Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Gabriela 21:49, 06 paź 2012


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Świetny ogródek , przykuwająca uwagę konsekwencja , symetria, doskonała mała architektura, jakże mi się to podoba, bo jest w moim ulubionym stylu angielskim, który ma rózne oblicza.
U nas rzadko się zdarza, żeby ktoś długi i dość waski ogród dzielił na wnętrza, więc tym bardziej należą Ci się Wiktorio brawa za ten pomysł. Zaczynam podglądanie Twojego ogrodu.
Bardzo przyda mi się rada dot. czosnków. Mam trochę Purple Sensation, zawiązały się nasiona, wysiałam je wiosną i ... nic. Posieję więc teraz tegoroczne i zobaczymy. Na razie mam do wsadzenia 50 sztuk tych czosnków i pójdą w największy gąszcz, żeby przysłonić te nieszczęsne liście. Do tej pory najmniej było je widać w goździkach brodatych.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
akanta 22:07, 06 paź 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
Vito dziękuję za odwiedziny ,mimo wielu starań nie udało mi się zalinkować i dalej nie wiem co poczać ,muszę napisać prośbę o pomoc.No i co podpowiada ten "czuj"? ,czy znasz okolice zagajnika jadąc przez wiadukt na Kraśnik? I czy faktycznie odległość od Ciebie to trasa odpowiednia na spacer ?Mam wrażenie że gdzieś Cię widywałam ,właściwie nasze miasto nie jest takie wielkie,a może gdzieś na zakupach w ogrodniczym.
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
Przetacznik 22:32, 06 paź 2012


Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 1544
Z każdym kolejnym zdjęciem tego ogrodu nabywam przeświadczenia o jego niezwyczajności. Rzeczywiście można go przyrównać do malarskiej kompozycji, albo ilustracji książkowej. Moją wyobraźnię na pewno pobudza. Nostalgiczny, romantyczny...i fakt symetria wprowadza taki szlachetny rys, bardzo mi to odpowiada. Założyłabym suknię gdybym mogła tam wejść...
____________________
Kondzio 23:11, 06 paź 2012


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Przepraszam ze zostawiłem tylko usmiech ale znalazłem twój ogród i mi sie on baradzo ale bardzo podoba wiem ze chyba tu wszyscy na tym forum nazeka ze ich ogród jest taki sobie ja równiez wiec cie rozumiem ale to chyba jest nasza skaza niestety lub stety ale zrozumiałem bedąc tutaj ze nigdy nie bedziemy zadowoleni z tego co mamy do końca zycia Czymam za ciebie kciuki zebyś kiedys była zadowolona i szczesliwa ze swojego ogrodu
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
vita 00:19, 07 paź 2012


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3998
Gabrysiu, z wysiewem czosnków nie powinno być większych problemów. Być może wiosną wzejdą te, które już posiałaś. Nawet nie wiem, czy nasiona wymagają stratyfikacji.
Dziękuję za miłe słowa pod adresem ogródka i cieszę się na podglądanie.

Akanto, czuj mnie zmylił! Na spacer trochę daleko. Całkiem możliwe, że mijamy się na zakupach ogrodniczych. Wspomniałaś, że mogłaś mnie widywać...a pytałaś mnie może o miejsce zakupu żurawek?
Widzę, że pracujesz nad linkiem, nie poddawaj się!

Weroniko, kiedy patrzę na swoje zdjęcia, to też miewam czasami podobne odczucia.
To czekanie na właściwe światło, szukanie dobrego kadru, planów, towarzyszy temu zwykle sporo emocji.
A najfajniejsze jest to, że ogród co roku dostarcza nowych motywów. Nie potrafię fotografować w nocy, a właśnie wtedy to mi się i sam ogród bardzo podoba!
Założyć sukienkę na wejście do ogrodu, hm...


Wystarczyły dwa dni, aby wysyciły się kolory trawy





Moja ścieżka widziana z drugiego końca



oraz koniec widziany przez okienko w żywopłocie (nad okienkiem trzeba jeszcze poracować)



jak i też nad liniami bukszpanowych obwódek, w takim ujęciu poziomy stają się bardzo ważne,
liczę na to, że zimą warstewki śniegu będą ładnie na nich wyglądać



Dwa tygodnie temu ułożyłam fragment ścieżki, dotąd leżały tam kamienie

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
wiunia 00:41, 07 paź 2012


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Vituniu! Piwonie posadziłam na tyle głęboko, aby co najmniej 5 cm warstwą ziemi przykryć powstałe zacząteczki młodych pędów, Nie wiem czy to dobrze, bo właśnie dziś zauważyłam ,że coś zaczyna wyrastać z ziemi i obawiam się, że to źle ! takie różowe kiełki - i co teraz ? Podsypałam je odrobinę ale sama nie wiem , czy lepiej wykopać i wsadzić głębiej ? Poradź proszę !!!
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
akanta 00:42, 07 paź 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
vita napisał(a)
Gabrysiu, z wysiewem czosnków nie powinno być większych problemów. Być może wiosną wzejdą te, które już posiałaś. Nawet nie wiem, czy nasiona wymagają stratyfikacji.
Dziękuję za miłe słowa pod adresem ogródka i cieszę się na podglądanie.

Akanto, czuj mnie zmylił! Na spacer trochę daleko. Całkiem możliwe, że mijamy się na zakupach ogrodniczych. Wspomniałaś, że mogłaś mnie widywać...a pytałaś mnie może o miejsce zakupu żurawek?
Widzę, że pracujesz nad linkiem, nie poddawaj się!

Weroniko, kiedy patrzę na swoje zdjęcia, to też miewam czasami podobne odczucia.
To czekanie na właściwe światło, szukanie dobrego kadru, planów, towarzyszy temu zwykle sporo emocji.
A najfajniejsze jest to, że ogród co roku dostarcza nowych motywów. Nie potrafię fotografować w nocy, a właśnie wtedy to mi się i sam ogród bardzo podoba!
Założyć sukienkę na wejście do ogrodu, hm...


Wystarczyły dwa dni, aby wysyciły się kolory trawy



Vito chyba już załapałam ,wydaję sięże link działa.Nie .nie pytalam Ciebie o żurawki.Ja w każdą sobotę bywam na targu pod Zamkiem ,tam przywożą m.in.wiele kolorowych traw i żurawek.Dziś właśnie się trochę kupilam.Kupiłam też bukszpanowe kulki /bukszpan drobnolistny wolnorosnący /po 5 zł dość duże.Myślę ,że tam warto pojechać,czy znasz to miejsce?



Moja ścieżka widziana z drugiego końca



oraz koniec widziany przez okienko w żywopłocie (nad okienkiem trzeba jeszcze poracować)



jak i też nad liniami bukszpanowych obwódek, w takim ujęciu poziomy stają się bardzo ważne,
liczę na to, że zimą warstewki śniegu będą ładnie na nich wyglądać



Dwa tygodnie temu ułożyłam fragment ścieżki, dotąd leżały tam kamienie

____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
akanta 00:48, 07 paź 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
Trawki cudne i widok przez" okno " do tajemniczego ogrodu piękny!
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
grembosia 00:49, 07 paź 2012


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Vita, Twoja ścieżka jest fajniejsza, ma więcej ruchu- życia. Moja jest jednak zbyt monotonna...
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
beta 11:19, 07 paź 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Wiktorio przywitać się przyszłam

piękne zdjęcia pięknego ogrodu

ścieżka podoba mi się bardzo
a widoczek przez "okienko" intrygujący

pozdrawiam z kapryśnego pomorza
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies