Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przyjazny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Przyjazny ogród

Mariusz 13:58, 22 lis 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Mala_Mi napisał(a)
Ooo nowe fotki, wieczorkiem obejrzę.. bo nigdy do ogrodu nie wyjdę.

Przybiegłam napisać, że Crimson tylko jako soliter.. musi mieć dobry przewiew, bo lubi łapać mączniaka. Na twoje pytanie gdzie go najlepiej posadzić odpowiadam... tylko jako solider.

Dzięki , to odpada, potrzebuję drzew na gęste ściany na tyłach, Krzysiek jak się zgodzi to podrzuci mi początkiem maja ze szkółki w Pęchcinie, zależy czy będzie miał miejsce. Mam zimę na dobór.
Zdjęcia stare i już pewnie wstawiane, spodobał mi się wątek o czterech porach roku i też się powoli motywuję na następny sezon, nie ma u mnie cudów, ale kilka miejsc po tegorocznych przeróbkach już można będzie fotosić, jak czegoś nie spierniczyłem, mam nadzieję . Najwyżej rydel będzie w ruchu.

Arundo 'Aureovariegata' na zimę trafi do pomieszczenia, pewnie bym go nakrył jak co roku, ale coć go pogryzło i nie ma sensu trzymać go na zimę w gruncie.
W torfie spokojnie przetrwa.



'Gracillimus' nadal dobrze wygląda, tak że szkoda go jeszcze wiązać, dla mnie jedna z piękniejszych traw. A Panicum fajnie wygląda jako chochoł, niezwiązany rozwalony jest na wszystkie strony.

____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
mira 15:10, 22 lis 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
A to dobrze,że o Gracilimusie wyczytałam no też nie wiążę ładnie na razie wygląda, muszę poszukać watku o porach roku,
zaciekawiło mnie karmienie bażantów, czym karmisz i czy mają jakieś budki - muszę coś zrobić żeby sie nie wyniosły tyle dzialek wkoło mnie wykoszono

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Piotr_ 09:57, 23 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
ładne trawy ozdobne, a co do Arundo 'Aureovariegata' widziałem kiedyś i ciekawa roślina to jest nie mam jej u siebie ale trudno się mówi może kiedyś gdzieś zakupie
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
Klamber 17:08, 23 lis 2014


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Mariusz, Witam się zimową fotką. To prawda, że proso wykłada się po każdym deszczu ale ja nie wiązałem, w chochole traci swój piękny wygląd. Na razie moje trawy jakoś się trzymają

Anka, nie martw się, jak ogrodzisz to przefruną przez ogrodzenie ale cała reszta zostanie odcięta.
Mira, lubią owies ale ja karmiłem wszystkim, chlebem, ziemniakami, zupą, wszystkim co zostawało mi w domu, szałasów nie rób ,będą się bały. Udepcz śnieg i syp w jedno miejsce, resztę same udepczą i znajdą nawet pod śniegiem, nie przejmuj się tym. Syp im w takim miejscy żeby czuły się bezpiecznie, blisko krzewów. Moje nawet spały u mnie w żywotnikach i na sosnach czarnych. Ja miałem ich tyle, że zbierałem chleb z osiedla i kroiłem w kostkę. Bogdzia mówi, że chleb nie dobry ale ja kury karmiłem ospą i chlebem i nic im nie było. Pokaże Wam swojego Raniuszka.


____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
Mala_Mi 20:19, 23 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Teraz mam podwójna dawkę dobrych fotek... i ROberta (pozdrawiam i ciągle myślę o Tobie) i Mariusza
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
anka_ 10:34, 25 lis 2014


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Mariuszu czy kantaki to można gdzieś nabyć czy trzeba sobie zrobić?
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Mariusz 22:01, 25 lis 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
anka_ napisał(a)
Mariuszu czy kantaki to można gdzieś nabyć czy trzeba sobie zrobić?

Odpowiedziałem u Ciebie http://www.ogrodowisko.pl/watek/4734-kiedys-bedzie-tu-ogrod?page=12. To naprawdę nie taki diabeł straszny, dasz radę, trzymam kciuki
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 22:03, 25 lis 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Mala_Mi napisał(a)
Teraz mam podwójna dawkę dobrych fotek... i ROberta (pozdrawiam i ciągle myślę o Tobie) i Mariusza

Robert ma wilki talent w fotografowaniu zwierząt i nie tylko, fajne te jego relacje. Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 22:10, 25 lis 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
mira napisał(a)
A to dobrze,że o Gracilimusie wyczytałam no też nie wiążę ładnie na razie wygląda, muszę poszukać watku o porach roku,
zaciekawiło mnie karmienie bażantów, czym karmisz i czy mają jakieś budki - muszę coś zrobić żeby sie nie wyniosły tyle dzialek wkoło mnie wykoszono

pozdrawiam


Mira ja stawiam daszek na czterech palikach, a jak trzeba im sypnąć dalej niż moje brzozy, to na ziemie, ubity śnieg. One dadzą sobie rade. Jak ich nauczysz przykładowo na słonecznik, to nie tkną pszenicy czy innego ziarna, jęczmienia. Kukurydza też dobra, no i gotowa karma kupowana w sklepie.
Ja duzo nie kupuje, bo nie zawsze się pojawiają, tamtej zimy prawie cisza, choć co to za zima była. Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 22:12, 25 lis 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Piotr_ napisał(a)
ładne trawy ozdobne, a co do Arundo 'Aureovariegata' widziałem kiedyś i ciekawa roślina to jest nie mam jej u siebie ale trudno się mówi może kiedyś gdzieś zakupie

Piotr, nie kupuj, już masz Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies