Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 22:02, 14 lip 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
popcorn napisał(a)


Ula dzięki za info. Ta powyżej to też Eden? PIĘKNA!!!

Na spokojnie chyba trzeba do wszystkiego podchodzić. I robić i sadzić tak żeby móc ogarnąć... a nie życie spędzać na ogarnianiu. W poprzednim ogrodzie miałam ławkę na której przez 3 lata nie usiadłam. Teraz siedze, a chwasty rosną

buahahaha

i nikt nie umarł

buziaki!!!


Tak, to chyba ostatnie majpiękniejsze zdjęcie edenki. Teraz już tak nie zachwyca z bliska bo obwisły kwiaty, z daleka jeszcze cieszy

Ogród ma spełniać różne role. Ale ja siadam może na 10 min przy kawie wieczorem się nie da bo albo zimno albo komary. W południe zbyt upalnie, a gdy nie ma upału to w nim pracuję. Lubię go latem o 5 rano żeby się przejść i popatrzyć co i jak rośnie i gdzie zmiany są potrzebne

Chwastów u mnie ciągle dużo, za dużo. Więc zapycham wolne przestrzenie

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 22:16, 14 lip 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
ewsyg napisał(a)
Twoje róże mają bardzo dużo pąków


Moja mokra glina służy różom


Jeszcze marzy mi się Pashmina i BP ale to chyba za rok bo lista zakupowa na ten rok zaplanowana i nic już nie przyjmie.


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
popcorn 09:23, 15 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Też dziś od 5tej w ogrodzie. Poranne światło jest magiczne

ściskam Ula!
____________________
Mój nowy ogródek
anabuko1 07:46, 16 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Pooglądałam popodziwiałam piękne liliowce, piękne róże i piękne rojniki
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
sylwia_slomc... 11:08, 16 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82122
Urszulla napisał(a)




I robocza wersja dla niektórych pracusiów ogrodowych
Winorośl i klon zasłaniają miejsce gdzie mam od wiosny rozłożoną matę i na której suszą się chwasty do skompostowania. Mi to nie przeszkadza że chwilowo leży sterta. Wiosną zdejmę matę i pod ręką będę miała kompost.




A wiesz, zastanawiałam się do tej pory gdzie w Wojsławicach maja kompostowniki na zielsko bo ogród potężny, odpadów pełno, a kompostowników nie widać i Anitka pojechała tam w tygodniu, armia ludzi pracowała w ogrodzie, a resztki wrzucają za krzaki żeby nie było widać, tak sobie radzą, czyli działacie podobnie i to się chyba sprawdza
Moje siewki widzę ładnie rosną u Ciebie, czyli dobrze im tam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 16:24, 16 lip 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
popcorn napisał(a)
Też dziś od 5tej w ogrodzie. Poranne światło jest magiczne

ściskam Ula!


Nawet w deszczu ten liliowiec kwitnie, podoba mi sięten musi dostać swoje stanowisko bo na liliowcową idą cytrynowe.



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 16:28, 16 lip 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
anabuko1 napisał(a)
Pooglądałam popodziwiałam piękne liliowce, piękne róże i piękne rojniki


Miło mi

Czas jeżówek się zaczyna

Niska



Ale ta sięga mi po ramiona. Ale okaz na wysokość hprtensji i budlei



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 16:44, 16 lip 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
sylwia_slomczewska napisał(a)

A wiesz, zastanawiałam się do tej pory gdzie w Wojsławicach maja kompostowniki na zielsko bo ogród potężny, odpadów pełno, a kompostowników nie widać i Anitka pojechała tam w tygodniu, armia ludzi pracowała w ogrodzie, a resztki wrzucają za krzaki żeby nie było widać, tak sobie radzą, czyli działacie podobnie i to się chyba sprawdza
Moje siewki widzę ładnie rosną u Ciebie, czyli dobrze im tam


Właśnie myślałam że mało kogo zainteresuje ten akurat temat. Chciałam dopisać że sprawdza się u ogrodomaniaków- niepełnosprawnych ale jak widać taki prosty sposób wykorzystuje się gdzie indziej tak właśnie będzie u mnie na nowej dużej rabacie. Narazie zbieram materiał na duże ognisko a potem będą roślinki i kompost pomiędzy nimi



Fajnie rosną bylinki od Ciebie, będę dzielić bodziszka- aż mi go żal bo taki ładny w tym roku. Ale nowa liliowcowa w powijakach. Tylko pogpda sprzyja tym pracom w lipcu.





____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gosialuk 17:21, 16 lip 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5295
No sposób nie tylko dla tych co nie mogą. Dla tych co nie mają tyle czasu na dopieszczanie również.
Liliowce czarują, a tak w masie w jednym kolorze pięknie wyglądają.
Chętnie bym się teraz do Wojsławic wybrała na spektakl liliowcowy.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Urszulla 17:37, 16 lip 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
Gosialuk napisał(a)
No sposób nie tylko dla tych co nie mogą. Dla tych co nie mają tyle czasu na dopieszczanie również.
Liliowce czarują, a tak w masie w jednym kolorze pięknie wyglądają.
Chętnie bym się teraz do Wojsławic wybrała na spektakl liliowcowy.



Może być i takie spojrzenie.

Pooglądałam na forum wątek Wojsławice. Przyznam że więcej pokazywanych jest rododendronów niż liliowców


U mnie w parku zdrojowym jest fajna inspiracja też liliowcowa. Gdzieś miałam fotki z zeszłego roku, niestety ich nie znalazłam. Jak tam będę to wrzucę. Może w weekend.


Wczoraj byłam u znajomych i zobaczyłam jak ma wyglądać hortensja dębolistna w przyszłości. Zadarnienie nie będzie potrzebne tak samo bez czarny kolumnowy żeby wiedzieć jak go prowadzić. Fajnie widzieć roślinki jak będą wyglądały za kilka lat

Moja dębolistna. Dokupiłam drugą ale czeka na posadzenie.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies