Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Krowy, staw i my...

Pokaż wątki Pokaż posty

Krowy, staw i my...

Marlenaa 08:48, 30 cze 2021


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Róża pnąca "Violette perfumea". Mocno pachnie. Tej zimy wymarzło wszystko co było nad kopczykiem, a teraz ma ponad 1,5m. Pędy silne i grube.


Róża okrywowa " Lovely fairy". Bez problemowa. Miała trochę mszycy, ale biedronki już sobie z nią poradziły



Róża okrywowa "Rio Aga". Ma tendencję do wypuszczania długich pędów w górę lub w bok. Tnę ją wiosną dość nisko aby miała ładny pokrój. Chociaż niby okrywowych nie trzeba ciąć co roku. Ja jednak ją tnę.


I na koniec: KOCHAM BIEDRONKI
____________________
krowy, staw i my
Marlenaa 13:33, 01 lip 2021


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Słoneczny poranek.




Pierwsza jeżówka, hortensja "Anabelle" już za chwilę.
____________________
krowy, staw i my
hankaandrus_44 14:02, 01 lip 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Cieszą te pierwsze, długo oczekiwane.

A ostatnio ani krów, ani stawu nie widzę, sprzedałaś?
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Urszulla 15:36, 03 lip 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Marlenaa napisał(a)


Kalina "kilimandżaro"



Powojnik "bałtyk"



I mój bałagan. Nie miałam czasu na ogarnięcie kąta z borówkami. One tam są
W tym miejscu wszystko żyje swoim życiem




Piękny kawał ogrodu zagospodarowałaś gratulacje zauważyłam że wiele rzeczy masz własnoręcznie wyhodowane, to tak jak ja nie robisz na huuraaa ale systematyczna praca i tak przynosi efekty. Nad stawem koniecznie musisz posadzić liliowce polecam też wątek

https://www.ogrodowisko.pl/watek/2759-trawiasto-hortensjowe-ranczo-ze-stawem?page=58

A ten bałagan to szybko ogarniesz w wolnej chwili. Też mam takie miejsca, chwast jest potrzebny źeby mieć materiał na świeży kompost.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
anabuko1 06:30, 04 lip 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23558
Marlenaa napisał(a)
Słoneczny poranek.




Pierwsza jeżówka, hortensja "Anabelle" już za chwilę.

Piękny widoczek brawo
Jeżówki widzę zaczynają. Super.
Hortka ślicznie kwitnie .
Moją ślimaki zzarly
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Roocika 09:46, 04 lip 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Marlenaa napisał(a)
Słoneczny poranek.






Śliczny widoczek
Róże okrywowe są chyba w większości niezawodne a równie ładne jak reszta
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Martka 09:55, 04 lip 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Marlenaa napisał(a)
Słoneczny poranek.





Po prostu cudowny kawał ogrodu! Gratulacje! Róża damasceńska ma niepowtarzalnie intensywny zapach. Bardzo dorodna Annabelle. Pozdrawiam!
Marlenaa 05:56, 05 lip 2021


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
hankaandrus_44 napisał(a)


A ostatnio ani krów, ani stawu nie widzę, sprzedałaś?


Haniu, krowy są na wyciągnięcie ręki, wylegują się za ogrodzeniem.



A staw pełni głównie funkcję retencyjną i nawilżającą powietrze, z ozdobną na razie słabo

____________________
krowy, staw i my
Marlenaa 06:21, 05 lip 2021


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Urszulla napisał(a)



Piękny kawał ogrodu zagospodarowałaś gratulacje zauważyłam że wiele rzeczy masz własnoręcznie wyhodowane, to tak jak ja nie robisz na huuraaa ale systematyczna praca i tak przynosi efekty. Nad stawem koniecznie musisz posadzić liliowce polecam też wątek

https://www.ogrodowisko.pl/watek/2759-trawiasto-hortensjowe-ranczo-ze-stawem?page=58

A ten bałagan to szybko ogarniesz w wolnej chwili. Też mam takie miejsca, chwast jest potrzebny źeby mieć materiał na świeży kompost.


Ula, dziękuję Ogród tworzę sama, więc idzie powolutku. Ale nie zniechęcam się, daje mi dużo radości. Mąż jest od koszenia trawnika, a raczej koszonej łąki skrzynki robi i czasem zlituje się jak widzi moje zrywanie darni pod kolejną rabatę
Tego wątku wcześniej nie widziałam, dziękuję. Kompostu zawsze brakuje. Kąt już ogarnięty, a kompostownik wzbogacony o kolejną partię materiału
Do ogarnięcia stawu potrzebuję silnych rąk męża, więc muszę czekać. Ale jest dobrze, bo już sam mówi, że się tym zajmie. Nic na siłę
____________________
krowy, staw i my
Marlenaa 06:28, 05 lip 2021


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Aniu u mnie ślimaki jeżówki zjadały, ale żeby na hortensje się połasić, dziady jedne.
Asiu, Martuś dziękuję dziewczyny. Róże są fajne, a pomyśleć, że jeszcze kilka lat temu mówiłam: żadnych róż w ogrodzie
____________________
krowy, staw i my
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies