Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

vita 15:33, 03 paź 2012


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3831
Klamber napisał(a)
Wiktorio, dziękuje już teraz ale będę chciał na wiosnę, już kilka róż rozmnożyłem, więc myślę że i z Twoją się uda. Ja rozmnażam tylko z nasion, z odkładów lub z badylków.


Mi z badylków nie udało się rozmnożyć żadnej! Cisy jak najbardziej, trzmieliny też, nawet jednen bukszpan, ale róże u mnie nie chcą z badylków. Trochę jak nieodwzajemniona miłość.
O szczepienie to kogoś poproszę, sama nie potrafię, oczywista.
To jesteśmy umówieni.
____________________
Wiktoria Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Może sielski ogródek? Cardiocrinum giganteum
vita 15:54, 03 paź 2012


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3831
Witaj Kondziu...nie wypada mi jako gospodyni wątku, powitać Cię równie lakonicznie (poza tym nie wiem jak i skąd bierze się emotikony). Uśmiecham się więc również i pozdrawiam.

Kasiu, jest mi niezmiernie miło spotykać starych znajomych.
Nie wiem co mnie w czosnkach tak pociąga. Tych ozdobnych mam już pełno w ogrodzie. Ostatnio zdobyłam też ciekawy czosnek jadalny, zwany słoniowym. Nie mogę tak na szybko znaleść fotki, ale ma też całkiem ładne kwiatostany. Jego też rozmnażam , chociaż nasion nie wytworzył mi już drugi rok, czyli raczej nie wytworzy. Przygotuj sobie pulchną grządkę i posiej nasiona już teraz. Powinny wzejść wiosną.
Trzeba je podlewać kiedy jest sucho, szczypiorki szybko zanikają, ale cebulki w ziemi są, muszą dostać trochę wilgoci. I tak przez jakieś trzy lata. Potem to już sama radocha!

Jesień nie jest u mnie specjalnie malownicza, muszę jeszcze trochę poczekać.











____________________
Wiktoria Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Może sielski ogródek? Cardiocrinum giganteum
KaTek 16:07, 03 paź 2012

Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 7
Dziękuję Wiktorio za wskazówki co do siania czosnków. Tak też podejrzewałam - drogą dedukcji, że trzeba je siać teraz- w końcu wczesną wiosną rozpoczynają już wegetację. Mi największą przyjemność sprawił czosnek Gladiator, który kupiłam w Biedronce przed 4 laty za dosłowne grosze. Cebulka była jedna czy dwie a w tej chwili mam ich już około 30 sztuk. Cebulki namnażają się bardzo szybko. Żaden inny w ten sposób się u mnie nie zachowuje. W tym roku zakupiłam Globemaster jestem bardzo ciekawa jak z nim będzie. Nie liczę na tak obfite młode pokolenie z cebulek ale może wytwarza nasiona? Zobaczymy w przyszłym sezonie. Pozdrawiam Kasia
____________________
vita 16:13, 03 paź 2012


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3831
Globemaster i u mnie posadzony! Jedna sztuka, bo dosyć drogi.
Zanim zaszumi na rabatkach upłynie sporo czasu, ale wart jest zachodu. Trzymam kciuki za twoje wysiewy.
____________________
Wiktoria Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Może sielski ogródek? Cardiocrinum giganteum
AniaDS 17:37, 03 paź 2012


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Też bardzo lubię czosnki, zastanawiam się teraz, która odmiana jest bardziej w fiolecie niż w różu.
Przydałoby mi się kilka takich dokupic.
Sporo mam aflatueńskich, ale to nie jest to, czego szukam.
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
KaTek 18:12, 03 paź 2012

Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 7
Też kupiłam tylko jeden Globemaster z tych samych względów co i ty Wiktorio. Jeżeli mogę podpowiedzieć Ani - to czosnkiem w fioletowym odcieniu jest wymieniony wcześniej Gladiator. W tym samym odcieniu są też tulipany strzępiaste Blue Heron, kwitną w tym samym czasie co Gladiator i można je ze sobą zestawiać.
____________________
vita 18:23, 03 paź 2012


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3831
To cenna informacja Kasiu, dzięki. Tylko zastanawiam się, czy najpierw zółnące liście czosnku, a potem zasychające tulipanów, to nie za wiele szczęścia na raz. Ktoś posunął mi pomysł z kocimiętką i chyba tak spróbuję.
Aniu z fioletowych to u mnie najbardziej jest A. stipitatum 'Violet'
____________________
Wiktoria Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Może sielski ogródek? Cardiocrinum giganteum
eliza3 18:28, 03 paź 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Zajrzałam, pospacerowałam i ogród bardzo mi się spodobał. To piękny ogród i widzę, że dokładnie wiesz, czego chcesz. Wszystko zaplanowane, poukładane, rośliny dobrane i nic tu nie jest przypadkowe. Podziwiam takie podejście do ogrodu, jak sama powiedziałaś ma to być piękna oprawa dla domu. Jestem przekonana, że tak jest i będzie jeszcze piękniejsza, bo wymagania masz duże, a oczekiwania jeszcze większe. Nie bądź dla siebie i ogrodu krytyczna, bo jest pięknie i jak widzisz wszystkim się podoba.
Widzę, że znalazłaś tu starych znajomych, więc na pewno Ci się tu spodoba, albo już spodobało . Będę zaglądać, bo ogród zupełnie odmienny niż mój, a inność zawsze jest ciekawsza Pozdrawiam.
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
KaTek 18:52, 03 paź 2012

Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 7
vita napisał(a)
To cenna informacja Kasiu, dzięki. Tylko zastanawiam się, czy najpierw zółnące liście czosnku, a potem zasychające tulipanów, to nie za wiele szczęścia na raz. Ktoś posunął mi pomysł z kocimiętką i chyba tak spróbuję.
Aniu z fioletowych to u mnie najbardziej jest A. stipitatum 'Violet'


Tak kocimiętka zasłoni wszystko -startuje wcześnie i szybko się rozrasta. Właśnie z powodu tej ekspansywności musiałam ograniczyć jej nasadzenia.
Podobno dobrym towarzystwem dla czosnków są trawy. Tylko które z nich nie wymarzają i są dekoracyjne od wczesnej wiosny? Tego nie wiem a chętnie stworzyłabym taki duet.
____________________
wiunia 18:52, 03 paź 2012


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Wiktorio, jak ja lubię takie ogrody jak Twój ! Własnie dziś posadziłam kłącza białej i jasno-różowej piwoni, jestem ciekawa czy w przyszłym roku już zakwitną? Tworzę dopiero swój ogród (mamy go od roku ) więc jestem pełna zapału i ciągle nowych pomysłów i oczywiście nie mogę się zdecydować co i jak więc przesadzam, kombinuję no i oczywiście podpatruję - Twój ogród też
Pozdrawiam serdecznie i cieplutko
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies