Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Działka, która kiedyś (może) będzie ogrodem

Pokaż wątki Pokaż posty

Działka, która kiedyś (może) będzie ogrodem

regli 12:02, 04 cze 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 760
A u nas dzisiaj o dziwo nie pada Jest pochmurno, ale póki co bez deszczu. Całe szczęście, bo syn na ognisku.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3227-dzialka-ktora-kiedys-moze-bedzie-ogrodem
regli 13:53, 04 cze 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 760
To żeby nie było, że u nas tak fajnie - już przylało Wpadłam na chwilkę do ogródka i: marchewka przyklejona do ziemi, cząber leży, truskawki zielone gniją. Tylko hosty mają się świetnie
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3227-dzialka-ktora-kiedys-moze-bedzie-ogrodem
Margarete 16:20, 04 cze 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Witaj Regli,
widze że mieszkasx gdzieś pio sąsiedzku, miło mi podejrzeć co u sasiadki
Mamy podobne działki, ja tez mam dom typu bliżniak w własciwie trojaczek bo jestem gospodynia w 1/3 z 3 połaczonych segmentów, na szczęście mam ten skrajny budynek od południowej strony. Tez mam dłyuga działke bo płot - siatka od sasiadów ma 36 m długości. Mam przy niej posadzony zywopłot z ligustra i to on był wczesniej niż siatka ale chyba mój to jakas syberyjska karłowa odmiana bo mimo że go tne 2 razy w roku i podsypuje nawozem to mi słabo rosnie a zima podmarza. Nie mam kasy na nowy żywopłot ale zatanawiałam sie powaznie nad wymiana go np na grby jak u Marzenki w wątku "Kiedyśtu..Madżenie ogrodnika" one sa po około 0,8 do 1,0 zł za sztuke ale jak urosna to sa sliczne.
Ja musiałabym wykopac swój ligustr i to mnie przeraza, bo nie miałby kto tego zrobic. Więc na razie kupiłam bluszcz hedera i kilka powojników i pusiłam na siatce.
Jesli nie chcesz berberysów a poza tym zalezy ci na czyms nie trującym ( choć wiele roslin jest trujących nie tylko cisy i bluszcze ale i tojad i wawrzynek wilcze łyko i wiel innych - jest taki watek tu nawet...) to posadż może jako żywopłot pęcherznice, nie sa drogie, szybko rosną, maja piekne kolory lisci, ja mam 2 pęcgerznice jako krzewy jedna o złotych lisciach i jedna czerwoną.
Pod tulipanowiec możesz posadzic hosty wokół pnia, super to wygląda takie duze drzewo otoczone hostami. U Danusi w kilku realizacjach tak było i mi sie podobało.
Gratuluje ci decyzji o zmianach bo ja tez długo dojrzewałam do tego żeby cos u siebie zmienic a teraz ide za ciosem. Ciesze sie wizją powrotu do pracy, dzieciaki sie wychorują i bedzie dobrze a co do sąsiadki - to rozumiem, znam ten strach z badania na badanie ... sama mam niestety takie doświadczenia... i dlatego, na przekór wszystkiemu mama szerokie i daaaalekie plany ogrodowe, ciesze sie kazdym dniem ( byleny był bez deszczu... a dzis znów pada.. brrr) i każda roslinką. Trzymam za ciebie kciuki, życze sukcesów ! Bede tu wpadac
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
regli 22:47, 04 cze 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 760
Witaj Małgosiu U Ciebie w ogródku byłam, ale nie pamiętam czy ślad zostawiłam Muszę zajrzeć co zdziałałaś od mojej ostatniej wizyty. Mieszkamy w Piotrkowie, więc do Łodzi mamy blisko. A w których okolicach Łodzi Ty mieszkasz?
Ja zrezygnowałam z takiego jednolitego żywopłotu. Coś tam będzie sobie rosło, ale raczej różnorodne rośliny. Pęcherznica być może też się pojawi Choć przyznam szczerze, że mając wielkiego tulipanowca, to mam lekki przesyt roślin gubiących jesienią liście Lubię kosić trawę, lubię odśnieżać a grabić liści nienawidzę.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3227-dzialka-ktora-kiedys-moze-bedzie-ogrodem
Robertop 18:07, 05 cze 2013


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2110
Regli, przeczytalem cały wątek i muszę powiedzieć, że podoba mi się pomysł z prostymi rabatami i podzieleniem działki na "pokoje". Ja dla znajomych, tez przygotowałem projekt z prostymi tylko troche "inaczej" (u mnie w wątku).
Będę zaglądał do Ciebie i śledził postępy w pracy
____________________
Robert - Ogród - Azyl Amatora
regli 23:53, 05 cze 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 760
Robercie, zapraszam Zwłaszcza jeśli masz zdolności w projektowaniu ogrodów, bo u mnie z tym kiesko, więc każda pomoc mile widziana. Wątek Twój koniecznie muszę odwiedzić, ale niestety nie dzisiaj, bo jutro znowu mnie budzik nie obudzi.
U nas dzisiaj nie padało. Hura!!! Niestety czasu na ogród nie było Choć, nie powiem, kilka host udało mi się wysadzić i podzielić. Jeszcze 5 mi zostało. Największych.
Wrzucam jeszcze dla swojej pamięci fajny link znaleziony przez Slawka: http://www.crocus.co.uk/ready-made-borders/
Oby jutro też nie padało.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3227-dzialka-ktora-kiedys-moze-bedzie-ogrodem
regli 12:32, 06 cze 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 760
Tulipanowiec nam w tym roku oszalał Taką ilością kwiatów, to odkąd my mieszkamy, to jeszcze nie kwitł. A jak się stanie pod nim, to słychać głośne brzęczenie pszczół, które uwijają się jak w ukropie
Zdjęcia kiepskie, bo przeze mnie robione, ale coś tam widać:










____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3227-dzialka-ktora-kiedys-moze-bedzie-ogrodem
reni 12:52, 06 cze 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 2793
Ale pięknie wygląda..pozdrawiam
____________________
Ogród... reni
Anita1978 14:26, 06 cze 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
AlicyaLK napisał(a)

Reni, a jak się bierze takie roślinki do piwnicy, to trzeba je od czasu do czasu podlać? Coś się z nimi robi?


Ja hosty sadzę zawsze wprost do gruntu i ładnie rosną. Nie robi mi się niepotrzebny bałagan z doniczkami.
____________________
ogródek Anity
Anita1978 14:30, 06 cze 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
regli napisał(a)
Tulipanowiec nam w tym roku oszalał Taką ilością kwiatów, to odkąd my mieszkamy, to jeszcze nie kwitł. A jak się stanie pod nim, to słychać głośne brzęczenie pszczół, które uwijają się jak w ukropie
Zdjęcia kiepskie, bo przeze mnie robione, ale coś tam widać:













O matko!!!!!!!
Jaki cudny!!!!!
Ja mam maluśkiego, ale ledwo zipie, nie mówiąc o kwitnieniu.... Jak ty o niego dbasz????? Oszałamiający!!!

____________________
ogródek Anity
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies