Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Działka, która kiedyś (może) będzie ogrodem

Pokaż wątki Pokaż posty

Działka, która kiedyś (może) będzie ogrodem

reni 12:34, 03 cze 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 2793
U mnie też pogoda do niczego... ja hosty miałam w tamtym roku w doniczkach i na zimę brałam do piwnicy w tym roku pięknie urosły i poszły do gruntu..pozdrawiam
____________________
Ogród... reni
AlicyaLK 12:36, 03 cze 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
reni napisał(a)
U mnie też pogoda do niczego... ja hosty miałam w tamtym roku w doniczkach i na zimę brałam do piwnicy w tym roku pięknie urosły i poszły do gruntu..pozdrawiam

Reni, a jak się bierze takie roślinki do piwnicy, to trzeba je od czasu do czasu podlać? Coś się z nimi robi?
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
AlicyaLK 12:37, 03 cze 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
regli napisał(a)
A wcale mi nie lepiej , bo u mnie właśnie pada A poza tym, jak zobaczyłam, jak się zaparłaś z tym swoim projektem, to zaczynam Cię podejrzewać, że jednak u Ciebie szybciej będą zmiany i sadzenie niż u mnie.


Hahaha.... zaparłam się z projektem i wszystko teraz leży odłogiem Jedyna nadzieja w urlopie!!
Tak zrobię!!! Ogrodowiskowy urlop!
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
reni 12:44, 03 cze 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 2793
AlicyaLK napisał(a)

Reni, a jak się bierze takie roślinki do piwnicy, to trzeba je od czasu do czasu podlać? Coś się z nimi robi?


Ja tam od czasu do czasu podlałam, a póżniej prawdę mówiąc zapomniałam o tych hostach i zaczęłam podlewać przed wiosną i po jakimś czasie pokazały się kiełki, a póżniej śliczne liście
____________________
Ogród... reni
regli 18:22, 03 cze 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 760
U nas koszmar z pogodą. Przed chwilą była ulewa połączona z gradem. Tak lało, że woda z rynien się górą wylewała, bo nie nadążały odprowadzać. Ulicą prawie rzeka płynęła. Grad też był sporawy, więc nie wiem co mi zostało np. z marchewki. Zresztą na grządkach i tak woda stoi, więc naprawdę nie wiem czy coś w tym roku w ogóle urośnie. A jutro mój syn na ognisko z klasą jedzie.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3227-dzialka-ktora-kiedys-moze-bedzie-ogrodem
nebel 18:32, 03 cze 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Regli, to jakaś masakra z tą pogodą
Na wielu wątkach czytam o problemach z aurą, coś niesamowitego...

Ale jak świat, światów - uprawa ziemi, nigdy nie była łatwym chlebem... Kiedyś w zamieszchłej przeszłości o to wywoływano wojny...
____________________
Ogród Nebel
regli 18:50, 03 cze 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 760
U nas właściwie od wielu dni nie ma dnia bez ulewy. Nie deszczu, tylko właśnie ulewy. Dobrze, że w pobliżu większej rzeki nie ma.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3227-dzialka-ktora-kiedys-moze-bedzie-ogrodem
Anita1978 08:24, 04 cze 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Witaj
Masz przed sobą nie lada wyzwanie- cały ogród. Widzę, że już robisz rabatki. Mam tylko jedną uwagę- radziłabym najpierw przyjąć jakiś konkretny plan i wyznaczyć rabaty, a dopiero wtedy zacząć ich realizację po kolei. Unikniesz niepotrzebnego kopania, sadzenie, przesadzania, ściągania trawy, wycinanie trawy itp. Mówię to z własnego doświadczenia...
Takie chaotyczne sadzenie bez planu nie daje dobrych rezultatów, szkoda czasu i poeniędzy...
____________________
ogródek Anity
regli 10:22, 04 cze 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 760
Plan jakiś jest przyjęty tzn. projekt, który wcześniej wrzuciłam: http://www.gardenidea.pl/jaspisowa.php Ale ponieważ moja działka jest jednak trochę inna, na projekcie nie ma wymiarów, więc w trakcie realizacji muszę trochę improwizować i na żywo dopasowywać do realiów. Nie mam aż takiej wyobraźni przestrzennej, żeby tamten projekt przenieść do siebie na papier. Rabatka właściwie jedna jest zrobiona i liczę się z tym, że jeszcze nie raz mi się znudzi. Natomiast gruzowisko, to porządkowanie terenu, a nie nowa rabatka. A co tam będzie, to czas pokaże. Jednak co by nie było, to trzeba było teren z gruzu oczyścić.
Muszę zajrzeć do Ciebie i sprawdzić czy piszesz coś o Luciąży. Mam nadzieję, że jednak mieszkacie na tyle daleko, że Wam akurat nie zagraża.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3227-dzialka-ktora-kiedys-moze-bedzie-ogrodem
AlicyaLK 11:25, 04 cze 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Dalej u Was pada? U nas przestaje na godzinę i zaczyna od nowa! Ale na piątek zapowiadają już słońce... może się sprawdzi
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies