Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Działka, która kiedyś (może) będzie ogrodem

Pokaż wątki Pokaż posty

Działka, która kiedyś (może) będzie ogrodem

madzielena 23:45, 29 maj 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Dzielimy ten sam los - praca monotonna acz pożyteczna No i jaki efekt po skoszeniu - od razu cały ogród "porządnieje".

____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
polinka 07:16, 30 maj 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Tak, jak trawa skoszona to ogród jakiś taki ładniejszy i przyjemniejszy
Pozdrawiam
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
regli 09:46, 30 maj 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 760
No zgadzam się, że porządnieje, ale ja też lubię taką długą trawę, która mi się z łąką kojarzy i zawsze mi żal kosić Właściwie to tylko z rozsądku koszę, bo jak dla mnie to mogłaby być po kolana. Ja to jeszcze wczoraj, do spółki z synem i jego koleżanką najlepszą z ulicy, oczyściłam kawałek działki z różnych gruzów, fundamentów, cegieł, szkieł i innego badziewia. Jeszcze nam tylko kawałek został, z którego już nie mieliśmy siły wygrzebać największych kawałów. Tu musi mąż wkroczyć z jakimś cięższym sprzętem. No i po wczorajszym dniu nóżki nie bardzo chcą dzisiaj chodzić Dobrze, że dzisiaj święto i można poleniuchować
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3227-dzialka-ktora-kiedys-moze-bedzie-ogrodem
polinka 10:00, 30 maj 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
To miłego odpoczynku Regli
Pozdrawiam z pracy
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
AlicyaLK 10:42, 30 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
regli napisał(a)

Zastanawiałam się na kolorystyką w ogrodzie i zazdroszczę Ali konsekwencji w tej kwestii. U mnie chyba będzie biel, ze względu na sporą ilość drzew owocowych kwitnących na biało. Myślałam jeszcze o fiolecie, to z powodu lawendy i maciejki. Wiem, że maciejka nie jest piękna, ale to zapach mojego dzieciństwa i chciałabym go czuć u siebie w ogrodzie. No i nie wiem, czy cokolwiek jeszcze dodawać. Ale co by pasowało?


Wg książki żółty lub pomarańczowy (str. 53), ale ja bym poszła tylko w te dwa kolory, w końcu odcieni fioletu jest sporo, więc biel i fiolet w różnych odcieniach to jest to

____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
AlicyaLK 11:10, 30 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
regli napisał(a)
Potrzebuję pomocy Na tym projekcie http://www.gardenidea.pl/jaspisowa.php, przy końcu działki koło ławki jest zaprojektowana podniesiona rabata. Jakiej szerokości powinna być taka rabata, żeby to jakoś sensownie wyglądało?


Chyba z 1- 1,5 metra, tak mi się wydaje...
A tam na końcu chcesz zrobić miejsce na ognisko? Może takie w kwadrat, jak tu http://pinterest.com/pin/133137732704950773/ ? Albo zamiast blachy - niski murek z krawężników??
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
regli 17:27, 30 maj 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 760
No wiedziałam, że w temacie kolorów, to na Ciebie będę mogła liczyć Na razie zostaje tylko fiolet i biel. W razie gdyby gdzieś w trakcie okazało się za smutno czy była potrzeba dorzucenia innego koloru, to wezmę pod uwagę żółty lub pomarańcz.
Masz rację, chcę tam na końcu urządzić miejsce ogniskowe Prawie identycznie jak jest w tym projekcie, który pokazywałam. To zdjęcie z kwadratowym blaszanym ogniskiem widziałam i jest super. Ale M. stwierdził, że łatwo się można tą blachą poparzyć i chyba ma rację, więc będzie z czegoś innego, ale niewykluczone, że będzie kwadratowe
polinka napisał(a)
To miłego odpoczynku Regli
Pozdrawiam z pracy

Współczuję
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3227-dzialka-ktora-kiedys-moze-bedzie-ogrodem
AlicyaLK 20:17, 30 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
M ma racje z ta blachą... ale mureczek taki byłby ekstra..
tak przy 2 kolorkach zostań - jeszcze przecież będą różne odcienie zieleni Fajnie - Ty będziesz miała biało fioletowy, a ja biało różowy ogród

Renia, a będziesz robić jakiś taras w przyszłym roku przy okazji elewacji? Tak, żeby wypić kawkę, albo zjeść niedzielny obiad? Bo ognisko, to ognisko...

____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
regli 20:50, 30 maj 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 760
U nas jakoś tak nie bardzo jest gdzie zrobić taki taras przy samym domu Dom jest wysoki i parter, to taka właściwie piwnica. Garaż, pralnia kotłownia itp., więc jakoś mi nie pasi jeść obiad tuż obok tego wszystkiego. Dlatego upieram się na altankę i wózek golfowy (Twoje słowa ) Tam gdzie mamy wyjście z domu planujemy jakieś zadaszenie i ewentualnie ławeczkę do przycupnięcia w razie deszczu i pogaduszek z sąsiadami. Ale nie chcę w tym miejscu spożywać obiadu czy imprezować ze znajomymi. Nie jest to takie miejsce przytulne i zaciszne. Wolałabym coś w krzaczorach ukryte W sumie działka jest całkiem spora, trawy nie ma komu kosić i nikt za tym nie przepada, więc myślę, że można miejsce na jakiś kawałek dachu wygospodarować.

Ala będzie Ci taki róż pasował:


To jest lewizja, roślinka skalniakowa, więc do rojników pasuje, bardzo intensywnie kwitnie, a tutaj to dopiero jej początek kwitnienia. Nie lubi tylko, żeby w środku rozetki zalegała woda, więc trzeba ją albo po skosie posadzić, albo lekko nakrywać jesienią. Jak Ci się spodoba, to jest Twoja To zdjęcie trochę przekłamuje, bo jej kolor nie wpada w pomarańcz.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3227-dzialka-ktora-kiedys-moze-bedzie-ogrodem
madzielena 21:25, 30 maj 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
regli napisał(a)




To jest lewizja, roślinka skalniakowa, więc do rojników pasuje, bardzo intensywnie kwitnie, a tutaj to dopiero jej początek kwitnienia.


Bardzo ładny ten skalniaczek Renatko, powiedz, co rośnie poniżej lewizji - to takie gęste zielone

Może przemyśl jeszcze pozbycie się tego skalniaczka - jest na prawdę uroczy...
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies