Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Gardenarium 08:53, 14 sty 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Z tego co pamiętam: Pszczelarnia ma sad i Gabriela.

https://www.ogrodowisko.pl/watek/1027-pszczelarnia

https://www.ogrodowisko.pl/watek/919-ogrod-w-budowie-nieustajacej

Do sadu pasuje łąka kwietna z wykaszanymi ścieżkami, albo rustykalne rabaty ze swojskimi kwiatami i pnącymi różami oraz powojnikami prowadzonymi po drzewach.
Ewentualnie sporo lawendy, szałwii, kocimiętek itp.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
danusia_84 13:19, 14 sty 2019


Dołączył: 04 mar 2016
Posty: 14
Czy taka długa rabata z różami w tym miejscu miałaby sens? Myślałam o róży the fary albo larissa lub bonica może na przemian z szałwią lub kocimietką Czy dały by radę pod jabłoniami? Długość rabaty ok 20m a od drogi do pnia drzewa ok 2,40 Cały dzień jest słonecznie
____________________
Danusia
Pszczelarnia 14:22, 14 sty 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
danusia_84 napisał(a)
Witam, czy jest tu ktoś, kto ma ogród ozdobny razem z drzewami owocowymi? Szukam inspiracji jak to połączyć. Mam taki ogród w którym są drzewa owocowe a chciałabym dodać rabaty.

Danusiu, pokaż zdjęcia, rysunek. Wiele osób ma sad w ogrodzie. Margaretka również.

Da się połączyć.

Edit, o widzę rysunek.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 14:26, 14 sty 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
danusia_84 napisał(a)
Czy taka długa rabata z różami w tym miejscu miałaby sens? Myślałam o róży the fary albo larissa lub bonica może na przemian z szałwią lub kocimietką Czy dały by radę pod jabłoniami? Długość rabaty ok 20m a od drogi do pnia drzewa ok 2,40 Cały dzień jest słonecznie


Te jabłonki za blisko róż - jak będziesz zbierać owoce, podstawiać drabinę do cięcia?

Można je dać z lawendą i kocimiętką ale nie tak po całości ale jako skupiska w oddaleniu od drzewek owocowych.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
katarzynkak 18:11, 19 sty 2019


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678

Kochani!

Proszę o pomoc w aranżacji podwórza mojej znajomej.


Podwórze jest wybrukowane i nie można tego ruszyć. Można wstawić tylko donice z całorocznymi nasadzeniami.
Jak byście to zaaranżowali?

Dodam, że obok jest lokal gastronomiczny i kościół, a w podwórzu stoi krzyż i mała figurka.

____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
Kokesz 18:28, 19 sty 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Pszczelarnia napisał(a)


Te jabłonki za blisko róż - jak będziesz zbierać owoce, podstawiać drabinę do cięcia?

Można je dać z lawendą i kocimiętką ale nie tak po całości ale jako skupiska w oddaleniu od drzewek owocowych.


Ewa ma rację.
U mnie rośnie czereśnia w rabacie, w podobnym miejscu jak u Ciebie jabłoń na dole rysunku. Jest problem jak się do niej dostać od przodu, bo postawić drabiny między roślinami się nie da. Za plecami drzewa jest żywopłot i od tej strony dostęp też jest utrudniony. Owoce sypią się na rabatę bo ptaki je ciągle skubią. Zostawiam ją tylko dlatego, że osłania mój ogródek od ciekawskich spojrzeń z bloku. Drzewko od kilku lat nie było cięte i wyrosło na mocno wysokie.

W obrębie trawnika mam dwie wiśnie i śliwkę renklodę.
Jedna z wiśni jest mocno rozłożysta i daje fajny cień w upalne dni, bardzo lubimy pod nią przesiadywać

Tu i na następnej stronie widać wszystkie drzewka

https://www.ogrodowisko.pl/watek/6265-osiedlowy-ogrodek?page=96
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Gruszka_na_w... 19:25, 20 sty 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
danusia_84 napisał(a)
Witam, czy jest tu ktoś, kto ma ogród ozdobny razem z drzewami owocowymi? Szukam inspiracji jak to połączyć. Mam taki ogród w którym są drzewa owocowe a chciałabym dodać rabaty.


U mnie na rabatach rosną wiśnie Pod jedną rosną kukliki. Kwitną razem z wiśnią. Pod drugą mam rozplenice, astry i jeżówki. Byliny kwitną już po zbiorze wiśni. Pod trzecią mam cebulowe, kulki z tawuły japońskiej i turzyce z żurawkami.




____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Nowa12 20:13, 20 sty 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


U mnie na rabatach rosną wiśnie Pod jedną rosną kukliki. Kwitną razem z wiśnią. Pod drugą mam rozplenice, astry i jeżówki. Byliny kwitną już po zbiorze wiśni. Pod trzecią mam cebulowe, kulki z tawuły japońskiej i turzyce z żurawkami.






Mogę zapytać te kwitnące na biało drzewka jaka to odmiana?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Gruszka_na_w... 20:26, 20 sty 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Nowa12 napisał(a)


Mogę zapytać te kwitnące na biało drzewka jaka to odmiana?


To najzwyklejsze wiśnie (jadalne). Nazwy odmian nie pamiętam, bo dostałam je w prezencie. Owocują w pierwszej połowie lipca.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
danusia_84 15:48, 22 sty 2019


Dołączył: 04 mar 2016
Posty: 14
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


U mnie na rabatach rosną wiśnie Pod jedną rosną kukliki. Kwitną razem z wiśnią. Pod drugą mam rozplenice, astry i jeżówki. Byliny kwitną już po zbiorze wiśni. Pod trzecią mam cebulowe, kulki z tawuły japońskiej i turzyce z żurawkami.




Hania, fajnie, że napisałaś,czytam twój wątek od kilu dni ale jestem dopiero na 23 stronie, jeszcze nie doszłam do tych zdjęć. Fajne te Twoje rabaty, u mnie tak sie nie da bo już dużo większe mam drzewa
____________________
Danusia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies