Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

vita 18:18, 14 cze 2019


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
mira napisał(a)
Mi chwasty na fotkach nie przeszkadzają - zresztą co jest chwastem a co nie to ja sama nie wiem - pokrzywy ładnie kwitną - mam kilka dorodnych kępek
te Twoje łany piwonie są cudowne - mój szpalerek będę jesienią cały podnosić z centymetrem bo częśc nie kwitnie

cieszą takie znaleziska w ogrodzie

pozdrawiam


No z piwoniami tak się zdarzyć może. Ja z kolei, coś mnie podkusiło, sporo podzieliłam w sierpniu, kilkanaście nie zakwitło. Ze znaleziska cieszę się ogromnie, ale przepadła mi doniczka z martagonami 'Marmelade', z łusek mnożyłam, było z kilkanaście kiełków. Dopóki ziele było małe to ogarniałam sytuację, potem bujnęło, przyszły remonty i...no, do tej pory na pewno już wyschły. Szukam i szukam, ale jak się ma setki doniczek, cóż.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 18:25, 14 cze 2019


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057







____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 18:34, 14 cze 2019


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Jak to Ula napisała? Przepych mi się zrobił.









____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 18:36, 14 cze 2019


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Urszulla napisał(a)
Korzystając z upalnej niedzieli poczytałam wiosnę wczesną i późniejszą. Starocie kuszące pooglądałam. A teraz masz taki busz na rabatach że przepych się zrobił. O rarytasach też poczytałam.

Ciekawa była fotka kwiatów ciemiernika. U mnie są jak najbardziej odpowiednie dla nich warunki. Czas zbierać różne żeby cieszyć się wiosną.

No i piwonie pięknie kwitnące, czytam wszystko bo wcześniej nie zgłębiałam o nich wiedzy.

A donica tak mi się wydawało że handmake


Hej Ula Jak masz odpowiednie warunki dla ciemierników to pewnie trzeba gromadzić, wszyscy zbieramy . Mnie się marzy taki wiosenny ogród, taki usytuowany w jednym miejscu, z efektami na maksa. Dużo ciemierników i pierwiosnków. Tak, donica własna robota, kule w międzyczasie jeszcze kończę, ale!
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 18:40, 14 cze 2019


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
magnolia napisał(a)


Telima grandiflora. Cudnie pachnie
Pięknie u Ciebie


Telima, wiem Chodziło mi o żółte kwiatki, roślinki mają jeszcze delikatnie brzeżone listki, jakiś jaskier może.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 18:54, 14 cze 2019


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Gocha napisał(a)
Vita pozachwycałam się Twoimi piwoniami- w szpalerze pieknie wyglądają. Jeśli można wiedzieć to gdzie kupowałaś te makówki i z czego one są wykonane. Czy hosty masz też w pełnym słońcu a jak tak to jak Ci to wytrzymują. Pozdrawiam gorąco


Witam gorąco Gosia, makówki robiłam sama. Najpierw model z gliny, potem forma z silikonu, odlew gipsowy, dwie połówki sklejane i malowane.
Taka zabawa, trochę niewarta świeczki, bo gips nietrwały. Tyle, że efekt niepowtarzalny.
Hosty mam raczej w cieniu, jeszcze do niedawna całkiem dobrze radziły sobie i na bardziej słonecznych stanowiskach, mam ogród w zagłębieniu terenu. Ale ostatnie lata upalne, to wiesz sama. Z tej hosty poniżej jestem zadowolona bardzo. Bujnęła chyba po trzech latach, jest ogromna. Wiosną podzieliłam i nawet nie sądziłam, że tak się spisze. Druga na bardziej nasłonecznionym miejscu dużo mniejsza. To 'Empress Wu'.

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 19:16, 14 cze 2019


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
mirkaka napisał(a)


Co za piękne zdjęcia Zachwycam się kolorystyką i oczywiście u Ciebie muszą być same rarytasy
Czekam na pełne kwitnienie pustynników. Będę podejmować jeszcze próby


Mirka trzymam za powodzenie w uprawie tych pięknych roślin. Na pewno Ci się uda. Na tej fotce są pustynniki, których nie przesadziłam, zakwitły dużo wcześniej, ale nowe stanowisko jest z zaniżeniu, może to niezbyt dobrze?
Taka mi się teraz myśl nasunęła.



Już po piwoniach, niektóre popaliło słońce. Ale ich kwitnienie zawsze cieszy i bardzo się na to czeka.

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 19:20, 14 cze 2019


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Martagonów nie pali słońce na szczęście.








____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 19:23, 14 cze 2019


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Pszczelarnia napisał(a)
Myślałam, że zejdę na piwoniowy zawał u Ciebie.... .

Ta miętowa zieleń i miedzi troszkę przy terakocie ....


Bym miała na sumieniu?! Przy terakocie nowe miejsce wygospodarowałam po wycięciu olbrzymiej tui. Jeszcze nie do końca urządzone, taki nieśmiały początek.



____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
ryska 20:10, 14 cze 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11603
Cudowny przepych i nagromadzenie rarytasów
Piwonie w takiej masie obłędne. Obejrzę jeszcze raz.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies