Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

monteverde 02:25, 30 wrz 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
vita napisał(a)
Piękny dzień był dzisiaj. Popracowałam sobie. Jak co roku, oczywiscie nie zdążę ze wszystkim, ale pogodziłam się już z tym. Oprócz 'nielubianych' czerwonych róż, różowe też spisały się tej jesieni.
'Segovia' to różyczka, którą kupiłam na wyprzedaży, całkowicie pozbawioną liści i zabiedzoną.
Odwdzięcza się, na fotkę załapał się kosz na chwasty, ale nawet nie wadzi.





Kupioną wczoraj żurawką próbuję przełamać monotonnię bluszczu. To ta w głębi. Słodka herbata.



I na zielono, póki jeszcze czas. Obok trawy dziarsko poczyna sobie dereń pagodowy.
To jego drugie stanowisko, jak dotychczas przemarzał mi niemal do poziomu gruntu.
Za cisowym żywopłotem może będzie mu lepiej?



Ta róża Segovia jest śliczna czy to rabatówka? dostała taką nazwę na cześć wirtuoza gitary klasycznej Andresa Segovii, uwielbiam jak gra a najbardziej ulubionym moim utworem w jego wykonaniu jest Asturias- Issaca Albeniza, posłuchaj jak lubisz gitarę klasyczną http://www.youtube.com/watch?v=9efHwnFAkuA
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Klamber 00:48, 01 paź 2012


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Wito, ja nie różowy, ale po takich fotach, to na wiosnę będę żebrał o badylka. W tym roku rozmnożyłem kilka róż z badylków, więc może powstanie jakaś różana rabata. Jeśli będziesz wybierała się do Wawy, to zaprazam jestem bardzo blisko trasy 1 kilometr, więc nie nadłożysz drogi. Pozdrawiam Cię.
____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
Urszulla 16:34, 02 paź 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
Miło że mnie odwiedziłaś.Te ostatnie fotki to fantastyczne zestawienia kolorów.
Taki klimatyczny masz ogród. Oprócz roślin bardzo mi się podoba architektura Twojego ogrodu.
Chciałabym Cię kiedyś odwiedzić i zobaczyć to na żywo........a na razie......na info wklejaj foty ciągle....dla inspiacji. Pozdr.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
grembosia 18:40, 02 paź 2012


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
W jesiennej scenerii ogród zachwyca równie pięknie.
Nigdy nie myślałam o piwoniach, ale widzę u Ciebie i w innych ogrodach, że warto się nad nimi zastanowić. U mnie jeszcze sporo miejsca...
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
vita 19:43, 02 paź 2012


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3831
monteverde napisał(a)


Ta róża Segovia jest śliczna czy to rabatówka? dostała taką nazwę na cześć wirtuoza gitary klasycznej Andresa Segovii, uwielbiam jak gra a najbardziej ulubionym moim utworem w jego wykonaniu jest Asturias- Issaca Albeniza, posłuchaj jak lubisz gitarę klasyczną http://www.youtube.com/watch?v=9efHwnFAkuA


Aniu, w lekką konsternację mnie wprawiłaś...Andres Segovia? Powinnam była podać całą nazwę: Segovia Castle. To jakaś kolekcja, której nazwy pochodzą od różnych zamków. Ale być może wcześniejsze Segovie (dwie, z różnych lat, Poulsena, mogły mieć wspomnianego przez Ciebie patrona).
Doczytałam, że to krzaczasta róża rabatowa o wąskim pokroju. Ja jestem nią zachwycona. Po kilku latach gromadzenia różnych róż, wiem teraz, że te o czarkowych, małych kwiatach podobają mi się najbardziej. Mam jeszcze kilka, zgrupuję je na jednej rabacie, w najbliższej przyszłości.
Dzięki za maleńki koncert. Muzycznie niezbyt jestem wyrobiona, ale gitara klasyczna przemawia o mnie.
____________________
Wiktoria Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Może sielski ogródek? Cardiocrinum giganteum
vita 19:46, 02 paź 2012


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3831
Klamber napisał(a)
Wito, ja nie różowy, ale po takich fotach, to na wiosnę będę żebrał o badylka. W tym roku rozmnożyłem kilka róż z badylków, więc może powstanie jakaś różana rabata. Jeśli będziesz wybierała się do Wawy, to zaprazam jestem bardzo blisko trasy 1 kilometr, więc nie nadłożysz drogi. Pozdrawiam Cię.


Robert, badylki są twoje. Sama chętnie spróbuję tę różę rozmnożyć, ale może raczej przez szczepienie.
Z chęcią Cię odwiedzę i dziękuję za zaproszenie, ale jak? Wyjeżdżasz przecież.
____________________
Wiktoria Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Może sielski ogródek? Cardiocrinum giganteum
vita 19:58, 02 paź 2012


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3831
grembosia napisał(a)
W jesiennej scenerii ogród zachwyca równie pięknie.
Nigdy nie myślałam o piwoniach, ale widzę u Ciebie i w innych ogrodach, że warto się nad nimi zastanowić. U mnie jeszcze sporo miejsca...


Piwonie są, grembosiu, wspaniałe. Począwszy od pierwszych, wiosennych pędów, po jesiennie wybarwione liście, a u botanicznych to i nasiona. A kwiaty i zapachy to zagadnienia z pogranicza zmysłowości niemalże. Urok piwonii kończy się niestety zbyt szybko, a i nie do każdej aranżacji one pasują. Ja zaraziłam się nimi przez zapachy właśnie, w dzieciństwie i nie wyobrażam sobie starości bez nich. Ups...chyba zbyt patetycznie, ale czasami trzeba.

Ula, zapraszam. A z tymi inspiracjami nie przesadzaj, sama ich bardzo potrzebuję.
Pozdr.
____________________
Wiktoria Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Może sielski ogródek? Cardiocrinum giganteum
Klamber 20:53, 02 paź 2012


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Wiktorio, dziękuje już teraz ale będę chciał na wiosnę, już kilka róż rozmnożyłem, więc myślę że i z Twoją się uda. Ja rozmnażam tylko z nasion, z odkładów lub z badylków. W tym roku kupiłem berberysa, chyba admirała czy jakoś tak, obciąłem mu 2 gałązki na próbę i puścił, więc za rok będzie ostre golenie i 20 sadzonek robię. Ja sobie zrobiłem mini szkółkę i mam tam trochę doniczek. Ta zima wykosiła mi połowę berberysów, wszystkie pigwowce wszystkie trzmieliny, 3 rodzaje fortunki jeden duży modrzew i metasekwoja. Najbardziej szkoda mi fortunek było po 30 doniczek każdej i na wiosnę miałem robić z nich żywopłocik.
Wiktorio nie wiem czy często jeździsz do stolicy ale ja jeszcze miesiąc będę a zimą przecież nie przyjedziesz. Ja myślę że dłużej niż do czerwca nie będę. Myślę że będziemy w kontakcie, co prawda jadę w trochę dzikie rejony ale ucywilizowane.
____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
Kondzio 21:07, 02 paź 2012


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
KaTek 10:46, 03 paź 2012

Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 7
Witaj Wiktorio. Jak wiele osób pamiętam twój ogród z FO. Teraz odkryłam cię tutaj i ponownie z zapartym tchem oglądam kolejne odsłony twego ogrodu. Przypominan sobie, że rozmnażałaś czosnki ozdobne z nasion. W tym roku i ja zebrałam nasiona z czosnku bułgarskiego (Alium Siculum) i czosnku Purple Sensation. Mam dylemat - kiedy powinnam je posiać jeszcze teraz przed zimą czy już na wiosnę. Kiedy wysiewałaś swoje czosnki?
Pozdrawiam Kasia
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies