Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działeczka koło Muzeum

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka koło Muzeum

madzielena 20:46, 12 maj 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Debra napisał(a)


Pozwolę sobie nie zgodzić się z ta opinią.
Wprawdzie i tak bzu juz nie ma (tylko jeśli to był tylko sekator, to on i tak odrośnie)


Na początku wkroczyłam JA z sekatorem, po mnie MĄŻ z utensyliami do dziabania, rwania i wycinania
Tak jak wspomniałam ten krzew był już wrakiem, rosnącym dodatkowo w furtce.
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
madzielena 20:51, 12 maj 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Po wczorajszym trzygodzinnym pieleniu truskawek (właściwie to ich resztek) coraz bardziej skłaniam się ku ogrodowi samoobsługowemu

Właściwie nasza "plantacja" truskawek wymaga zmiany lokalizacji i całkowitej odnowy. Krzaczki zajmują zbyt dużą powierzchnię, są stare, małe i karłowate.
Chcąc nie chcąc muszę wyposażyć się w niezbędną wiedzę na temat tych roślin.

Zamierzam mieć poletko 2 na 2 metry a nie jak teraz blisko 3 na 7 metrów.
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
Debra 22:19, 12 maj 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Kiedy objęłam działkę, połowa byla w truskawkach. Usuwałam je tygodniami, rozsiewaja sie niesamowicie, sa po pewnym czasie wszędzie. Ja pozbyłam się ich całkowicie.
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
barbara_kraj... 22:30, 12 maj 2013


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Magdo, zbliża się pora owocowania truskawek, zostaw więc kilkanaście dorodniejszych krzaczków, tych co kwitnąć zaczynają. Będziesz miala co 'skubać' przez jakiś czas. Poza tym poznasz ich smak, być może jest to dobra odmiana.
Truskawki rozmnażają się za pomocą tzw. wąsów, na których pojawiają się nowe rośliny a następnie się ukorzeniają. Jeśli nie zauważysz objaw chorobowych, to można je wykorzystać na nowe nasadzenia. Zaoszczędzisz trochę kasy
Wśród nowych wielu odmian nie każde są akurat najsmaczniejsze.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
regli 00:23, 13 maj 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 760
Dwa lata temu kupiłam sadzonki truskawki zwisającej czy pnącej (już nie pamiętam dokładnie). Na tarasie w skrzynce sobie rosły i bardzo dzieciom do gustu przypadły, więc stwierdziłam, że porobię sobie sadzonki i do gruntu wsadzę i zobaczę, czy będą chciały rosnąć tak jak normalne truskawki. Okazało się, że owocują przynajmniej dwa razy w sezonie, są najwcześniejsze i do tego bardzo smaczne. Jak odgrzebię co to za odmiana, to dam Ci znać, a jak nie to obiecuję sadzonki. O ile oczywiście będziesz na nie chętna
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3227-dzialka-ktora-kiedys-moze-bedzie-ogrodem
madzielena 11:38, 13 maj 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
regli napisał(a)
Dwa lata temu kupiłam sadzonki truskawki zwisającej czy pnącej (już nie pamiętam dokładnie). Na tarasie w skrzynce sobie rosły i bardzo dzieciom do gustu przypadły, więc stwierdziłam, że porobię sobie sadzonki i do gruntu wsadzę i zobaczę, czy będą chciały rosnąć tak jak normalne truskawki. Okazało się, że owocują przynajmniej dwa razy w sezonie, są najwcześniejsze i do tego bardzo smaczne. Jak odgrzebię co to za odmiana, to dam Ci znać, a jak nie to obiecuję sadzonki. O ile oczywiście będziesz na nie chętna


Jasne, że tak

____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
madzielena 12:18, 13 maj 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Błogosławiony deszcz Odwalił za mnie robotę z podlewaniem niesprawnym wężem.

Mnożą się konieczne zakupy bez których praca na działce ani rusz. Wąż, końcówki, kosiarka (może ktoś się chce pozbyć starej, może być taka PRLowska z pralki ...

Ehhh jakoś to będzie...
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
Asisko_2005 12:34, 13 maj 2013


Dołączył: 10 maj 2013
Posty: 1332
Mój ogród jest nowy załozony rok temu w czerwcu. Zostawiłam sobie za domem kawałek poletka pod uprawę warzyw i owoców. Jesienią dostałam nowe szczepki truskawek od cioci , z tzw: wąsów o ktorych wspominała Basia. Na zimę nic z nimi nie robiłam, wiosną przyciełam i teraz mam piękne dorodne krzaczki. Niektore (wcześniejsza odmiana) juz kwitną. Czekamy z dzieciakiami na owoce. Mam też krzaczek truskawi ozdobnej, pięknie kwitnie na różowo. Jakies tam owocki ponoć ma, zobaczymy.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3265-mlody-ogrodek-dyletantki
madzielena 13:00, 13 maj 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
No dobrze, skoro tak prosicie o mocne wrażenia to dostarczę ich - oto moja uprawa truskawek

Taaa-daaam! Stawberry fields forever



Truskawki mam wszędzie, w różach, kosaćcach. W truskawkach mam natomiast marcinki i łubin Nic nie rośnie na właściwym miejscu

____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
Asisko_2005 13:13, 13 maj 2013


Dołączył: 10 maj 2013
Posty: 1332
Całkiem fajne poletko truskawek.

____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3265-mlody-ogrodek-dyletantki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies