Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Joaska 12:17, 07 paź 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104






Ależ ogniste zdjęcie!! Cudny red baron!
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
vita 12:59, 07 paź 2012


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Kondzio napisał(a)
Przepraszam ze zostawiłem tylko usmiech ale znalazłem twój ogród i mi sie on baradzo ale bardzo podoba wiem ze chyba tu wszyscy na tym forum nazeka ze ich ogród jest taki sobie ja równiez wiec cie rozumiem ale to chyba jest nasza skaza niestety lub stety ale zrozumiałem bedąc tutaj ze nigdy nie bedziemy zadowoleni z tego co mamy do końca zycia Czymam za ciebie kciuki zebyś kiedys była zadowolona i szczesliwa ze swojego ogrodu


Proszę bardzo, Konradzie. Narzekanie samo w sobie jest destruktywne (odbiera chęć działania, bo po co? ) Ale czasami, zrobi dobrą robotę, bo może uchylić furtki, pomóc w naprawieniu, ulepszeniu, zmotywowaniu. Ja narzekam, bo mam niską samoocenę, ale z czegoś, w ogrodzie, jeszcze przed końcem życia zamierzam być zdowolona, i Tobie też tego szczerze życzę.

Wiuniu, niemożliwe, aby zaczęły ci rosnąć piwonie! Kiełki śpią, gotowe do wznowienia wegetacji wiosną.
Te pięć centymetrów to przepisowa głębokość sadzenia, ale trzeba wziąć poprawkę na osiadanie gleby.

Akanto, dzięki. Zajrzę, bo nie znam Twojego imienia, przydałoby mi się, chociaż Akanta dobrze brzmi.

Grembosiu, no nie będziemy się licytować, nasze ścieżki są takie same, uprę się!

Beta, zastanawiałam się wczoraj, jak szybko kaprysy z Pomorza do nas dotrą. Śmignęły, kiedy spałam.
Miłej niedzieli.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Sebek 13:17, 07 paź 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Przepięknie jest w Twoim ogrodzie

Okienko w żywopłocie genialne - no i do tego cisowy ten żywopłot!
Ja bym zrobił to okienko w prostokącie - albo wytnijcie gałęzie lub odegnijcie i będzie ślicznie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
vita 13:35, 07 paź 2012


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Słusznie, Sebek, ten półkolisty kształt właściwie do niczego nie nawiązuje.
Ono było nawet przez krótki czas ostrołukowe (!). Z cisowym żywopłotem zrobiłam rzecz straszną, jak zbiorę wystarczająco dużo odwagi, to pokażę.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
monteverde 14:25, 07 paź 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Całe przedpołudnie poświęciłam na przeczytanie w końcu całego wątku, nie będę kadziła, ale bardzo mi się Twój ogród podoba i tak jak Marek wcześniej napisał skojarzenia mam angielskie czy próbowałaś z nasion rozmnażać piwonie?pozdrawiam serdecznie a uśmieszek się robi: naciskasz Shift z prawej z nim razem dwukropek górny i nawias nad zerem, powodzenia
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Przetacznik 14:32, 07 paź 2012


Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 1544
Vito dawkujesz widoki...a apetyt rośnie i to bardzo... niesamo - Vite. Czy te wysokie trapezowe trejaże kupiłaś czy zamawiałaś... dodają wiele uroku...
____________________
vita 15:00, 07 paź 2012


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Właściwie, czemu nie teraz odważyć się?

Żywopłot z cisa posadziłam kilkanaście lat temu, był jedną z pierwszych przegród mojego długiego i wąskiego ogrodu (po lewej, w głębi widać kolejny żywopłot, z tuj, zamyka inny pokoik).
Początkowo nie miałam sprzętu aby go właściwie ciąć, poszłam na skróty i pozwoliłam mu trochę wybujać. Dlatego na pierwszej fotce jest jeszcze taki 'gruzełkowaty' na powierzchniach cięcia.
Niestety trzy lata temu wpadł mi do głowy kiepski pomysł, którego z nikim nie skonsultowałam...
postanowiłam przesadzić dwa z nich, rosnące za ceglanymi słupkami. Chciałam, aby słupki były widoczne z obu końców ścieżki.
Chlasnęłam je bardzo nisko i...w końcu nie przesadziłam!



Efekt jest teraz taki, no komiczny i zawsze się tego wstydzę, kiedy kogoś do ogródka zapraszam.
Na to, aby odrósł trzeba następnych kilkunastu lat (teraz to przynajmniej pilnuję przyrostów i skracam w poziomie, ładnie się zagęszcza).
Takie właśnie miałam wątpliwości pisząc wstęp, bo kto tak robi własnemu żywopłotowi?
Pomysłu na cd. nie mam.



____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Mala_Mi 15:08, 07 paź 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Witaj, masz bardzo ciekawy ogród, nietuzinkowy....... a piwonie...... aż gębusia śmiała sę do fotek..... ja ostatnio zapałałam miłoscią również do tych pojedyńczych piwonii..... miałam takątylko jedną.. i jak sie rozrosła... bardzo mi sie spodobała... dokupiłam kolejną.. i chyba na tym nie skończe
Też uwielbiam piwonie .... teraz pięknie sie przebarwiaja liscie.... i każdemuy odpowiadma na temat piownii tak ja kty "Kwitną krótko, ale za to jak!!!! "
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
AniaDS 15:15, 07 paź 2012


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
No to może jednak by tak przesadzic te cisy?
Widoczne słupki z obu stron to nie jest zły pomysł.
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
vita 15:17, 07 paź 2012


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
monteverde napisał(a)
Całe przedpołudnie poświęciłam na przeczytanie w końcu całego wątku, nie będę kadziła, ale bardzo mi się Twój ogród podoba i tak jak Marek wcześniej napisał skojarzenia mam angielskie czy próbowałaś z nasion rozmnażać piwonie?pozdrawiam serdecznie


Donoszę radośnie, że udało mi się z uśmieszkiem, u Marka właśnie, dumna jestem z siebie, dziękuję.
Właśnie doczekałam się już kilkudziesięciu siewek piwonii botanicznych, wyżebrałam nasionka od kolekcjonerów i trochę sama zebrałam. Skubane, trzy lata kiełkowały, zakwitną za co najmniej następne trzy. Chcesz jedną? Skromnie już proponuję, bo miałam latem akcję obdarowywania.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies