Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz przydomowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz przydomowy ogródek

zbigniew_gazda 09:00, 01 lis 2021


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11160
Haniu ruch i spacery są dobre ale w stopniu umiarkowanym. Zaczynają mnie nóżki boleć po długich spacerach - ogoniasty tego nie rozumie i chciałby na koniec świata maszerować. Tak sobie myślę - czy jego nogi nie bolą ( mniej więcej jesteśmy w podobnym wieku i przemaszerowaliśmy taka samą trasę) a przecież ma nóżki krótsze i musi więcej kroków zrobić.
Będziemy tu zaglądać nawet po to aby sprawdzić czy pamiętamy co było wczoraj a nie tylko co było 100 lat temu he he he. Pozdrawiamy.

Danusiu dzięki za odwiedziny - też pamiętam nasze poczynania ogrodowe od początku. 2 października minęło 11 lat naszej znajomości. Cieszę się że zaglądasz czasem i kibicujesz naszemu przekomarzaniu się z Hanią. Pozdrawiamy z Krysią.

Jolu - uliczka klimatyczna ale staje się bardzo ruchliwa. Pod każdym domem po 2, 3 samochody i każdy domownik gdzieś jedzie. Takie czasy nastały.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
hankaandrus_44 09:11, 01 lis 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Zbyszku, będziesz wiedział, kiedy Bariemu nogi bolą. Jak bedzie szedł krok za Tobą, a nie 2 kroki przed. Tak było z moim Frodem. 20 lat razem przetuptaliśmy.
I na różne odległości. Aż w końcu tylko naokoło parkingu przy domu. A teraz ja i na parking nie wychodzę. Ale spacer w okolice co jakiś czas robię, jak słońce zawita nad morze.

Takie życie, czasem szybkie, czasem spowolnione. Życzę Wam słonecznych dni jeszcze tej jesieni.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Joku 17:48, 01 lis 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12098
No to moją Majkę nogi nie bolą . Zazwyczaj leci przede mną i prowadzi . Jak ją wyprzedzę i okaże się że kierunek wycieczki nieodpowiedni to siądzie i się nie ruszy . Muszę zawrócić . To jest chyba niezgodne z zasadami właściciela psa dobrze wychowanego .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
hankaandrus_44 19:37, 01 lis 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Jolu, dwa psy miałam, jeden biegał bez smyczy i nie odstępował o krok. ostatni , był raczej psem samotnikiem, ani innych nie witał szczekaniem, ani się nie kumplował, Typowy terier, chociaż mieszaniec. Tego trzeba było na smyczy mieć, bo wyrywny do przodu. Psy też mają charaktery i charakterki odpowiednie do swej rasy.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
zbigniew_gazda 21:17, 01 lis 2021


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11160
Haniu, Jolu no to mój idzie przodem i tam gdzie to możliwe bez smyczy. Na każdym skrzyżowaniu ścieżek siada i czeka na decyzję pana : prosto, w prawo czy w lewo. I tak jak piszesz Jolu jak mu nie pasuje to siada i czeka. Przeważnie ustępuję a jak nie i idę dalej, to długo trzeba czekać aż się namyśli i jednak przybiegnie skruszony.
Chyba koniec babiego lata i idzie sikawica niestety.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
zbigniew_gazda 10:08, 07 gru 2021


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11160
Był wczoraj i przywlókł dużo towaru dla każdego. Dziękujemy.



Przyjechał Mikołaj saniami bo u nas zima i sanna panuje.



____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
malgorzataka... 10:36, 07 gru 2021


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
No Zbigniewie ale Ci przywaliło--to nawet u mnie tyle nie ma,ale cicho siedzę bo wiem ze jeszcze zdąrzę się naodśnieżać.
Pozdrawiam przedświątecznie---a strofy Twoje czytam nieustannie--tylko popraw się trochę bo coś ostatnio niezawiele.
____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
Joku 11:03, 07 gru 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12098
Znaczy się wszyscy byli supergrzeczni .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
hankaandrus_44 11:54, 07 gru 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
W Mikołajowej Krainie nie muszą marzyć o zimie.
Mają kontakty z chmurami i już jeżdżą saniami!
W ramach sąsiedzkiej współpracy, jak miło,
Bo i u mnie śniegu nawaliło.
Zazdrościć nikomu nie muszę.
Czas wyciągać kożuszek!

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
zbigniew_gazda 20:55, 07 gru 2021


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11160
Dzięki Gosia za odwiedziny - że czytasz moje wierszyki to nie wiedziałem - dziękuję i postaram się zwiększyć obroty ale tylko trochę aby się nie zapowietrzyć.

Przed chwilą byłem na Twojej zagrodzie
co to leżała odłogiem latami.
Przycumuj na stałe do naszej Ojczyzny
i ciesz się pięknymi Mazurami.

Jolu pewnie że tak. Mikołaj przynosi prezenty tylko grzecznym. Jeden raz dostałem od Mikołaja rózgę bo - powiedziałem mu wprost że przed stryjkiem Brzękiem nie będę mówił pacierza. Ale był ubaw po pachy.

Haniu - później coś napiszę bo teraz Bari mnie nie odstępuje. Muszę go głaskać , tulić a nie zajmować się komputerem. cdn.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies