Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna

agatanowa 00:17, 24 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Kachacie, siedzę i patrzę na Twój rysunek i strony świata. I wiesz co? Chyba planujesz rabaty w cieniu, pod drzewami, a trawnik tam, gdzie masz najwięcej słońca i chyba najlepsze miejsce na rabaty. Może to jakoś przeplanować? Może się mylę, ale tak mi z tych stron świata wychodzi (zaznaczyłam na niebiesko miejsca, gdzie chyba zrobiłabym rabatki).
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
agatanowa 00:17, 24 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
tylko tak koncepcyjnie:
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
agatanowa 00:32, 24 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
ścieżki bardzo dobrze, że wytyczasz po prostu tak, jak chodzicie, a nie jak ladnie by wyglądało (zwłaszcza na papierze)

____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
kachat 00:58, 24 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
No właśnie trawnik musi być tam, gdzie jest.. Tymbardziej, że w cieniu pod sosnami to już w ogóle byśmy się skatowali próbując go jakoś utrzymać.

To miejsce w lewym dolnym rogu, co zaznaczyłaś kółkiem, to ta "rabata" (jeszcze rozkopana):



A ta fala trawnikowa po lewej stronie domu to to miejsce:



^ Tutaj myślałam by obciąć róg trawnika (ułożyłam kamienie ) na rabatę, a na powstałej trawnikowej fali dać parę płaskich kamieni i zrobić ścieżkę przez trawnik, bo ciagle tamtędy chodzimy.

Ten trawnik najdłuższy wzdłuż ścieżki przed domem to musi zostać, ale można go trochę zmodyfikować

____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
agatanowa 01:11, 24 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
A to co mi wyszło


A- łąka kwietna (musicie ziemię poprawić)
B- tu niech bedzie RH+azalie+ paprocie może+ może zurawki spod sosny+tawulkę chińską
C- tu bym bylinówkę robiła i wywaliłabym w diabły jałowce płożące (jeśli masz kupione, to przerzuciła przy ścieżce za hamakiem) , a ze względu na słońce dała róże boniki

Przy hamaku wywaliłabym te zurawki, one tam w ogle nie pasują. Dałabym wyższe parzydła leśne, nie wiem, czy sadzcom by tu odpowiadało, ale sprawdziłabym i koniecznie paprocie, może właśnie słoneczniczki. Aby odgrodzić się dalabym tuje słoneczne jakieś (golden europe, sunkist, Aurescens), pod nimi paprocie (przed ścieżką, po drugiej stronie byłaby łąka kwietna). Scieżkę wysypałabym zwirem i zakręciła z nią pod hamak. tak samo wysypałabym ścieżkę przy kratce

pod tarasem poprawiałbym ziemię i dałabym trawy w bylinówce, hortensje, róże boniki, fairy, floksy, sadźce, serduszki, przetacznik, rdest, dzielżany, moze jakieś tuje typu globe, krzewuszkę cudowną, może bzy koralowe

a co to te czarne 3 kółka przy kratce?
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
agatanowa 01:14, 24 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
kachat napisał(a)
No właśnie trawnik musi być tam, gdzie jest.. Tymbardziej, że w cieniu pod sosnami to już w ogóle byśmy się skatowali próbując go jakoś utrzymać.
[...]
Ten trawnik najdłuższy wzdłuż ścieżki przed domem to musi zostać, ale można go trochę zmodyfikować



a dlaczego musi zostać? jak tam najlepsze miejsce?
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
agatanowa 01:16, 24 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
kachatu, tu jest taki trochę ogród trudny też: http://www.ogrodowisko.pl/watek/1815-ogrod-dla-agusi
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
agatanowa 01:17, 24 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
kachat napisał(a)

To miejsce w lewym dolnym rogu, co zaznaczyłaś kółkiem, to ta "rabata" (jeszcze rozkopana):






o jakie słońce tu piękne! Nie szkoda Ci na tuje?
chyba horti widzę
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
agatanowa 01:20, 24 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
o masz już te jałowce, źle nie wygladają

sadź miedzy nie floksy, sadzce, słoneczniczki, byliny jakieś
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
agatanowa 01:20, 24 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
ładna drewutnia
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies