, musimy budę przestawić, to trzeba tuję wyciąć, hortensje i tulipany przenieść.


Właśnie, na takie zmiany potrzeba sił i najlepiej dużo rąk do pracy

Mnie wczoraj dopadło jeszcze sprzątanie po cięciu tuj. Zwykle tnę je w lipcu bo mam czas i się nie muszę spieszyć, ale w tym roku musiałam radykalnie podziałać i przyciąć boki po jesiennym skracaniu. Wyszło 5 taczek do spalenia na ognisku. Więc myślałam że padnę a tylk w użyciu był sekator i grabie i taczka. Chyba nie nadaję się już do prac ogrodowych

A tu kolejna lista prac z drugiej strony domu już powstała

Tyle ogarnięte zawsze to samo pokazuję bo reszta w prowizorkach, powijakach albo w przeróbce


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 13:10, 10 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
Milka napisał(a)

No to stipa i białe orliki się sprawdzą. W necie szukaj, raz mi się udało


Szukałam wczoraj, te co mi się podobały miały zawrotną cenę. Przeanalizowałam blogi i wymyśliłam narazie coś prostego. Czy się mi będzie podobało na dłużej to nie wiem.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 13:12, 10 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
Od wczoraj kręcę się koło ziół. I odkryłam że do tej pory byłam niezaznajomiona z faktem że tymianek to macierzanka mi się macierzanka kojarzyła zawsze z piaskową thymus serpyllum a to dwie jakby różne grupy.
Tymianek właściwy thymus vulgaris- ma 3 odmiany: aureus- żółto-zielony, lime-jasnozielony, variegata- biało-zielony.


Mam 3 odmiany u siebie ale żadna jeszcze nie kwitła. Najbardziej podoba mi się od Agi taki jaskrawy i jeszcze u Magdy - muszę porównać czy to są te same odmiany. Jakieś szaleństwo tymiankowe mnie ogarnęło

Mój pierwszy NN???



Drugi to na pewno variegata



Od Agi chyba żółto-zielony




____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
malgorzata_s... 18:01, 10 maj 2020


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Ula szaleństwo tymiankowe niegroźne
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
sylwia_slomc... 20:08, 10 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Urszulla napisał(a)


Tak myślę, dzięki za wpis w tym temacie.

Może to będzie dobre miejsce dla niewielkiej ilości tulipanów i może krokusów na obrzeżu.


Lubisz naturę to dla Ciebie stokrotki w trawniku, które objeżdżam przy koszeniu






U nas Emuś też tak objeżdża bo takie są rozczulające, że szkoda
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies