Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

AniaDS 19:25, 03 paź 2012


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Ja mam czosnki między różami , sadzę je z tyłu, więc liście zbytnio nie rzucają się w oczy.
Nazwę sobie zapisałam .
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
popcorn 20:16, 03 paź 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Tez wczoraj posadzilam czosnki grupami miedzy rozami. Licze ze ladnie beda wygladac, roze w czerwcu dopiero sie zabieraja za kwitnienie (chyba)?
pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
akanta 00:02, 04 paź 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
Przyszłam z wizytą może z niedaleka bo ja też z Lublina.Brak Twojego ogrodu na mapie więc przypadkiem odkryłam Cię u Ani.Tak pięknie u Ciebie.Kochamy róże ,piwonie ,bluszcze.Są też w moim ogrodzie choć styl jest inny wszędzie nas zachwycają .Cieszę się ,że w końcu spotkałam kogoś zza miedzy /to taki lokalny patriotyzm/.A niech nie myślą,że na tych kresach wschodnich całkowite zaniedbanie-kultura ogrodowa też się rozwija prawda?Na powitanie
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
Joaska 09:30, 04 paź 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
vita napisał(a)





Śliczna ta rozplenica jak mała fontanna
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
agata_chrosc... 19:24, 04 paź 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Witaj,
przyznam, że z róznych powodów juz bardzo rzadko zaglądam teraz do nowych ogrodów. ALe zaciekawił mnie jeden z Twoich wpisów i zajrzałam. No i przyznam, że z wielką przyjemnością obejrzałam i poczytałam. Taki powiew normalności - to i wdac na zdęjciach i mozna wyczytac z tego co i jak piszesz. Ogród bardzo ciekawy, z wieloma na prawdę malowniczymi zakątkami. Fajnie, że tu dołaczyłaś. Wpadnę sobie do Ciebie od czasu do czasu pooglądac kolejne zakątki pozdrawiam
____________________
ogród w Holandi
vita 21:47, 04 paź 2012


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4023
eliza3 napisał(a)
...Podziwiam takie podejście do ogrodu, jak sama powiedziałaś ma to być piękna oprawa dla domu. Jestem przekonana, że tak jest i będzie jeszcze piękniejsza, bo wymagania masz duże, a oczekiwania jeszcze większe. Nie bądź dla siebie i ogrodu krytyczna, bo jest pięknie i jak widzisz wszystkim się podoba.
Widzę, że znalazłaś tu starych znajomych, więc na pewno Ci się tu spodoba, albo już spodobało .


Elizo, oj, spodobało mi się, spodobało! Jedna tylko sprawa budzi moje refleksje i muszę się z tym przespać. Jesteś kolejną osobą, która mi na ten fakt zwróciła uwagę. Albo ja jestem zbyt krytyczna, albo wpisujący się, zbyt entuzjastyczni? Albo...nie potrafię przyjmować komplementów?
W każdym razie dziękuję Ci, trochę wiem, czego chcę.

Kasiu, skoro kocimiętka wszystko stratuje, jak piszesz, to...chyba dobrze? Czosnki sadzi się dosyć głęboko, cebulom nie zaszkodzi, a jak zasłoni żółknące liście, tym lepiej. Z trawami też może być OK.

Wiuniu, jeśli jesteś z tej kategorii ogrodujących, to zapewniam, że zapał i nowe pomysły szybko Cię nie opuszczczą. Jak głęboko posadziłaś piwonie?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
pamelka 13:09, 05 paź 2012

Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 118
Witaj Vituś
Że tez dopiero dzisiaj przypomniałam sobie, że jest wyjatkowa okazja podziwiać Twój piękny ogród w Ogrodowisku
Jakoś w życiu ciągle brak nam czasu, pędzi wszystko, życie pędzi i wciąż nie przestaje nas zaskakiwać.
Zachwycające widoki, czarowny klimat, kunszt ogrodniczy i detale, które nadają wyjątkowego charakteru. To wszystko, co tak w twooim ogrodzie kocham
Dziekuję za fotkę łanów Red Barona, który tak zachwyca wieczorowa porą oświetlony kameralną iluminacją przy poszumie płynącej wody

Klamber 22:32, 05 paź 2012


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Vito, podobają mi się Twoje niezbyt malownicze jesienne fotki, Co do rozmnażania róż trzeba ogolić badylek z liści aby ograniczyć parowanie i zmusić do wzrostu i przykryć choćby butelką lub do inspektu i za 30 dni masz rózie bez ukorzeniacza i dobrze podlewać i nie zapomnieć o wietrzeniu, najlepiej to robić na wiosnę. Możesz za mnie nastawić, wrócę na gotowiznę Będziesz mogła się wykazać jaka jesteś zdolna. Pozdrawiam Cię.
____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
MarekW 09:48, 06 paź 2012


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Pięknie pokazujesz swój ogród. Pierwsze zdjęcie skojarzyło mi się z ogrodami angielskimi
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
vita 21:36, 06 paź 2012


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4023
Aniu, Karola, no, ja nie wyobrażam sobie kopania czosnków miedzy różami. Może powinnam?

Akanto, bardzo się ucieszyłam z twojej wizyty. Trzeba sprawdzić tę miedzę. Co do rozwoju kultury ogrodowej na kresach- absolutnie się z Tobą zgadzam.

Joasiu, rozplenica w dwójnasób wystrzeliła, po wiosennym potraktowaniu kosiarką.

Witaj Agato, zapraszam do moich zakątków, bedzie mi na prawdę miło.

Pamelko! Jaka niespodzianka. Z tym kunsztem to przesadziłaś, ale wybaczam, wiem, że lubisz.
Przesadzać, hihi. Jednak co do piękna Red Barona, to się zgadzam.

Robercie, nic z tego. Nawet gdybym przystała na twoją perswazyjną propozycję, i tak by mi się nie udało.
Wiem co mówię, próbowałam kilka razy. Czyściłam z liści, przykrywałam butelką, wietrzyłam, a jakże. Będziesz się musiał sam pofatygować, jak wrócisz. Pozdrawiam.

Marek, dziękuję. Jak dotąd pokazywałam w miarę uporządkowane fragmenty ogrodu, ale zbieram się na odwagę pokazania reszty. Potrzebuję trochę dobrych rad.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies