Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 22:37, 12 lip 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
sylwia_slomczewska napisał(a)
Śliczne te róże Edenka wymiata


Rzeczywiście wymiata
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 22:55, 12 lip 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
danuta_szwajcer napisał(a)
Ale sie w krótkim czasie zmienił ogród, róże masz piękne, u Ciebie takich ulew chyba nie było bo u mnie koszmarnie róże wyglądają, jutro znowu będe wycinać, edenka ma już plamistość i jej ogromne kwiaty nie są na taką ilość deszczu. Artemis jak dla mnie ładniejsza. Bardzo ładne masz liliowce no i podziwiam Cię za te przesadzanie. Pokaż te Twoje Bobo. U siebie już odpowiedziałam, że chętnie Ula się wybiorę Pozdrawiam


Jak nie było! Były. Jeden tydzień to pływałam. Wczorajszy deszcz przez cały dzień spowodował że w ogrodzie chlupie. Ale róże lubią wodę i myślę że w tym roku zaszaleją w drugim kwitnieniu. U mnie najgorsze są ślimaki i mrówki.
Róże wycinam systematycznie po deszczach. Po tym pierwszym tyg opadów edenka miała aż spleśniałe kwiaty i końcówki pędów. Ale potem była cudowna. Po wczorajszym deszczu łodyżki się przełamały i musiałam dużo kwiatów ściąć do wazoników.
Natomiast Artemis już się kończy. Przycinam o 1/3 każdy pęd na drugie kwitnienie.
Myślę że róże muszą mieć przewiew. Z tymi szlachetnymi odmianami jest niestety trochę pracy. Ja to traktuję jak relaks żeby się przejść po ogrodzie i je wyciąć

To fajnie że przyjedziesz
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 23:02, 13 lip 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
Dzisiaj odgrzebałam moją bylinową rabatę po 2 latach leżenia odłogiem. Cały dzień pracy mi zszedł na wykopywaniu irysów, trawy do kolan, sadzeniu tawułek po podziale i ogólnym czyszczeniu i kancikowaniu. Do róż też dołożyłam sadzonki.
Oczywiście w casie pracy moje przemyślenia ogrodowe biegły w kierunku zakończenia robienia ogrodu. Bo siły nie te. Trzeba się więc sprężać. A że lubię planować bo mi z tym lżej to powstał plan na ten sezon któremu bardzo sprzyja aura deszczowa i na kolejne pod warunkiwm że zdrowie mi pomoże.

Plany na ten rok:
1 rabata zasłaniająca w przyszłości dom sąsiada i
1 rabata liliowcowa oraz
zakup róż pod okna bo nic innego nie mogłam wymyśleć a natchnęły mnie róże u Kasi leśniczanki. W ten sposób powtórzę wariant trawiasto/ różany z prawej strony na lewej. Będzie spójnie. Kolorystycznie też spasuje bo będą lawendowe róże.

Na kolejny sezon zostanie przedogródek- cd.zmagań i pas przy drodze, który chwilowo zakryje mata.I dosadzanie do tego co istnieje.
Trzeba pomyśleć żeby do 2 lat większość głównych i brakujących nasadzeń zakończyć. Choć na pewno powiecie że skończyć się nie da nigdy u niektórych to niekończąca się przygoda. Ciekawe jak będzie w moim przypadku.

Gdy zaczynałam ogrodowiskową przygodę mówiłam że mam czas bo biorę ogród w planie 10- latnim. Otórz minęło 8 lat !!!!! i czas przyśpieszyć żeby dotrzymać terminu

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 05:30, 14 lip 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
Bylinowa po remoncie to bardzo mała rabatka, która najpierw była przechowalnikiem ale roślinki jak widać na niej zostały.

Zaczynamy od beczki prawie pełnej ogrodowego złota czas się wreszcie dobrać do jej zawartości a jest zbyt ciężka żeby ją wyciągnąć i złoto wysypać. Tym bardziej po ciągłych ulewach za beczką iryski.



Trochę róż, nieco przekwitniętych wymagały więc obcięcia. Między nimi przetacznik niebieski, z którego robię sadzonki na inne miejsca. Cieszę się że w tle wyłania się już klon crimson. Jeszcze muszę zdradzić że to jedyne u mnie różowe miejsce z różową piwonią i różowymi różami.



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 05:35, 14 lip 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
Idziemy dalej....uciekł mi z fotek wielosił od Sylwi- lubię jego kępki. Tutaj też piwonia zwykła majowa. Pięknie rozrosła się od zeszłego roku sadzonka chryzantemy od Laurowiśni. Czekam na kwiatki z niecierpliwością



Na zakręcie bodziszek od Sylwi, który pójdzie zaraz do podziału i marcinki, też od Sylwi

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 05:49, 14 lip 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
A za zakrętem winorośl, którą posadziłam tu dawno, odmiana ciemna i niewysoka, muszę trochę inaczej ją podciąć zimą i ukształtować, powinna też dostać na wiosnę stelaż. A potem już klon. Tyle.




I robocza wersja dla niektórych pracusiów ogrodowych
Winorośl i klon zasłaniają miejsce gdzie mam od wiosny rozłożoną matę i na której suszą się chwasty do skompostowania. Mi to nie przeszkadza że chwilowo leży sterta. Wiosną zdejmę matę i pod ręką będę miała kompost.



I zaglądamy od tyłu, zamiast irysów wsadziłam tawułę o jasnoróżowych kwiatostanach. Będą tłem dla róż bo to tetaz pora ich kwitnienia. Zrobiło się też miejsce dla jeszcze jednej piwonii

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Roocika 11:01, 14 lip 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Podziałałaś,mnie po powrocie przywitał chwastowy busz może też się uda choć chwilę podziałać
Zastanawiam się jak ułatwić sobie życie, może gdzieś tędy droga
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
popcorn 11:13, 14 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Urszulla napisał(a)





Ula dzięki za info. Ta powyżej to też Eden? PIĘKNA!!!

Na spokojnie chyba trzeba do wszystkiego podchodzić. I robić i sadzić tak żeby móc ogarnąć... a nie życie spędzać na ogarnianiu. W poprzednim ogrodzie miałam ławkę na której przez 3 lata nie usiadłam. Teraz siedze, a chwasty rosną

buahahaha

i nikt nie umarł

buziaki!!!
____________________
Mój nowy ogródek
ewsyg 21:21, 14 lip 2020


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Twoje róże mają bardzo dużo pąków
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Urszulla 21:44, 14 lip 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
Roocika napisał(a)
Podziałałaś,mnie po powrocie przywitał chwastowy busz może też się uda choć chwilę podziałać
Zastanawiam się jak ułatwić sobie życie, może gdzieś tędy droga


Ułatwiaj sobie życie
Ja dziś ostatni raz odwracałam darń pod liliowcową bo nie miałam przygotowanego tyle obszaru ile potrzeba. Z kompostownika musiałam ziemię z wiosmy wybrać, taki nie do końca kompost i namachać się łopatą. Ledwo żyję.

Za to dużą rabatę już inaczej zaplanowałam bez takich męczarni


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies